Офісні програми

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Важливою частиною сучасної робочої станції є так звані офісні засоби обробки інформації.

Стартове вікно Openoffice

Під офісними додатками звичайно розуміють стандартний набір з текстового процесора, засоби роботи з електронними таблицями, засоби створення презентацій, засоби для роботи з базами даних. Всі перераховані офісні додатки входять в пакет OpenOffice.org - це вільний набір офісних програм, що не поступається за можливостями невільного Microsoft Office, а де в чому навіть перевершує його. Наприклад, частковість, яка може мати дуже важливе значення: компонент OpenOffice.org OpenWriter дозволяє експортувати документи безпосередньо в формат PDF. Інтерфейс OpenOffice.org влаштований принципово так само, як і в аналогічних продуктів Microsoft, так що користувачеві, звиклому до Microsoft Office, не складе великої праці перейти до роботи в OpenOffice.org. Крім того, OpenOffice.org дозволяє працювати з усіма форматами файлів Microsoft Office.

Історія OpenOffice.org нагадує історію Mozilla: спочатку проект (під ім'ям StarOffice) розвивався закрито, без доступу світового співтовариства програміста до вихідних текстів. Однак у 2000-му році компанія Sun Microsystems відкрила вихідні тексти програмного продукту, утворивши OpenOffice.org. Так само, як і у випадку Netscape/Mozilla, пара StarOffice/ OpenOffice.org використовує подвійне ліцензування, яке дає право як вільного доступу до вихідних текстів, так і використання їх в закритих комерційних продуктах.

За можливостями OpenOffice.org залишається найбільш розвиненим і повним офісним пакетом для Linux, проте є й інші офісні кошти. Зокрема, офісний пакет Koffice, орієнтований на середу KDE, в якому є приблизно той же набір офісних додатків, що і в OpenOffice.org. Крім того, є окремі офісні додатки, що не становлять пакетів - словниковий процесор Abiword і електронні таблиці GNUmeric.