Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Безверха Анастасія

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Кіото

Замок Ніджьо

Кіо́то — місто в Японії, в префектурі Кіото. Розташоване в південній частині префектури. Входить до списку міст державного значення Японії. Адміністративний центр префектури. Виникло на основі стародавньої японської столиці Хейан, резиденції японських Імператорів протягом 794–1869 років. Отримало статус міста 1889 року. Основою економіки є овочівництво, машинобудування, харчова промисловість, виробництво високоточної техніки, комерція, туризм. В місті розташовані численні пам'ятки, що мають статус Світової спадщини ЮНЕСКО і національних скарбів Японії — Кіотський Імператорський палац, замок Нідзьо, монастир Кійомідзу та інші. З 1966 року центральна частина охороняється від новітніх забудов і зміни історичного ландшафту згідно з законом про збереження старих столиць. Місто-побратим українського Києва.

Ось декілька цікавих фактів про Кіото

«Кіото» в перекладі з японської означає «столиця». Кіото –головна резиденція Імператорів (з 794 по 1869 рік), колишня японська столиця. Стара назва – Хейан-ке – «столиця миру і спокою».

Кіото входить до п’ятірки найбільших міст Японії: площа становить близько 830 тисяч км ², населення – 1,5 млн чоловік (станом на 1 липня 2012 р.)

Кіото — виключно урбаністічне, живе і молодіжне місто з масою розваг. Кіото вважається основним культурним центром Японії. В ньому зосереджено близько 20% всіх японських національних скарбів, у тому числі 300 синтоїстських святилищ і більше 1 700 буддійських храмів.

Кіото увійшло в обмежене число міст, не потерпілих від атомних бомбардувань у ході Другої світової війни.

Кіото вдалося зберегти атмосферу «старої Японії» набагато краще, ніж багатьом іншим містам. Старовинні вілли, палаци, древні святині і храми тут запросто сусідять із маленькими селами, що затишно розташувалися на схилах оточуючих місто пагорбів. Насолоджуючись дивовижним краєвидом, в Кіото також долучаєшся і до багатющого історичного минулого Японії. Археологічні знахідки свідчать про те, що перші поселення людей у цій місцевості з’явилися близько 10 тис. років до нашої ери.

Основний дохід міста Кіото становить туризм. На півночі Кіото на півострові Танго займаються ловом риби і водними перевезеннями, а в центрі — сільським та лісовим господарствами. Штаб-квартира всесвітньо відомої компанії з виробництва комп’ютерних ігор Nintendo розташована в місті Кіото.

Галерея

Inside-the-kyoto-jaoan.jpg
Kyoto-details-1428523752.jpg
Sunset-from-Kiyomizudera-Kiyomizu-dera-Buddhist-temple-UNESCO-world-heritage-site-Kyoto-Japan-600.png
Kyoto-traditional-japanese-house.jpg

Bідео програми "Орел и решка", випуск про Кіото

Кіото на карті Google

Snap1Кіото.png
Snap2Кіото.png

Таблиця "Найважливіші події на території Кіото"

Дата Історична подія
794 Наказ імператора звести в Кіотській западині нову столицю, яку назвав «столицею миру» — Хейан.
1568 року Кіото опинилося під владою регіонального володаря Оди Нобунаґи.
1603 Політичний центр країни перемістився до східнояпоснького міста Едо.
1788 Місто сильно постраждало від Великої пожежі, найбільшої в історії Кіото
1868 В країні відбулася реставрація Мейдзі і новий Імператор оголосив про перенесення столиці Японії до Едо, перейменованого на Токіо
1 квітня 1889 Кіото отримало статус міста.
Photo 5.jpg

Додатки

Анкета

Презентація "История Киото"

Фотоальбом міста Кіото

Блог проекту

Стаття у соц. мережі

Ресурси

https://uk.wikipedia.org/wiki/Кіото

http://19.kioto.kiev.ua/archives/1

http://japanstory.narod.ru/kyoto/kyotohistory.html


Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка