Відмінності між версіями «Гавчук Катерина. Вікі посібник Linux»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показані 19 проміжних версій 2 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
== '''Зміст посібника''' ==
 
  
1. [[Операційна система Linux]]
 
  
2. [[Історія розвитку операційної системи Linux]]
+
= [[Операційна система Linux]] =
  
3. [[ Прикладні програми для Linux]]
+
= [[Історія розвитку операційної системи Linux]] =
  
3.1. [[ Робочий стіл]]
+
= [[ Прикладні програми для Linux]] =
  
3.2. [[Диспетчери файлів]]
+
== [[ Робочий стіл]] ==
  
3.3. [[Емулятор терміналу]]
+
== [[Диспетчери файлів]] ==
  
3.4. [[WWW- броузери]]
+
== [[Емулятор терміналу]] ==
  
3.5. [[Поштові програми ]]
+
== [[Мережа]] ==
  
3.6. [[Поштові програми ]]
+
=== [[Поштові програми ]] ===
  
<center>'''3.4.1. WWW- броузери'''</center>
+
== [[Офісні програми ]] ==
[[Файл:104.png|200px|thumb|left|Mozilla]]
+
WWW - броузер - програма для перегляду гіпертексту, доступного через Internet - на сьогодні чи не найважливіше додаток для персонального комп'ютера. Сьогоднішній www - броузер повинен «уміти» набагато більше, ніж просто відображати сторінки HTML і переходити за гіперпосиланнями. Фактично, на нього лягає завдання роботи даними Internet у всьому їх різноманітті, сюди входить і підтримка постійно розвиваються стандартів, та забезпечення безпеки, і багато іншого.
+
  
У Linux є досить великий вибір www - броузерів, однак першим справді сучасним вільним додатком для роботи з Internet у всьому його різноманітті став програмний продукт Mozilla Suite.  Найменування " Mozilla " незабаром відійшло компанії розробнику Mozilla Corporation і всій лінійці програмних продуктів, що розробляються в ній. Спадкоємець Mozilla Suite - Mozilla Seamonkey - досі цілком успішно конкурує з аналогічними комерційними програмами, незважаючи на успішний розвиток ідеологію " три в одному". Seamonkey - пакет програм для роботи з Інтернетом. Це потужний, насичений функціями комунікаційний центр для персонального комп'ютера. До складу пакету входить броузер  програма для роботи з електронною поштою і редактор www - сторінок.
+
== [[ Графіка]] ==
  
Історія Mozilla почалася в 1998 році, коли фірма Netscape опублікувала вихідні тексти свого броузера Netscape Navigator.
+
=== [[ Векторна графіка]] ===
  
Одне з важливих властивостей пакета Mozilla - його принципова розширюваність. У Mozilla реалізований мову XUL на основі XML, за допомогою якого дуже легко розробляти додаткові компоненти Mozilla, орієнтовані на виконання спеціальних функцій.
+
=== [[ Робота з PostScript і PDF]] ===
  
Більш сучасним є FireFox, що розробляється командою Mozilla на основі вихідних кодів, відповідних тільки WWW- броузеру. Інша частина FireFox написана повністю на XUL, тому розробка цієї молодої програми йде істотно бадьоріше і простіше, її настройка вважається самою гнучкою серед www - броузерів, а головне, будь-хто може написати на високорівневих мовах програмування XUL / JavaScript і опублікувати свій модуль розширення (т. н. plugin; на сьогодні таких модулів відомо понад півтораста).
+
=== [[ Діаграми]] ===
  
Про www - броузери, розроблені спеціально для тієї чи іншої середовища робочого столу, вже йшла мова вище (вони чудово справляються з роллю файлових диспетчерів). Важливий різновид www - броузерів - текстові броузери, тобто ті, які можуть бути запущені в будь-якому текстовому терміналі Linux. Самий старий і відомий з них, один із прототипів сучасних www - броузерів - Lynx. Він не має можливості відображати графічну інформацію, але відмінно підтримує HTML, форми і таблиці. Сучасні версії підтримують також з'єднання, захищені за допомогою SSL. Links - це текстовий броузер, на перший погляд дуже схожий на Lynx, але все ж дещо відрізняється від нього:
+
=== [[ Плакатна графіка]] ===
* умінням працювати з таблицями і фреймами;
+
 
* відображенням кольорів, зазначених в HTML- сторінці;
+
=== [[ Растрова графіка]] ===
* використанням випадаючих меню (як в Midnight Commander);
+
 
* можливістю завантаження файлів у фоновому режимі.
+
=== [[ Тривимірна графіка]] ===
Крім можливості перегляду WWW- сторінок часто випадає необхідність їх «скачування», тобто записи в файл. Це ж відноситься і до ресурсів, доступним по протоколу FTP. Всі описані вище броузери здатні записувати HTTP - і FTP -ресурс в файл, але для зручної роботи з командного рядка вони непридатні. Крім старої і вельми простої утиліти ftp, є два її потужних розширення: lftp і wget. Обидві утиліти підтримують як FTP, так і HTTP, причому lftp може працювати, як і ftp, в режимі «оболонки », а wget призначена саме для роботи з командного рядка. Якщо при отриманні файлів з якогось сервера або групи серверів необхідно описувати безліч винятків (щоб не скачати зайвого), виконувати якісь дії (наприклад, заповнювати форми або виконувати java - сценарії), можна скористатися більш складними програмами pavuk або httrack.
+
 
 +
== [[ Мультимедіа]] ==
 +
 
 +
=== [[ Музичні редактори]] ===
 +
 
 +
=== [[ Нотні редактори]] ===
 +
 
 +
=== [[Редактори і фільтри оцифрованого звуку]] ===
 +
 
 +
=== [[Відеопрогравачи]] ===
 +
 
 +
=== [[Відеоредактори і конвертери]] ===
 +
 
 +
== [[Запис CD і DVD]] ==
 +
 
 +
== [[Видавничі системи]] ==

Поточна версія на 13:25, 26 травня 2014


Операційна система Linux

Історія розвитку операційної системи Linux

Прикладні програми для Linux

Робочий стіл

Диспетчери файлів

Емулятор терміналу

Мережа

Поштові програми

Офісні програми

Графіка

Векторна графіка

Робота з PostScript і PDF

Діаграми

Плакатна графіка

Растрова графіка

Тривимірна графіка

Мультимедіа

Музичні редактори

Нотні редактори

Редактори і фільтри оцифрованого звуку

Відеопрогравачи

Відеоредактори і конвертери

Запис CD і DVD

Видавничі системи