Прикладні програми для Linux

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Основна особливість програмного забезпечення Linux - різноманіття продуктів, що вирішують подібні завдання, особливо якщо справа стосується області, у якій існує кілька підходів до їх вирішення. Відкрита модель розробки програм, дозволяє будь-якому вибрати найбільш підходящий для нього інструмент і розвивати саме його. Тому список проектів, так чи інакше пов'язаних з Linux, налічує десятки (або навіть сотні) тисяч найменувань.

141.png

Всі зусилля з вивчення операційної системи Linux і основних утиліт потрібні для того, щоб згодом найкращим чином вирішувати в цій операційній системі будь-які з своїх прикладних задач, що вирішуються за допомогою 'ютера. Для дуже багатьох завдань досить стандартних інструментів Linux і текстового редактора, однак є випадки, в яких все-таки необхідна спеціальна прикладна програма, яка саме для цього призначена, або в яких спеціальна програма зручніше комбінації стандартних утиліт.

Цей розділ присвячений короткому огляду прикладних програм для Linux, спеціально призначених для вирішення найрізноманітніших користувача завдань. На відміну від основних принципів устрою системи або стандартних утиліт, які не змінюються (майже) протягом десятиліть, прикладне програмне забезпечення - це область, де все змінюється дуже швидко. Технології, що сьогодні вважаються самими передовими, вже через кілька місяців можуть застаріти. Тому перераховані тут прикладні програми - це не безумовна рекомендація, а досить випадкова вибірка, що відображає поточний стан справ в розробці додатків для Linux.

Прикладні програми для Linux не є частиною самої Linux, тому будь-який з названих нижче програм може не виявитися в якомусь з конкретних дистрибутивів Linux. Але майже напевно в будь-якому дистрибутиві знайдеться не менше однієї або декількох програм для вирішення кожної з перерахованих нижче прикладних задач. Ми зупинимося лише на найбільш поширених програмних продуктах, що входять в майже всі дистрибутиви Linux.