Навчальний курс "Іноземна мова для студентів фізико-математичного факультету"

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Зміст

Назва курсу

It is never late to learn

Іноземна мова


Галузь знань, напрям підготовки, освітньо-кваліфікаційний рівень: 0403 Системні науки та кібернетика 6.040302 Інформатика бакалавр

Мета та завдання навчального курсу

Метою навчання іноземної мови на немовному факультеті педагогічного університету є підготовка студентів до: – читання літератури зі спеціальності з метою отримання різного виду інформації; – анотування й реферування текстів із фахової літератури; – усного спілкування за професійним спрямуванням в обсязі матеріалу, передбаченого програмою; – підготовки іноземною мовою доповідей, рефератів, написання творів за планом, переказів. У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати передбачений програмою навчальний матеріал, активний та пасивний лексичні запаси з фахових тем та вміти: – здійснювати усне спілкування в типових ситуаціях професійно зорієнтованої, побутової і культурної сфер спілкування; – розуміти на слух основний зміст нескладних аутентичних текстів; – читати й розуміти аутентичні тексти професійного спрямування середнього рівня складності, а також країнознавчі та художні тексти з різним ступенем їхнього розуміння (читання з розумінням основного змісту, читання з повним розумінням змісту); – зафіксувати й передати письмово зміст прочитаного тексту (газетної статті) відповідної тематики, а також особистісно спрямовану інформацію на кшталт короткого повідомлення (e mail), привітання, запрошення тощо.


Робоча програма курсу

Автор курсу Смірнова Л.Л.

Користувач:Смірнова Ліна Леонідівна



Учасники

Сторінка координування курсу «Іноземна мова для студентів фізико-математичного факультету»

викладач Користувач:Смірнова Ліна Леонідівна



Графік консультацій

консультація студентів перевірка самостійної роботи
вівторок 5 пара, аудиторія 501 середа 5 пара, аудиторія 501

Програма навчальної дисципліни

Змістовий модуль 1 Surf the Net

Тема 1. Surf the Net

Граматичний матеріал: Іменник. Артикль.Типи речень, порядок слів, типи питальних речень, спонукальні, окличні речення.

Змістовий модуль 2 Mathematics

Тема 1. Mathematics

Граматичний матеріал: Числівник. Прийменник. Прикметник.

Змістовий модуль 3 Methods of science

Тема 1. Methods of science

Граматичний матеріал: Дієслово. Часові форми дієслова. Простий неозначений час.

Змістовий модуль 4 History of personal computer

Тема 1. History of personal computer

Граматичний матеріал: Часові форми дієслова. Тривалий час. Здійснений час.

ПЕРЕЛІК ВМІНЬ ТА НАВИЧОК, ЯКИМИ ПОВИНЕН ВОЛОДІТИ СТУДЕНТ ПІСЛЯ ВИВЧЕННЯ КУРСУ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

Таблиця вмінь та навичок до курсу іноземна мова для студентів фізико-математичного факультету

САМОСТІЙНА РОБОТА

– уміти користуватися словником (розпізнавати скорочення, що позначають частини мови тощо); – володіти навичками з граматики (іменник, артикль, прикметник, займенник, числівник, дієслово, прислівник, прийменник, сполучник, частки, вигук, особові форми дієслова в Present, Past, Future (Simрle, Continuous, Perfect) активного та пасивного стану); – знати активний та пасивний словник з фахової теми; – складати анотації до фахових статей та текстів.

ГОВОРІННЯ

Монологічне мовлення (переказ)

– логічно будувати монологічне висловлювання, в основному пов’язане з майбутнім фахом; – монолог-переказ – у відповідності з комунікативним завданням у заданому обсязі; Обсяг висловлювання – не менше 15–25 речень (залежно від обраного рівня), оформлених згідно з фонетичними, лексичними та граматичними нормами сучасної англійської мови.

Professional Topics for Oral Presentation Module 1. SURF THE NET Module 2. MATHEMATICS Module 3. METHODS OF SCIENCE Module 4. HISTORY OF PERSONAL COMPUTER

Діалогічне мовлення

– логічно будувати діалогічне спілкування; – дотримуватись мовленнєвого етикету початку розмови, її підтримання та закінчення; – здійснювати запит інформації та адекватно реагувати на нього; – звертатися за поясненнями та надавати їх. Обсяг висловлювання студента – 5 – 10 реплік (залежно від обраного рівня), оформлених згідно з фонетичними, лексичними та граматичними нормами сучасної англійської мови.

ПЕРЕКЛАД

– здійснювати переклад фахового тексту у письмовій та усній формах; – складати анотацію до фахового тексту. Обсяг тексту для перекладу – не менш 6–15 тис. др. зн. (залежно від рівня, обраного студентом),

ПИСЬМО

– правильно писати англійською мовою слова й словосполучення лексичного мінімуму; – виконувати письмові завдання англійською мовою, серед яких передбачається: 1. Словниковий диктант (до 25 лексичних одиниць). 2. Лексико-граматичний тест (3 завдання по 5 речень, побудованих на вивченому фаховому лексичному та граматичному матеріалі). 3. Лексичний переклад (5 речень фахової тематики) – писати твір з планом на основі фахових текстів. Обсяг – 10 – 25 речень (залежно від рівня, обраного студентом), оформлених згідно з лексичними та граматичними нормами сучасної англійської мови.

Зміст курсу

Змістовий модуль І. SURF THE NET

Тема 1. SURF THE NET

Практичні завдання

Практична частина



Самостійна робота

Навчальний курс "Іноземна мова для студентів фізико-математичного факультету". Самостійна робота

Змістовий модуль ІІ. Назва модулю

Тема 1. Назва теми

Теоретичний матеріал

Лекція №1

Лекція №2

Лекція №3

Практичні завдання

Практична №1

Практична №2

Самостійна робота

Самостійна робота №1

Самостійна робота №2

Змістовий модуль ІІІ. Назва модулю

Тема 1. Назва теми

Теоретичний матеріал

Лекція №1

Лекція №2

Лекція №3

Практичні завдання

Практична №1

Практична №2

Самостійна робота

Самостійна робота - це такий вид навчально-пізнавальної діяльності, яку виконує студент в поза аудиторний час без втручання в процес викладача, і яка має на меті поглиблювати передбачені програмою знання та вміння з англійської мови за фаховим спрямуванням, вдосконалювати набуті навички, розширювати знання студентів з цієї дисципліни. Обсяг самостійної роботи з курсу англійської мови за фаховим спрямуванням визначається з розрахунку 2/3 обсягу аудиторного навантаження.

Зміст самостійної роботи: матеріал для опрацювання та види контролю за виконанням визначаються вимогами навчальної програми з іноземної мови за фаховим спрямуванням для педагогічних університетів (для студентів Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка).

Контроль за виконанням самостійної роботи відбувається у поза аудиторний час і проводиться у визначений деканатом фізико-математичного факультету термін. Результати контролю за самостійною роботою студентів фіксуються в журналі групи.

Самостійна робота є невід’ємною частиною курсу англійської мови за професійним спрямуванням і враховується при виставленні заліково-екзаменаційних оцінок. Самостійна робота оцінюється за такими аспектами: 1. Вміння користуватися словником (розпізнавати скорочення, що позначають частини мови тощо). 2. Навички з граматики (іменник, артикль, прикметник, займенник, числівник, дієслово, прислівник, прийменник, сполучник, частки, вигук, особові форми дієслова в Present, Past, Future (Simрle, Continuous, Perfect) активного та пасивного стану дієслова). 3. Знання активного та пасивного словника з фахової теми. 4. Складання анотації до газетних статей.

Самостійна робота вважається зарахованою при виконанні студентом 75% передбачених програмою завдань. При невиконанні необхідного обсягу самостійної роботи студент не може отримати позитивну оцінку під час підсумкового заліково-екзаменаційного контролю з предмету.

Форми самостійної роботи: конспектування, складання плану опрацьованого матеріалу, виконання граматичних вправ, складання анотації до газетних статей.

Форми контролю за самостійною роботою: співбесіда, перевірка конспектів. Студент зобов’язаний у встановлені терміни звітувати про стан виконання самостійних завдань.


Самостійна робота №1

Самостійна робота №2


Ресурси

Рекомендована література

Базова

1.	Верба Л. Г., Верба Г. В. Граматика сучасної англійської мови. Довідник. – К.: ТОВВП «Логос», 2003.
2.	The Oxford Rassian Dictionary. – Oxford – Moscow, 1999.
3.	The World Book Encyclopedia: Copyright – USA, 1981.



Допоміжна

1. Ізраилевич Е. Е., Качалова К. Н. Практическая грамматика английского языка. – К.: Методика, 1995. – Том І. – 367 с.
2.	Ізраилевич Е. Е., Качалова К. Н. Практическая грамматика английского языка. – К.: Методика, 1995. – Том II. – 302 с.


Інформаційні ресурси

Базові

1. Bell English Online http://www.bellenglish.com/

2. English with the BBC Service http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/index.shtml

3. Oxford University Press http://www.oup.co.uk/

4. OUP online http://www.oup.com/online/ Oxford DNB, online references, etc.

5. Longman Dictionary http://www.ldoceonline.com/

6. Internet Grammar of English (very academic) http://www.ucl.ac.uk/internet-grammar/home.htm

7. English Grammar and Writing online http://www.edufind.com/english/grammar/

8. Good tests and exercises in English Grammar http://www.usingenglish.com/online-tests.html

9. Vocabulary and Grammar Exercises online http://www.roseofyork.co.uk/learning.html

10. English for learners http://www.churchillhouse.com/english/learners.html


Допоміжні

1. What is the latest news in the Guardian? British Press online http://www.wrx.zen.co.uk/britnews.htm

2. What is the word of the day? Oxford Dictionaries online… http://www.askoxford.com/

3. Enjoy English idioms with Cambridge University Press CUP Activity Page http://www.dictionary.cambridge.org/activity.htm

4. Find the script of your favourite movie Scripts online http://www.joblo.com/moviescripts.php

5. What’s new in Headway?

6. Phrase builder with Headway ---