Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Кауркіної Олександри Олексіївни.

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Торо́нто (англ. Toronto) — найбільше місто Канади: столиця провінції Онтаріо та центр одного з найзаселеніших регіонів Канади, відомого як Золота підкова. Розташоване у південній частині провінції Онтаріо, на північно-західному узбережжі однойменного озера. Найбільший промисловий, торговий і фінансовий центр Канади, великий транспортний вузол, важливий науковий, культурний, релігійний і мистецький осередок. За версією журналу «Форбс» Торонто замикає десятку міст світу з найпотужнішою економікою (2008)

290px-Toronto.jpg
Торонто.jpg
Прапорторонто.jpg

Історія

Стратегічне розташування Торонто призвело до того, що у 1796 році до нього була переведена столиця «колонії Верхньої Канади» (сучасної провінції Онтаріо), яка залишається там і донині. Під час війни 1812 року між США та Канадою провінційний парламент було зруйновано американськими солдатами (на що британці відповіли спаленням Білого дому та Конгресу у 1814). Однак, через чисельні адмінистративні реформи, які передували створенню Канадської конфедерації, місце, у якому знаходилася столиця сучасної Канади, достатьно складно ідентифікувати.

Наслідки подій, які відбулися під час битви за Форт Йорк у 1813 році, з сучасної точки зору виглядають як привід до виникнення у канадців елементів національної свідомості. Сталося так, що під час тієї битви британці підірвали склади пороху; однак, через особливості конструкції арсеналу, більшу частину наслідків вибуху відчула на собі армія американців, яка очікувала від британців відносно безкровної здачі за наслідками битви. Такий результат призвів до розграбування міста Йорк — і реакції на це канадців; якщо Канада до цього загалом роглядала війну як боротьбу двох зовнішніх сил, то після пограбування Йорка ідентифікувала себе з британською адміністрацією.

Формальне створення міста на основі поселення Форт-Йорка відбулося 6 березня 1834 року на вимогу населення, кількість якого на той час становила 9 250 осіб та була найбільшою у провінції. Протягом обговорення назви нового міста перемогли прихильники надання місту історичної назви місцевості, на якій воно знаходилося, — Торонто. Зокрема, їх аргументом було «…це місто буде єдиним Торонто у світі». Щодо походження назви міста Торонто існують кілька точок зору. Найпопулярнішими версіями походження цієї назви є:

від Ткаронто, що мовою племені могавків значить «де дерева ростуть з води». Прихильники цієї версії зазначають, що індіанці називали цим словом вузьку протоку між озерами Сімко та Коучичинг на 125 кілометрів північніше Торонто. Завдячуючи французам, які першими з європейців прийшли на ці землі, назва Таронто перейшла спочатку до сучасного озера Сімко, згодом до протоки, що єднає Сімко з озером Онтаріо, і, врешті решт, назву Торонто отримав французький форт, збудований на узбережжі останнього, на місці сучасного міста. від Торонтон, що мовою племені гуронів значило «місце зустрічі». На думку прихильників цієї версії походження назви міста, територія, на якій розташоване Торонто, слугувала місцем зустрічі індіанських племен.

Визначні місця Торонто

Даунтаун Торонто - одне з найпривабливіших місць для туристів. Простягається на південь від вулиці Блур, між Батус стріт і Дон Валей Парквей. Також тут розташовані: Берегова лінія Торонто, Район Розваг, Фінансовий район, Площа Дандас, Китайський квартал, Кенсінгтонський ринок, Університет Торонто, Черч і Велслі, Капустяне містечко, Сент Лоренс.

Середмістя (Midtown)

Тут розташовані: Йорквіл, Аннекс, Каса Лома, Роздейл, Форест Гіл, Дейвісвіл, Лісайд.

Західна частина Торонто.

Тут розташовані: Форт Йорк, Гай парк, Блур Вест Віледж, Блек Крік Піонер віледж.

Північна частина Торонто.

У колишньому містечку-сателіті, а зараз районі Торонто North York традиційно проживало багато євреїв Тому. не дивно, що саме тут на кошти місцевої громади у Earl Bales Park було споруджено меморіал жертвам Голокосту за проектом Ернеста Рааба (Ernest Raab) та засновано музей Holocaust Center of Toronto (4600 Bathurst St., тел. 416-635-2883). На станції метро North York Centre розбито Mel Lastman Square (5100 Yonge St.). Тут часто відбуваються різноманітні рекламні акції, наприклад, безкоштовна роздача шоколаду, а, взимку відкривають ковзанку. На цій же площі — колишній муніципалітет незалежної адміністративної одиниці North York — North York Civic Centre (5100 Yonge St.) та Toronto Centre for the Arts (5040 Yonge St., тел. 416-733- 9388).

Східна частина міста.

East side - мальовнича частина Торонто, що тягнеться вздовж узбережжя на схід від Don Valley Parkway. Перший район, у якому Ви опиняєтеся, рухаючись по Queen St. East на схід з перехрестя Don Valley - Riverdale, до середини ХІХ ст. був невеличким селом. Його розвиток активізується в 1880-1920-х рр. внаслідок розбудови залізничних сполучень, а також найбільшого в Торонто моста - Prince Edward Viaduct.

Leslieville був названий так на честь Джорджа Леслі (George Leslie), що жив тут у 1850-х рр. Цей район відомий через Алeксандра Мюіра (Alexander Muir) — директора місцевої школи Leslieville Public School, який написав пісню The Maple Leaf Forever. Дім Мюіра, названий Maple Cottage, зберігся й досі.

Також цікавим місцем в Східній частині міста є Пляжі.

Відомі вихідці

Грегорі Кольбер (англ. Gregory Colbert 1960, Торонто, Канада) — кінематографіст і фотограф, відомий головним чином як творець виставки художніх фотографій і фільмів «Попіл і сніг» (англ. Ashes and Snow), яка демонструється в «Кочовому музеї» (англ. Nomadic Museum).


==Рідне місто або село на карті України Google карти==

Toronto.jpg


Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
6.03.1834 Початок iснування
1845-1849 Голод
19.04.1904 Найбiльша пожежа
1950-i Початок економiчного росту
1970 Будiвельний бум
1998 Створення мегаполiсу
1967 Побудований «Домiнiон-сентр»
1900 Відкритий Художній музей
Photo 5.jpg

Ресурси:

  • Посилання на презентацію у Google Диск;
  • Посилання на власний фотоальбом у [1] Google Диск;
  • Посилання на власний блог у [2] Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів [3];
  • Посилання на опитування або анкету у [4] Google Форми;




Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка