Обмін даними про функціональні можливості

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

6.4.2 Обмін даними про функціональні можливості
Обладнання стандарту Н.323, в загальному випадку, здатне приймати і передавати мову, відеоінформацію і дані. Це означає, що обладнання зазвичай містить приймач і передавач інформації. Як правило, пристрої підтримують кілька алгоритмів кодування і декодування інформації кожного виду, які докладно обговорювалися в розділі 3. Для узгодження режимів роботи передавальної та приймаючої сторін використовується процедура, яка називається обміном даними про функціональні можливості обладнання (ріс.6.15).

VoIP 6.15.png
Рис. 6.15. Обмін даними про функціональні можливості обладнання


Термінали обмінюються повідомленнями TerminalCapabilitySet, в яких кожен з них вказує алгоритми, використовувані для декодування прийнятої і кодування переданої інформації, тобто режими, в яких обладнання може функціонувати.
Слід підкреслити, що обладнання має вказувати підтримувані їм алгоритми декодування прийнятої інформації, а сторона, яка передає повинна використовувати для кодування переданої інформації тільки ті кодеки, які має приймаюча сторона. Обладнання, яке не вказує алгоритми, які використовуються ним для декодування прийнятої інформації, може тільки передавати інформацію.
Крім того, обладнання може вказувати режими, які воно підтримує при передачі інформації, і надавати можливість вибору режиму приймальній стороні. Обладнання, не вказує алгоритми, які використовуються для кодування переданої інформації, не залишає можливості вибору приймаючій стороні, але воно може передавати інформацію, кодуючи її відповідно з будь-яким з алгоритмів, підтримуваних приймальні стороною. Таким чином, алгоритми, які використовуються для кодування переданої інформації, вказувати не обов'язково, і в існуючі продукти IP-телефонії, реалізованих на базі Н.323, для мови та відеоінформації звичайно вказуються лише алгоритми, які використовуються для декодування прийнятої інформації.
У повідомлення TerminalCapabilitySet включається полі capability Table - таблиця функціональних можливостей, де кожному алгоритму кодування / декодування присвоєно порядковий номер. Наприклад, можливості прийому мовної інформації, закодованої за алгоритмом G.723.1, відповідає номер 1, можливості прийому мовної інформації, закодованої за алгоритмом G.728, - номер 2, можливості прийому відеосигналів, закодованих за алгоритмом Н.263, - номер 3 і т . д.
Зазначені порядкові номери об'єднуються в список альтернативних режимів alternativeCapabilitySet. Обладнання може використовувати будь-який (але тільки один) з режимів, зазначених у списку. Наприклад, список альтернативних режимів {G.711, G.723.1, G.728} означає, що обладнання може функціонувати в кожному із зазначених режимів обробки мови, але тільки в одному.
У свою чергу, альтернативні режими об'єднуються в набори одночасно можливих режимів функціонування simulta-neousCapabilltles. Наприклад, набір одночасно можливих режимів, що містить список альтернативних режимів обробки відеоінформації {Н.261, Н.263} і список альтернативних режимів обробки мовної інформації {G.711, G.723.1, G.728}, означає, що обладнання може використовувати будь-який із зазначених алгоритмів кодування відеоінформації спільно з будь-яким зі списку алгоритмів кодування мовної інформації.
Інший приклад: набір одночасно можливих режимів, що містить два списки альтернативних режимів обробки відеоінформації {Н.261}, {Н.261, Н.263} і один список альтернативних режимів обробки аудіоінформації {G.711, G.723.1, G.728} , означає, що обладнання може одночасно використовувати два алгоритми кодування відеоінформації (перший - Н.261, другий - Н.261 або Н.263) і один алгоритм декодування мовлення (або G.711, або G.723.1. або G.728) .
Функціональні можливості терміналу описуються набором дескрипторів (capability Descriptor), кожен з яких складається з одного набору одночасно можливих режимів функціонування обладнання і номери дескриптора (capabilityDescrlptorNumber). Якщо при обміні даними про функціональні можливості обладнання зазначає більш ніж один дескриптор, то це означає, що обладнання підтримує кілька режимів функціонування. Наприклад, наявність в повідомленні TerminalCapabilitySet двох дескрипторів: першого - як і в попередньому прикладі, тобто {Н.261, Н.263} і {G.711, G.723.1. G.728}, а другого-{Н.262} і {G.711}, означає, що обладнання, крім описаного вище режиму, підтримує обробку відеоінформації, закодованої за алгоритмом Н.262, спільно з обробкою мови. закодованою за менш складного, в порівнянні з іншими, алгоритму кодування G.711.
Зауважимо, що функціональні можливості обладнання, не визначені рекомендацією ITU H.245, можуть бути вказані в полі nonStandardParameter.
Обладнання може в будь-який час передати повідомлення TerminalCapabilitySet з дескриптором, який додає нові функціональні можливості, або з дескриптором, що забезпечує виключення деяких з раніше зазначених можливостей. Будь-яке обладнання стандарту Н.323 повинно включати в повідомлення TerminalCapabilitySet, no принаймні, один дескриптор. Виняток складає повідомлення EmptyCapabilitySet (порожній набір функціональних можливостей), яке використовується для реалізації додаткових можливостей системи.
Обладнання, яке отримало від іншого обладнання повідомлення TerminalCapabllHySet, може підтвердити його отримання передачею повідомлення TerminalCapabilltySetAck.
При отриманні повідомлення з некоректним набором можливостей обладнання відповідає повідомленням TerminalCapabilitySetReject. При спрацьовуванні таймера, запущеного після відправки повідомлення TerminalCapabilitySet, обладнання, його послали, передає повідомлення TerminalCapabilitySetRelease.


--Козінцев Олексій 36 гр. 15:56, 29 листопада 2010 (EET)