Приклад SIP-мережі

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

7.4.5 Приклад SIP-мережі
Резюмуючи все сказане вище, відзначимо, що мережі SIP будуються з елементів трьох основних типів: терміналів, проксі-серверів і серверів переадресації. На рис. 7.3 наведено приклад можливого побудови мережі SIP.

VoIP 7.3.png
Рис. 7.3. Приклад побудови мережі SIP


Варто звернути увагу на те що, що StP-сервери, представлені на рис. 7.3, є окремими функціональними мережевими елементами. Фізично вони можуть бути реалізовані на базі серверів локальної мережі, які, крім виконання своїх основних функцій, будуть також обробляти SIP-повідомлення. Термінали ж можуть бути двох типів: персональний комп'ютер зі звуковою платою і програмним забезпеченням SIP-клієнта (UA) або SIP-телефон, що підключається не посередньо до ЛВС Ethernet <SIР-телефони, вироблені компанією Cisco Systems, нещодавно з'явилися на російському ринку). Таким чином, користувач локальної обчислювальної мережі передає всі запити до свого SlP-серверу, а той обробляє їх і забезпечує встановлення з'єднань. Шляхом програмування сервер можна забудувати на різні алгоритми роботи: він може обслуговувати частина користувачів (наприклад, керівництво підприємства або особливо важливих осіб) за одними правилами, а іншу частину - за іншим. Можливо також, що сервер буде враховувати категорію і терміновість викликів, а також вести нарахування плати за розмови.
Структурна схема організації послуг SIP-сервера представлена на малюнку 7.4.

VoIP 7.4.png
Рис. 7.4. Структурна схема організації послуг SIP-сервера


Модуль управління послугами відповідає за надання послуг та за загальне управління сервером. Прийняті сервером запити і відповіді надходять в модуль управління послугами та обробляються їм, на підставі чого визначається реакція на отримані повідомлення. Інтерфейс людина-машина дозволяє гнучко змінювати настройки сервера і вести моніторинг мережі.


--Козінцев Олексій 36 гр. 16:35, 29 листопада 2010 (EET)