Відеоредактори і конвертери

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

У Linux є вибір засобів для перетворення і обробки відео. LiVES (the Linux Video Editing System) претендує на звання простого, але потужного засоби редагування і ефект - обробки відео. Базуючись на GTK, воно використовує для роботи такі широко поширені засоби, як MPlayer/mencoder і ImageMagick (в майбутньому, можливо, GStreamer і Xine). На даний момент рекомендується використовувати LiVES для роботи з невеликими файлами.

Програма Lives

GStreamer являє собою бібліотеку для обробки медіапотоків, засноване на ідеї об'єднаних в графи фільтрів, що обробляють медіаданні. Програми, що використовують цю бібліотеку, зможуть виробляти будь-яку обробку медиаданних від обробки звуку до програвання відео. Модульна архітектура дозволяє реалізувати підтримку будь-якого нового формату даних, просто встановивши відповідне розширення.

Kino - це нелінійний редактор цифрового відео (DV) для GNU / Linux. Він добре інтегрований з IEEE 1394 і дозволяє захоплювати зображення, управляти VTR, і записувати на камеру. Цей редактор записує відео на диск у форматі AVI в кодуваннях type - 1 DV і type - 2 DV. Існують термінальні утиліти для обробки відеопотоку, наприклад, пакет transcode Кодування і декодування відеопотоку здійснюється за допомогою завантажуваних модулів. Також підтримується завантаження зовнішніх фільтрів. У число модулів входять: модулі імпортування з DVD, елементарних MPEG (ES) і програмних потоків (VOB), відео у форматі MPEG, цифрового відео (DV), потоків YUV4MPEG, підтримка формату файлів NuppelVideo і необроблених потоків відео; модулі для запису DivX, OpenDivX, DivX 4.xx або нестислих файлів AVI з MPEG, звуку в форматах AC3 або PCM; додаткові модулі для запису окремих кадрів (PPM) або потоків YUV4MPEG. Пакет transcode містить набір утиліт для демультиплексування (tcdemux), виділення (tcextract) і декодування (tcdecode) відеопотоку, дослідження (tcprobe) і сканування (tcscan) ваших файлів і пост- обробки файлів AVI, зміни заголовків файлів AVI (avifix), з'єднання декількох файлів в один (avimerge) або поділу великого файлу на кілька AVI- файлів меншого розміру (avisplit) для розміщення на CD.

Ffmpeg - це «надзвуковий» кодіровщік / декодировщик відео і звуку, що працює в режимі реального часу, а також потоковий сервер і перетворювач різних звукових та відеоформатів. Ffmpeg вміє захоплювати відеосигнал з джерела Video4Linux і перетворювати його у файли різних форматів на основі компенсуючого кодування DCT/motion. Звук при цьому стискається за алгоритмом MPEG- 2 або алгоритмом, сумісного з AC3.