Баку - місто вогню, Каспійського узбережжя та.. нафти?
Баку - місто де купаються у нафті та малюють з неї картини. Баку - один з найкрасивіших міст світу, розташований на узбіччі Європи та Азії. Само название столиці трактують як «удар ветра», «місто вітрів» або «холм», «місто на холмі». Місто-порт Баку - культурна, промислова, політична столиця Азербайджану, розташована на західному узбережжі Каспійського моря, на берегах однойменної затоки в південній частині Апшеронного полуострова, багатим своїми нафтовими родовищами.
Зміст
Історія заснування міста
Місто Баку має тисячолітню історію. Про це свідчать матеріали археологічних досліджень (1932-1936 рр ..), які показали, що на місці Баку за кілька століть до нашої ери існувало поселення. Істотно також, що в VIII в. жителі цих місць добивали нафти.
В XII ст. Баку на непродолжительное час стає столицею ширваншахів. До цього періоду відноситься виведення червоної стіни по всьому світу тодішнього міста. К XII ст. значення Баку зростає і більша популярність придбає Бакинське бухта як хороший порт.
В XV в. Баку стає відомо як резиденція ширваншахів.
К XVII ст. древняя частина міста обноситься двома рядами крепостних стін з мостом.
Очень велика роль у розвитку Баку зіграла добыча нафти. В записках путешественников X в. при згадці про Баку говориться про його нафтових джерелах. В ті далекі часи бакинська нафта застосовувалася для освітлення як світлих масел, її лікували больних, а під час війни використовували як інгібірующе средство.
В XV в. в районі міста вже налічувалося близько п'ятисот нафтових колодців. Добуча здійснювалася самим примітивним способом - нафта вийшла з колодців шкіряними мешками. Добываемая нефть морським шляхом через Астрахань переноситься в Росію, а через Персію - в країни Востока. В середині XIX ст. царське правительство сдавало небольшие участки нефтяных промыслов Апшерона на відкуп приватним особам.
В 1807 г. населення Баку складало всього близько 5 тис. людина К 1897 г. вона збільшилася до 112 тис. людина, а к 1920 г. досяг 255,6 тис. людина Баку - одна з найбільших в країні промислових центрів. Його господарський обличчя визначає добычу та переробку нафти.
Будівництво нафтопереробних заводів в цьому районі розпочалося з 1872 р., Коли через наслідки численних пожеж заборонялося будувати заводи в межах міста. Крім видобутку та переробки нафти в Баку концентрується ціла низка інших галузей промисловості, однак всі вони прямо або посередньо пов'язані з нафтою. Баку - центр хімічної, машинобудівної, металообробної, легкої та харчової промисловості.
При складанні висновків до статті враховуйте, що задача роботи у проекті, дати відповіді на такі запитання:
Найвідоміші особистості міста Баку
- Муслім Магомаєв
Відомий азербайджанський і російський співак, композитор Муслім Магомаєв народився в 1942 році в Баку. Дід Мусліма Магомаєва був відомим азербайджанським композитором, чиє ім'я носить Азербайджанська філармонія. Виступ на молодіжному фестивалі в Гельсінкі принесло Магомаєва успіх, коли йому було всього 19 років. У 31 рік Муслім був удостоєний вищої нагороди - звання народного артиста СРСР. Протягом багатьох десятиліть співак продовжує залишатися кумиром мільйонів. У 2009 році відбулося відкриття пам'ятника Мусліма Магомаєва на його могилі, яка знаходиться на Алеї почесного поховання в Баку.
- Мстислав Ростропович
НОВОСТИ-АЗЕРБАЙДЖАН Все права защищены. При копировании текста необходима гиперссылка: http://novosti.az/baku/2349.html Народився в 1927 році в Баку. Русский віолончеліст, диригент, народний артист СРСР, лауреат Сталінської і Ленінської премій СРСР, Державної премії РФ. Відомий не тільки як музикант, але і як громадський діяч. Його ім'я включено в число "Сорока безсмертних" - почесних членів Академії мистецтв Франції. Член Академії наук і мистецтв (США), Академії "Санта Чечілія" (Рим), Королівської академії музики Англії, Королівської академії Швеції, Баварської академії витончених мистецтв, володар Імператорської премії Японської асоціації мистецтв і безлічі інших премій. Він удостоєний звання почесного доктора більше 50 університетів в різних країнах. Почесний громадянин багатьох міст світу.
Визначні місця та памятки міста
Баку - культурний і науковий центр Азербайджану. У місті є Азербайджанський Державний театр опери та балету імені М. Ф. Ахундова, азербайджанський і російський Драматичні театри, Театр юного глядача і багато інших культурних закладів.
Основним ядром Баку, звідки він став рости в усіх напрямках, є Старе місто (фортеця) - Ичери-Шехер, що займає на південному сході Бакинського плато майже центральне положення. На північ, північний захід і північний схід від нього амфітеатром розташувався Байир-Шехер - Зовнішній місто, що складається з невеликих поселень Верхньо-Нагірній та Чемберекенда, Кара Кюлюка, Арменікенда, Завокзального, Заводського, в якому виділився Чорний і Білий місто.
Значна частина внутрішніх будівель і зовнішніх стін Ичери-шехер реставрована. У ньому охороняється цілий комплекс унікальних пам'яток: мінарет Синик-кала XI ст., Дівоча вежа (знаменита Киз-Галаси) XII ст., Мінарет Джума-мечеті, Палац ширваншахов, гранітне будівлю Диван-хана (судилище) з прекрасним порталом, молитовний зал , увінчаний куполом, усипальниця, двокупольний мечеть з витонченим мінаретом (1442 г.), мавзолей математика і астронома Сеїд Яхья Бакуві, перекритий граненим шатром, Східні ворота, овдан і лазні. Палац ширваншахов в даний час перетворений в музей історії. Його оточують дивовижні за своєю красою мечеті.
У південних стін фортеці височіє Киз-Галаси - Дівоча вежа. За переказами, Киз-Галаси була споруджена ширваншаха в честь своєї коханої, яка, дізнавшись про те, що вона його дочка, викинулася з вежі в Каспійське море. Тепер цей переказ лягло в основу азербайджанського національного балету "Киз-Галаси".
Внутрішня частина фортеці являє собою лабіринт вузьких вуличок-провулків і тупиків, забудованих настільки типовими для Апшерону будиночками з плоскими дахами. В даний час ця частина фортеці реконструюється.
Дивовижні і красиві у своїй елегантності за колоритом східного міста райони міста. У місті багато місць, де можна відпочити, розважальних нічних клубів з неповторним шиком пахощів східних страв, з витонченим запахом і смаком вин.
Але не можна не сказати про набережній Баку. Це місце романтичних зустрічей, побачень, спогадів тих, хто бував там. І ще не можна не відзначити один унікальний куточок для відвідування Баку - це Алея пам'яті. Місце, де вічний спокій знаменитих людей Азербайджану бережуть вдячні бакинці.
- Якими пам’ятками природи багатий рідний край?
Рідне місто або село на карті України Google карти
Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"
Дата | Історична подія |
---|---|
Ресурси:
- Посилання на презентацію у Google Диск;
- Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
- Посилання на власний блог у Blogger;
- Посилання на добірку відеоматеріалів;
- Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
- Посилання на спільний груповий постер.
Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка