Сервіси для створення дидактичних матеріалів. ОІ з ЕП та СІТН

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Самостійна робота № 4

Тема: Сервіси для створення дидактичних матеріалів

Мета: ознайомлення з можливостями сервісів для створення дидактичних матеріалів та підтримки процесу навчання, формування умінь створювати дидактичні матеріали для підтримки навчального процесу. 

Сервіси для створення дидактичних матеріалів:

ClassTools 

Зазначений онлайн сервіс є англомовним і призначений для створення дидактичних ігор, навчальних діаграм, використовуючи запропоновані шаблони. За допомогою зазначеного сервісу можна створювати інтерактивні Flash-діаграми, використання яких є ефективним для проведення презентацій, захисту робіт та ін. Зверніть увагу, що реєстрація не є обов’язковою для початку роботи.

BrainFlips

Використання англомовного онлайн сервісу надає можливість створювати картки BrainFlips. Карти-завдання об’єднуються в колоди. У картки можна додавати відео, аудіо або фото. Передбачена можливість використовувати картки інших учасників сервісу, також можна створювати групи і підключати до групи учасників. Назви груп, карток, колод карток і описів даються англійською мовою. Для початку роботи реєстрація є обов’язковою.

Flashcard Machine

Онлайн сервіс Flashcard Machine надає можливість створювати набори карток, на яких можна розміщувати текст, зображення, звук, посилання. Питання у підготовленому наборі тасуються випадковим чином. Для початку роботи реєстрація є обов’язковою. Також можна організовувати групову роботу з картками та розкладати їх за темами, віком.

JeopardyLabs

Онлайн сервіс JeopardyLabs призначений для генерації тематичних вікторин. Для початку роботи на сервісі реєстрація не є обов’язковою, але необхідно ввести пароль для редагування. Також надається посилання для роботи з вікториною.

JigsawPlanet

Онлайн сервіс для генерації пазлів з вихідних графічних зображень (фотографій) JigsawPlanet. Для початку роботи необхідно зареєструватися. Потім користувач створює альбом і завантажує тематичні зображення, з яких сервіс пропонує створити різні за складністю та формою пазлів ігри. Створені роботи можна зберігати на сторінках сайтів у вигляді альбомів і як окремі роботи. Роботи можна створювати з відкритим доступом і приватні.

LearningApps

Сервіс LearningApps призначений для створення інтерактивних навчально-методичних посібників з різних предметів. Сервіс передбачає роботу зі шаблонами, тематика різноманітна (робота з картами, розгадування кросвордів, створення карт знань та ін.). Сервіс підтримує кілька мов (російська мова підтримується на окремих шаблонах при заповненні контенту). Для початку роботи необхідно зареєструватися.

Wixie

Wixie дозволяє малювати, додавати текст, картинки та ін. Реєстрація не є обов’язковим. Користувачі Wixie обирають інструменти малювання, змінюють параметри тексту, картинок, вбудовують голосові записи при розробці електронних публікацій і флеш-анімації.

WordLearner

Онлайн сервіс для створення робочих листів, головоломок, вправ, карток та ігор WordLearner. Для початку роботи необхідно зареєструватися (студент, педагог, представник освітнього закладу). Є можливість створювати групи, класи, реєструвати школярів і вести статистику роботи в групі.

Zondle

Освітній сайт Zondle не тільки надає безкоштовні онлайн дидактичні ігри для початкової та середньої школи, а й пропонує підготувати захоплюючі ігри за допомогою одного з навчальних предметів. Досить зареєструватися в Zondle, вибрати тему і створити список обраних ігор. Можливі три рівні створення освітнього ресурсу: створення гри за шаблоном, створення авторського пакета, створення гри з нуля.

PurpozeGames

Сервіс для створення тематичних ігор онлайн PurpozeGames. Для початку роботи необхідно зареєструватися. За результатами гри проводиться рейтинг.

Завдання

  1. Ознайомитися із сервісами, що призначені для створення дидактичних матеріалів (таблиць, карт, наборів карток та ін.).
  2. Обрати декілька з вище запропоновних сервісів (2-3) та їх засобами підготувати дидактичні матеріали за обраною темою.
  3. Розмістити посилання у рубриці "Матеріали проекту" відповідної Вікі-статті.

Повернутися до змісту навчання