Проект "Моє рідне місто або село"

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Gerbcity.gif

Батьківщина для кожного з нас бере початок від тепла рідної домівки, тихої материнської пісні, чистої рідної мови. І хоч би де ми не перебували, куди б не пролягли наші нелегкі життєві дороги, ми завжди, хоча б у думках, повертаємось до рідних місць.

Населені пункти, як і люди, мають свою життєву історію, історію, яка є неповторною за своїм колоритом, зі своїми радощами й печалями. Вона манить у минуле, зове сучасників доторкнутись до святої спадщини предків, пробуджує інтерес до незвіданих пластів життя рідного народу. Чим дальше віддаляє нас час від подій минулого, тим більш величними постають вони в нашій уяві. Час може загладити рани від пережитого, але не в силі применшити велич подій минулого. Досконало зрозуміти сучасне не можна без знання історії рідного краю. Не можна бути справжнім громадянином своєї країни, коли ти не знаєш багатовікової історії свого рідного села, своєї родини.

Історія населених пунктів (міст і сіл) має надзвичайно важливе науково-пізнавальне і виховне значення. Адже в населених пунктах з найдавніших часів жили, працювали і творили історію люди. Міста завжди були осередками освіти і культури, відігравали важливу роль у розвитку економіки краю і держави, забезпечували їх обороноздатність. Саме населені пункти були і залишаються своєрідними точками опори у історичному просторі людського буття.

На території України більш як 30 тисяч великих і малих міст і сіл. У їх числі понад 800 міст, селищ міського типу, яким минуло понад 300 років. Рішенням Кабінету Міністрів від 26 серпня 2001 року вони включені перелік історичних міст. Деякі з них відсвяткували свій тисячолітній ювілей, а частина наближається до цієї дати. 39 найстаровинніших українських міст рішенням Уряду взято під державну охорону. Крім того, в Україні понад 5000 сіл, яким теж понад 300 років.

358.jpg

Давайте знайдемо свої відповіді на такі запитання:

 • А ви знаєте історію рідного села?
 • Які відомі люди Ваші земляки?
 • Які історичні події пов'язані із вашим рідним селом?
 • Які визначні події, явища і процеси відбувалися на території краю?
 • Якими пам’ятками археології, історії, архітектури і містобудування, монументального мистецтва багате Ваше рідне місто?
 • Якими пам’ятками природи багатий рідний край?

Сторінка координування проекту "Моє рідне місто або село"

Колекція "Сторінки історії моєї Батьківщини"


Завдання проекту «Моє рідне місто або село»


У мережі інтернет, у бібліотеках та архівах рідного міста або села здійснити пошук даних, що описують історичні події, внесок у розвиток української і світової культури митців краю, економічні досягнення на території краю, природні багатства тощо.

 1. Знайти своє рідне місто або село на карті України за допомогою сервісу Карти Google Google. Зробити фотокопію карти і зберегти.
 2. Створити статтю на Вікі-КДПУ, у якій висвітлити свій досвід та враження від реалізованого проекту за зразком Шаблон:Сторінка проекту "Моє рідне місто або село". Посилання на цю статтю розмістити на власній сторінці користувача у розділі "Мої роботи".
 3. Добавити посилання на свою сторінку користувача у розділі Сторінка координування проекту "Моє рідне місто або село".
 4. Переглянути веб-ресурс Google та зареєструватися.
 5. Зробити висновки із проведеного дослідження, які представити у вигляді презентації Критерії оцінювання презентації до проекту "Моє рідне місто або село". Поради для створення гарних презентацій
 6. Завантажити презентацію до проекту "Моє рідне місто або село" у Google Диск. Посилання на презентацію розмістити у власній статті на Вікі-КДПУ.
 7. Переглянути веб-ресурс для ведення веб-щоденника Blogger (можна також завантажити зі сторінок Google).
 8. Створити власний блог, у якому написати допис про історію рідного міста або села. Бажано додати до блогу фото, посилання на презентацію та інші матеріали.
 9. Посилання на блог розмістити на власній сторінці користувача у Вікі-КДПУ та на власній сторінці проекту "Моє рідне місто або село".
 10. Переглянути приклади анкет та питальників: Опитування "Подорожі", Опитувальник, Анкета про парфуми та Опитування "Невербальне спілкування".
 11. Дібрати матеріал для власної анкети з проблем пов'язаних із рідним містом або селом (3-7 запитань). Створити опитувальник у Google Диск Форми. Посилання розмістити на власній сторінці користувача у Вікі-КДПУ та на власній сторінці проекту "Моє рідне місто або село" .
 12. Створити власний фотоальбом до проекту "Моє рідне місто або село", у якому розмістити фотографії та ілюстрації до проекту (не менше 5 фото). Посилання на власний фотоальбом розмістити у власній статті у Вікі-КДПУ (фотоальбом можна зберігати у ресурсі на власний вибір).
 13. Переглянути веб-ресурси для збереження відеозаписів, наприклад YouTube. Дібрати цікаві відеоролики пов'язані з історією рідного краю. Якщо у Вас є власний відеозапис свого рідного села або міста, то розмістіть його у ресурсі. Посилання на власний та знайдені відеороліки розмістити у власній вікі-статті до проекту та блозі.
 14. Проаналізувавши знайдені дані про історію рідного міста або села, укласти хронологічну таблицю "Найважливіші події на території рідного краю" (можна змінювати шаблон таблиці) і розмістити її у власній вікі-статті:
Дата Історична подія


Goruprava.jpg

Критеріїї оцінювання завдань проекту:

 • посилання на власну сторінку із Сторінка координування проекту "Моє рідне місто або село" - 1 бал;
 • презентація - від 2 до 3 балів;
 • фотокопія карти у блозі та у вікі-статті - 2 бали;
 • веб-фотоальбом - 1-2 бали;
 • добірка відеоматеріалів - до 2 балів;
 • блог проекту - 2-4 бали;
 • група або запис (пост) у соціальній мережі - 2 бали;
 • опитування або анкета у Google Форми - 2-3 бали;
 • вікі-стаття до проекту - до 10 балів;
  • текст (заголовки, списки) - 2 бали;
  • фото (від 2- до 5) - 2 бали;
  • таблиця - до 2 балів;
  • посилання на ресурси - до 2 балів.


Бажаю успіхів! --Копотій Вікторія 17:45, 23 вересня 2014 (EEST)


Photo 1.jpg

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка