Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Шевченко Ірини

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Сеу́л — (кор. 서울 , соуль, «столиця») — найбільше місто і столиця Південної Кореї, місто з особливим статусом. Розташоване на річці Ханган на північному заході країни, приблизно за 50 кілометрів від кордону держави з Північною Кореєю. Сеул є старовинним містом: він був столицею династії Пекче (18 р. до н. е. — 660 р. н. е.) і династії Чосон (1392–1910). У 1394 році Сеул став столицею Кореї. Сеул є не тільки найбільшим містом, але й комерційним, промисловим і культурним центром Південної Кореї. У місті в 1988 році відбулися літні Олімпійські ігри. Тут проходили матчі Чемпіонату Світу з футболу 2002 року.

Географія

Місто розташоване у північно-західній частині країни неподалік від кордону з Північною Кореєю. Лежить у середньому на висоті 87 метрів над рівнем моря. Розташоване уздовж нижньої течії річки Ханган (한강; 汉江, «річки Хан»), чиї витоки Пукханган («Північна Ханган») і Намханган («Південна Ханган») на схід від міста, в місці злиття Янґсурі. Центр міста знаходиться в оточенні гір. В центральній частині міста стоїть Намсан (남산; 南山, «Південна гора») з телевізійною вежею і канатною дорогою. Гірські Пукхансан («гора на північ від Хань [вихід]») розташовані на півночі міста, гірські фортеці Намгансансеонґ на південному сході. Навколо є долини багатьох невеликих сіл і стародавні буддиські монастирі.

У міському районі Сеула Ханган серед декількох островів, створених потоками річки, найважливішим є Йоийдо. Рукав річки був осушений для меліорації земель.

Географічними координатами Сеула є 37°35′ пн. ш. 127°00′ сх. д.. Таким чином Сеул розташований у ті й ж широті, що і Афіни (37 ° 54 'пн.ш.) і Лісабон (38 ° 43 'с.ш.).

Назва

Слово Соуль походить від давньокорейського соболь чи сораболь («столиця») періоду Сілла. Тоді це слово відносили до міста Кьонджу, минулій столиці Сілла. В ханчче кьон (京) означає «столиця»; цей склад зустрічається, наприклад, в офіційній назві Сеулу в роки японського колоніального правління (Кьонсон/Кейдзьо) і в назві залізниць і автомобільних доріг (Кьонбусон, 경부선 — залізнична лінія Сеул-Пусан; Кьон'ї н косокторо, 경인고속도로 — швидкісна автодорога Сеул-Інчхон). В європейських мовах, в тому числі і українській (і інших слов'янських), читання «Сеул» виникло через помилкового складоподілу латинської транскрипції Seoul — повинне читатися як Seo-ul, а прочитали «по-французьки», як Se-oul.

Китайська транскрипція

На відміну від більшості корейських географічних назв, слово «Сеул» не має аналогу на ханччі, і китайською місто називають його попереднім іменем (漢城/汉城, китайське читання Ханьчен, корейське Хансон; значення — «фортеця на ріці Ханган», але за бажання можна тлумачити і як «китайська фортеця», «фортеця ханьців»). В січні 2005 року правління міста запросило змінення китайської назви міста на 首爾/首尔 (Shǒu’ěr, Шоу-ер), що є приблизним відтворенням корейської вимови в китайській мові (в самій корейській 首爾 читається 수이 , Су-і). При цьому 首 (шоу) означає «перший» і «столиця». Китайці прийняли цю назву.

Рідне місто або село на карті України Google карти

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
Photo 5.jpg

Ресурси:

  • Посилання на презентацію у Google Диск;
  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка