Проект з інформатики: "Статистика користування соціальними мережами в Україні"- СТ16Б ФМФ

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
71717171.jpg

"Статистика користування соціальними мережами в Україні"

Президент Петро Порошенко підписав указ санкції відносно деяких російських сервісів, соцмереж і компаній. Зокрема, під забороною опинилися Яндекс, Доктор Веб, Лабораторія Касперського, Mail.ru, соціальні мережі Однокласники і Вконтакте.

В своєму проекті я використовувала різні джерела, але найбільше посилаюсь на результати досліджень сайту LIGA.net,яка з'ясовувала сайти, що можуть стати альтернативними майданчиками для користувачів російських соцмереж і наскільки вони поширені в світі.

У ТОП-25 УАнету за останні місяці увійшли п'ять російських сайтів, включаючи ВКонтакте, Mail.ru і Яндекс. При цьому ВКонтакте охоплював в березні майже 80% українських користувачів, у квітні його частка знизилася до 78,3%.

Однокласники охоплюють трохи менше половини користувачів УАнету. Цікаво, що Вконтакте, Mail.ru і сервіси Яндекс обходять по популярності Facebook, на який припадає за підсумками квітня 54,2% українських користувачів.

Ідея проекту

Мета проекту: Ознайомлення з переліком найбільш використовуваних українцями соціальних мереж.

Результат: Побачити, чи вплинуло блокування російських сайтів,в тому числі соц.мереж, на відвідування їх українцями.

Загальна інформація

Найпопулярніші соцмережі в світі.PNG

Спілкування в соціальних мережах вже давно стало буденністю для сучасних користувачів мережі інтернет. На просторах глобальної павутини люди вирішують безліч питань, діляться своїми переживаннями, демонструють радісні моменти, стежать за подіями, що відбуваються в житті рідних і близьких. Така затребуваність соціальних мереж не залишилася непоміченою розробниками програмних продуктів. Не дивно, адже кожен хоче просунути свій товар, отримати гідний прибуток і загальне визнання.

Представляємо рейтинг найбільш популярних соціальних мереж, які володіють великою аудиторією користувачів в світі за 2017 рік. У рейтингу я посилаюся в основному на статистику gs.statcounter.com, який відстежує такі сайти як: Google+, LinkedIn, Facebook, StumbleUpon, YouTube, Twitter, reddit, Digg, MySpace, NowPublic, iWiW, orkut, Fark, Delicious, ВКонтакте, Hi5, Yahoo! Buzz, Vimeo, Mixx, FriendFeed, Hyves, Bebo, Tuenti, Kaboodle, Однокласники. Щоб дізнатися більше про їх методологію перейдіть за посиланням.

Так як деякі сайти (наприклад Однокласники) з урахуванням їх методології не потрапляють в графіки, в статті також буде використана статистика для Рунета gs.seo-auditor.com.ru. Увага! Їх статистика сильно розрізняється. Це пов'язано з різною методологією. Перші вимірюють використання соціальних мереж, грунтуючись на переглядах сторінок (а не на унікальних відвідувачів)

У світі популярність російських соцмереж не так велика. Згідно з даними Amazon і SimilarWeb, які з 2009 року аналізує соціальний медіастратегію з Італії Вінченцо Козенца, найпопулярніші соцмережі в світі - Faсebook і WatsApp. Facebook, який досяг 1,89 млрд користувачів в місяць, - найбільша соціальна мережа в 119 з 149 досліджуваних країн. Проте, в минулому році сервісу Марка Цукерберга довелося відступити в дев'яти країнах. Ще в п'яти країнах лідерство втратили Однокласники, лідерство в двох країнах втратили ВКонтакте і Linkedin.

Інфографіка - "Популярні соцмережі в Україні і світі"

Популярні соцмережі в Україні і світі.png

Рейтинг соціальних мереж в Україні

Визначимо тенденцію за двома графіками. Перший графік показує середню величину за останні 12 місяців:

Средняя величина за последние 12 месяцев.png

Другий графік показує цифри станом на червень місяць 2017 року:

Цифры по состоянию на июнь месяц 2017 года.png


Покажемо дані за червень і у вигляді таблиці:

Соцмережа Відсоток (%)
1. Facebook 51,96
2. Twitter 32,05
3. YouTube 32,05
4. Vkontakte 2,45
5. Tumbir 1,46
6. Instagram 0,56
7. reddit 0,54
8. Linkedin 0,44
9. Google+ 0,39
10. StumbleUpon 0,33
11. news.ycombinator.com 0,01
12. other 0,01



Карта знань

Карта знань для проекту Мілкан Діани.png

Глобальний погляд на ситуацію

Цікаво, що в таких країнах, як Ботсвана, Мозамбік, Намібія, Іран і Індонезія, переважає Instagram, а в деяких регіонах Африки виграє LinkedIn.

У пострадянських країнах за підсумками січня лідирували соцмережі ВКонтакте і Однокласники. найпопулярніша мережа Китаю - QZone, в Японії краще за інших розвинений Twitter.

Користування мережами соціальними у світі.PNG

Аналітики Amazon і SimilarWeb очікують, що Facebook в 2017 році має всі шанси стати лідером серед соцмереж на пострадянському просторі.

Друге місце в світі за поширеністю.PNG

Аудиторія соціальних мереж в Україні

Нещодавно в Україні пройшла конференція під назвою «Інтернет-маркетинг в Україні», в рамках якої TNS Ukraine представила дані свого останнього дослідження MMI. Дане дослідження присвячене визначенню активності української інтернет-аудиторії в соціальних мережах.

Сьогодні SemEmpire публікує деякі факти і цифри, які наводяться в даному дослідженні.

В ході свого дослідження компанія TNS Ukraine визначила добову, місячну та піврічну аудиторію Інтернет-користувачів, як в соціальних мережах, так і в цілому в Інтернеті. Слід підкреслити, що були враховані споживчі переваги, соціально-демографічний фактор, а також соціально-культурний профіль середньостатистичного користувача таких 3-х найбільш популярних серед українців соціальних медіа, як Facebook, "Однокласники" і "ВКонтакте".

Всі отримані в рамках дослідження дані були згруповані в залежності від частоти і тривалості використання ресурсів, часу дня, типу підключення до Всесвітньої мережі і місця використання соцмереж.

Показники охоплення і використання Інтернету:

В ході дослідження вивчалися показники охоплення населення українських міст традиційними медіа - телебачення, друковані ЗМІ, і т.д. Як з'ясувалося, з 2007 року частка охоплення населення традиційними носіями інформації скоротилася приблизно на 10%, а проникнення Інтернету, навпаки, значно зросла - приблизно на 20%. Краща тенденція зростання спостерігається в аудиторії, яка використовує Інтернет вдома - за останні 2 роки на 19%.


Охоплення медіаносіями за середній тиждень.PNG


Місця використання інтернету.PNG


Як з'ясувалося, все більша частина українських інтернет-користувачів починає використовувати Інтернет, як засіб для розваг і спілкування, як в будні, так і у вихідні дні. При цьому спостерігається збільшення тривалості контакту з сервісами та сайтами - в середньому до 119 хвилин в день.


Використання інтернету протягом дня.PNG


Перетин аудиторії з традиційними медіа

Щоб з'ясувати, як молодь відноситься до традиційних каналах отримання інформації, спеціально було проведено порівняння, яке перетинається аудиторією друкованими ЗМІ (журнали, газети) у віці 12-29 років з Інтернет-користувачами. Стало відомо, що число людей, які дивляться телебачення чи прослуховують радіостанції і при цьому використовують ще Всесвітню мережу, за останні 2 роки скоротилося приблизно на 14%. А журнали і газети поступилися Всесвітньої мережі на 13 і 15%.


Перетин аудиторіїї інтернет і телебачення.PNG


Використання соціальних мереж

Згідно з отриманими даними, середньодобова аудиторія в 4-му кварталі минулого року склала 37%. Нагадаємо, що аналогічний показник в 2008 році склав на 12% менше, тобто всього 25%.Використання соціальних мереж:


Використання соцмереж. Динаміка 2008-2010.PNG


Соціальна мережа «ВКонтакте» користується найбільшою популярністю серед українських користувачів Інтернету, а найменшу відвідуваність має соцмережа під назвою LinkedIn.


Відвідування соцмереж 1717171.PNG



Демографічний профіль

Такі соціальні мережі, як «ВКонтакте» і «Однокласники» найбільшою популярністю користуються у жінок у віці від 20 до 29 років, а ось соцмережа «Facebook» володіє чоловічий аудиторією цієї ж вікової категорії.


Демографічний профіль користувачів.PNG


Висновки

З усього зазначеного вище можемо зробити декілька висновків,а саме:

1) хоч президент і підписав офіційний документ про заборону користування деякими російськими сайтами, в тому числі, соцмережами, це не принесло настільки очікуваних результатів;

2) хоч і не всі відмовилися від використання таких сайтів. як "Vkontakte" та "Одноклассники", але таких людей стало набагато менше. що не може не залишати надії на краще;

3) все повинно починатися із самосвідомості кожного з нас.

Матеріали проекту

презентація

проект(закладки)

Інтернет-ресурси проекту

Аудиторія соцмереж в Україні

Рейтинг найпопуляріших соцмереж в Україні та світі

Найпопулярніші соцмережі в країнах СНД та світі

Додаткові матеріали проекту

Фото-архів на google photos

Карта знань

Відео (youtube) "Щонайменше три роки українці не зможуть користуватися російськими соцмережами"

Відео (youtube) "Що думають українці про відмову від російських соцмереж та сервісів" | DW Ukrainian

Інфографіка

Результати проекту

Опитування українців щодо користування різними соцмережами

презентація

Автор проекту

Мілкан Діана.