Відмінності між версіями «Проект з інформатики: "Статистика користування соціальними мережами в Україні"- СТ16Б ФМФ»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Матеріали проекту)
(Висновки)
Рядок 180: Рядок 180:
  
 
= '''''<font color='blue' size=4> Висновки </font >''''' =
 
= '''''<font color='blue' size=4> Висновки </font >''''' =
 
+
З усього зазначеного вище можемо зробити декілька висновків,а саме:
 +
1) хоч президент і підписав офіційний документ про заборону користування деякими російськими сайтами, в тому числі, соцмережами, це не принесло настільки очікуваних результатів
 +
2) хоч і не всі відмовилися від використання таких сайтів. як "Vkontakte" та "Одноклассники", але таких людей стало набагато менше. що не може не залишати надії на краще
 +
3) все повинно починатися із самосвідомості кожного з нас.
  
 
= '''''<font color='navy' size=4> Матеріали проекту </font >''''' =
 
= '''''<font color='navy' size=4> Матеріали проекту </font >''''' =

Версія за 22:32, 14 січня 2018

71717171.jpg

"Статистика користування соціальними мережами в Україні"

Президент Петро Порошенко підписав указ санкції відносно деяких російських сервісів, соцмереж і компаній. Зокрема, під забороною опинилися Яндекс, Доктор Веб, Лабораторія Касперського, Mail.ru, соціальні мережі Однокласники і Вконтакте.

В своєму проекті я використовувала різні джерела, але найбільше посилаюсь на результати досліджень сайту LIGA.net,яка з'ясовувала сайти, що можуть стати альтернативними майданчиками для користувачів російських соцмереж і наскільки вони поширені в світі.

У ТОП-25 УАнету за останні місяці увійшли п'ять російських сайтів, включаючи ВКонтакте, Mail.ru і Яндекс. При цьому ВКонтакте охоплював в березні майже 80% українських користувачів, у квітні його частка знизилася до 78,3%.

Однокласники охоплюють трохи менше половини користувачів УАнету. Цікаво, що Вконтакте, Mail.ru і сервіси Яндекс обходять по популярності Facebook, на який припадає за підсумками квітня 54,2% українських користувачів.

Ідея проекту

Мета проекту: Ознайомлення з переліком найбільш використовуваних українцями соціальних мереж.

Результат: Побачити, чи вплинуло блокування російських сайтів,в тому числі соц.мереж, на відвідування їх українцями.

Загальна інформація

Найпопулярніші соцмережі в світі.PNG

Спілкування в соціальних мережах вже давно стало буденністю для сучасних користувачів мережі інтернет. На просторах глобальної павутини люди вирішують безліч питань, діляться своїми переживаннями, демонструють радісні моменти, стежать за подіями, що відбуваються в житті рідних і близьких. Така затребуваність соціальних мереж не залишилася непоміченою розробниками програмних продуктів. Не дивно, адже кожен хоче просунути свій товар, отримати гідний прибуток і загальне визнання.

Представляємо рейтинг найбільш популярних соціальних мереж, які володіють великою аудиторією користувачів в світі за 2017 рік. У рейтингу я посилаюся в основному на статистику gs.statcounter.com, який відстежує такі сайти як: Google+, LinkedIn, Facebook, StumbleUpon, YouTube, Twitter, reddit, Digg, MySpace, NowPublic, iWiW, orkut, Fark, Delicious, ВКонтакте, Hi5, Yahoo! Buzz, Vimeo, Mixx, FriendFeed, Hyves, Bebo, Tuenti, Kaboodle, Однокласники. Щоб дізнатися більше про їх методологію перейдіть за посиланням.

Так як деякі сайти (наприклад Однокласники) з урахуванням їх методології не потрапляють в графіки, в статті також буде використана статистика для Рунета gs.seo-auditor.com.ru. Увага! Їх статистика сильно розрізняється. Це пов'язано з різною методологією. Перші вимірюють використання соціальних мереж, грунтуючись на переглядах сторінок (а не на унікальних відвідувачів)

У світі популярність російських соцмереж не так велика. Згідно з даними Amazon і SimilarWeb, які з 2009 року аналізує соціальний медіастратегію з Італії Вінченцо Козенца, найпопулярніші соцмережі в світі - Faсebook і WatsApp. Facebook, який досяг 1,89 млрд користувачів в місяць, - найбільша соціальна мережа в 119 з 149 досліджуваних країн. Проте, в минулому році сервісу Марка Цукерберга довелося відступити в дев'яти країнах. Ще в п'яти країнах лідерство втратили Однокласники, лідерство в двох країнах втратили ВКонтакте і Linkedin.

Рейтинг соціальних мереж в Україні

Карта знань для проекту Мілкан Діани.png

Визначимо тенденцію за двома графіками. Перший графік показує середню величину за останні 12 місяців:

Средняя величина за последние 12 месяцев.png

Другий графік показує цифри станом на червень місяць 2017 року:

Цифры по состоянию на июнь месяц 2017 года.png


Покажемо дані за червень і у вигляді таблиці:

Соцмережа Відсоток (%)
1. Facebook 51,96
2. Twitter 32,05
3. YouTube 32,05
4. Vkontakte 2,45
5. Tumbir 1,46
6. Instagram 0,56
7. reddit 0,54
8. Linkedin 0,44
9. Google+ 0,39
10. StumbleUpon 0,33
11. news.ycombinator.com 0,01
12. other 0,01

Глобальний погляд на ситуацію

Цікаво, що в таких країнах, як Ботсвана, Мозамбік, Намібія, Іран і Індонезія, переважає Instagram, а в деяких регіонах Африки виграє LinkedIn.

