Сервер визначення місця розташування користувачів

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 22:54, 29 листопада 2010; Козінцев Олексій (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

7.4.4 Сервер визначення місця розташування користувачів
Користувач може переміщатися в межах мережі, тому необхідний механізм визначення його місця розташування в поточний момент часу. Наприклад, співробітник підприємства їде у відрядження, і всі виклики, адресовані йому, повинні бути спрямовані в інше місто на його тимчасове місце роботи. Про те, де він знаходиться, користувач інформує спеціальний сервер за допомогою повідомлення REGISTER. Можливі два режими реєстрації: користувач може повідомити свою нову адресу один раз, а може реєструватися періодично через певні проміжки часу. Перший спосіб підходить для випадку, коли термінал, доступний для користувача, включений постійно, і його не переміщують по мережі, а другий - якщо термінал часто переміщається або вимикається.
Для зберігання поточного адреси користувача служить сервер визначення місцеположення користувачів, що представляє собою базу даних адресної інформації. Крім постійної адреси користувача, у цій базі даних може зберігатися один або декілька поточних адрес.
Цей сервер може бути поєднаний з проксі-сервером (у такому випадку він називається registrar) або бути реалізований окремо від проксі-сервера, але мати можливість зв'язуватися з ним.
У RFC 2543 сервер визначення місцеположення представлений як окремий мережний елемент, але принципи його роботи в цьому документі не регламентовані. Варто звернути увагу на те, що викликає користувач, якому потрібен поточний адресу викликається користувача, не зв'язується з сервером визначення місця розташування безпосередньо. Цю функцію виконують SIP-сервери за допомогою протоколів LDAP (RFC 1777), rwhois (RFC 2167), або інших протоколів.


--Козінцев Олексій 36 гр. 16:27, 29 листопада 2010 (EET)