Емулятор терміналу

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Навіть для такої на перший погляд тривіальної функції, як емуляція терміналу для X Window System існує ціле коло програм. Сама стандартна з них поставляється разом з XOrg - xterm.

Вигляд вікна терміналу

Варіант xterm, що підтримує відображення шрифтів в кодуванні UNICODE, викликається командою uxterm. Однак кожен додаток, що організує середу робочого столу, включає власний емулятор терміналу, зовнішній вигляд і поведінка якого налаштовується централізовано разом з усіма іншими додатками робочого столу. Є й інші емулятори терміналу, не пов'язані з конкретним робочим столом, до таких належить 9term, що повторює можливості «вікна» системи Plan9, mlterm, що має багатомовну підтримку, rxvt - дуже невимогливий до ресурсів емулятор терміналу, або його нащадки, на зразок aterm.

Велика кількість термінальних вікон на робочому столі може утворитися, навіть якщо розкладати їх по різних віртуальним екранам. Деякі версії xterm (наприклад, konsole), дозволяють відкривати вікна «стопками», перемикаючись між ними за допомогою «закладок», як в записній книжці.