Модуль 4. Демонстрація і обговорення дистанційних курсів на Вікі-КДПУ та Хмарка-КДПУ
Завдання модуля
У цьому модулі учасники:
- переглянуть матеріали власних дистанційних курсів та підготовлять їх до демонстрації;
- переглянуть дистанційні курси, що були розроблені іншими учасниками тренінгу, та прокоментують;
- обговорять дистанційні курси колег;
- проведуть рефлексію власного навчання.
Вправа 1. Завершення підготовки дистанційного курсу на Вікі-КДПУ
Впродовж усього тренінгу Ви були зосереджені на створенні окремих складових дистанційного курсу. Ваша демонстрація буде сфокусована на дистанційному курсі як цілому. Майте цю загальну картину в своїй уяві під час завершення всіх компонентів і підготовці їх до демонстрації.
Вправа 2. Планування демонстрації дистанційного курсу на Вікі-КДПУ
За вказівкою тренера Ви маєте підготувати розроблений курс для усної презентації учасникам тренінгу. Забезпечте на вікі-сторінці з описом Вашого курсу можливість надавання коментарів та відгуків інших учасників:
Перегляньте курси інших учасників і напишіть їм коментарі:
- Зайдіть у пункт меню Учасники тренінгу.
- Оберіть свою групу (групи розрізняють по датам проведення тренінгу та тренерам) і зайдіть на сторінку Учасники тренінгу "Розробка дистанційних курсів засобами Вікі-КДПУ, Хмарка-КДПУ і Moodle-КДПУ" (група 1) або Учасники тренінгу "Розробка дистанційних курсів засобами Вікі-КДПУ, Хмарка-КДПУ і Moodle-КДПУ" (група 2).
- Зайдіть на сторінку обговорення відповідного дистанційного курсу «Обговорення навчального курсу "Назва курсу"»
- Перейдіть у режим редагування цієї статті і допишіть свій коментар для цього курсу.
- Натисніть кнопку "Опублікувати" або "Зберегти сторінку".
Поради щодо надання зворотного зв’язку на роботу інших учасників
Забезпечення ефективного зворотного зв’язку (відгуків, коментарів, пропозицій) є важливим компонентом будь-якого творчого процесу. Надання конструктивних відгуків приносить користь як тим, хто надає свої коментарі щодо виконаної роботи, так і тим, хто їх отримує, оскільки за допомогою зворотнього зв’язку студенти пояснюють свої ідеї та відповідають на цікаві запитання.
Вам не потрібно бути експертом з кожної навчальної дисципліни та кожному її розділу для того, щоб надавати цінні пропозиції своїм колегам і студентам. Фактично, іноді краще взагалі не бути експертом, щоб уникати притаманної їм упередженості та самовпевненості. Принципи, що лежать в основі ефективного планування методики навчального процесу, а також знання переваг та недоліків інтеграції комп’ютерних технологій, забезпечують загальну теоретичну основу для кожного, хто має надавати пропозиції.
Загальні положення щодо надання конструктивного зворотнього зв’язку
- Зосередьтеся на позитивному. Вам слід завжди намагатися починати своє висловлювання з чогось позитивного, і якщо можливо, завершувати чимось позитивним. Наприклад, початок може бути такий: Я дійсно багато-чому навчився переглядаючи ваш …. або: Мені сподобалося, як ви….
- Конструктивний зворотній зв'язок є радше описовим, аніж оцінюючим. Якщо зворотній зв'язок є оцінюючим, то одержувач має тенденцію поводитися, обравши захисну позицію: Я бачив…. - є описовим. Я думаю….- є оціночним.
- Коментарі повинні бути конкретними, а не загальними. Якщо можливо, наводьте приклади.
- Зворотній зв'язок моє бути зосереджений на елементах, які окрема особа може змінити та ті, які є у відповідності до бажаного типу навчання або діяльності.
- Зворотній зв'язок дієвий і корисний тоді, коли він своєчасний. Забезпечуйте зворотній зв'язок як можна скоріше після певної події.
- Під час надання зворотнього зв’язку обмежуйтеся двома-трьома основними коментарями.
Вправа 3. Демонстрація дистанційного курсу на Вікі-КДПУ
Мета цієї демонстрації – поділитися готовим дистанційним курсом зі своїми колегами та побачити, що створили вони. Відгуки та коментарі на окремі складові курсів мають бути щирими і конкретними.
Ви переглянете усі курси учасників вашої групи та отримуєте зворотній зв’язок щодо основних складових дистанційного курсу, які можна покращити.
Вправа 4. Рефлексія
Перегляньте матеріали, які Ви створили та дайте відповіді на такі запитання.