Операційна система Linux

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Під операційною системою розуміють комплекс програм, який забезпечує управління апаратними засобами 'ютера, організовує роботу з файлами(в тому числі запуск і керування виконанням програм), а також реалізує взаємодію з користувачем, тобто інтерпретацію команд, що вводяться користувачем і виведення результатів обробки цих команд.

Без операційної системи комп'ютер не може функціонувати. У такому випадку він являє собою не більше ніж сукупність непрацюючих електронних пристроїв, незрозуміло навіщо зібраних воєдино.

Операційні системи на основі GNU і Linux називають «Linux» або «GNU/Linux». Перший варіант більш популярний і частіше використовується прихильниками терміна відкритого ПЗ, другий - прихильниками вільного ПЗ.

Пінгвін Tux - логотип і талісман ядра Linux

Хоча в англійському другий варіант пишеться і звучить як «GNU / Linux», це не завжди зручно в інших мовах. Тому, якщо можна показати рівноправність GNU і Linux кращим способом - наприклад, GNU + Linux (гну плюс Linux), GNU - Linux (у французькому), або GNU con Linux (в іспанській), краще використовувати його, ніж «GNU Linux» («гну Linux»), що створює враження, нібито ядро Linux було розроблено або належить проекту GNU. Аналогічним чином побудовані назви TCP/IP і Ogg /Vorbis.