У пострадянських країнах за підсумками січня лідирували соцмережі ВКонтакте і Однокласники. найпопулярніша мережа Китаю - QZone, в Японії краще за інших розвинений Twitter.

Користування мережами соціальними у світі.PNG

Аналітики Amazon і SimilarWeb очікують, що Facebook в 2017 році має всі шанси стати лідером серед соцмереж на пострадянському просторі.

Друге місце в світі за поширеністю.PNG

Аудиторія соціальних мереж в Україні

Нещодавно в Україні пройшла конференція під назвою «Інтернет-маркетинг в Україні», в рамках якої TNS Ukraine представила дані свого останнього дослідження MMI. Дане дослідження присвячене визначенню активності української інтернет-аудиторії в соціальних мережах.

Сьогодні SemEmpire публікує деякі факти і цифри, які наводяться в даному дослідженні.

В ході свого дослідження компанія TNS Ukraine визначила добову, місячну та піврічну аудиторію Інтернет-користувачів, як в соціальних мережах, так і в цілому в Інтернеті. Слід підкреслити, що були враховані споживчі переваги, соціально-демографічний фактор, а також соціально-культурний профіль середньостатистичного користувача таких 3-х найбільш популярних серед українців соціальних медіа, як Facebook, "Однокласники" і "ВКонтакте".

Всі отримані в рамках дослідження дані були згруповані в залежності від частоти і тривалості використання ресурсів, часу дня, типу підключення до Всесвітньої мережі і місця використання соцмереж.

Показники охоплення і використання Інтернету:

В ході дослідження вивчалися показники охоплення населення українських міст традиційними медіа - телебачення, друковані ЗМІ, і т.д. Як з'ясувалося, з 2007 року частка охоплення населення традиційними носіями інформації скоротилася приблизно на 10%, а проникнення Інтернету, навпаки, значно зросла - приблизно на 20%. Краща тенденція зростання спостерігається в аудиторії, яка використовує Інтернет вдома - за останні 2 роки на 19%.


Охоплення медіаносіями за середній тиждень.PNG


Місця використання інтернету.PNG


Як з'ясувалося, все більша частина українських інтернет-користувачів починає використовувати Інтернет, як засіб для розваг і спілкування, як в будні, так і у вихідні дні. При цьому спостерігається збільшення тривалості контакту з сервісами та сайтами - в середньому до 119 хвилин в день.


Використання інтернету протягом дня.PNG


Перетин аудиторії з традиційними медіа

Щоб з'ясувати, як молодь відноситься до традиційних каналах отримання інформації, спеціально було проведено порівняння, яке перетинається аудиторією друкованими ЗМІ (журнали, газети) у віці 12-29 років з Інтернет-користувачами. Стало відомо, що число людей, які дивляться телебачення чи прослуховують радіостанції і при цьому використовують ще Всесвітню мережу, за останні 2 роки скоротилося приблизно на 14%. А журнали і газети поступилися Всесвітньої мережі на 13 і 15%.


Перетин аудиторіїї інтернет і телебачення.PNG


Використання соціальних мереж

Згідно з отриманими даними, середньодобова аудиторія в 4-му кварталі минулого року склала 37%. Нагадаємо, що аналогічний показник в 2008 році склав на 12% менше, тобто всього 25%.Використання соціальних мереж:


Використання соцмереж. Динаміка 2008-2010.PNG


Соціальна мережа «ВКонтакте» користується найбільшою популярністю серед українських користувачів Інтернету, а найменшу відвідуваність має соцмережа під назвою LinkedIn.


Відвідування соцмереж 1717171.PNG



Демографічний профіль

Такі соціальні мережі, як «ВКонтакте» і «Однокласники» найбільшою популярністю користуються у жінок у віці від 20 до 29 років, а ось соцмережа «Facebook» володіє чоловічий аудиторією цієї ж вікової категорії.


Демографічний профіль користувачів.PNG


Висновки

З усього зазначеного вище можемо зробити декілька висновків,а саме:

1) хоч президент і підписав офіційний документ про заборону користування деякими російськими сайтами, в тому числі, соцмережами, це не принесло настільки очікуваних результатів 2) хоч і не всі відмовилися від використання таких сайтів. як "Vkontakte" та "Одноклассники", але таких людей стало набагато менше. що не може не залишати надії на краще 3) все повинно починатися із самосвідомості кожного з нас.

Матеріали проекту

проект(закладки)

Інтернет-ресурси проекту

Аудиторія соцмереж в Україні

Рейтинг найпопуляріших соцмереж в Україні та світі

Найпопулярніші соцмережі в країнах СНД та світі

Додаткові матеріали проекту

Фото-архів на google photos

Карта знань

Відео (youtube) "Щонайменше три роки українці не зможуть користуватися російськими соцмережами"

Відео (youtube) "Що думають українці про відмову від російських соцмереж та сервісів" | DW Ukrainian

Інфографіка

Результати проекту

Опитування українців щодо користування різними соцмережами

Автор проекту

Мілкан Діана.