Визначення ведучого і веденого

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

6.4.1 Визначення ведучого і веденого
Процедура визначення ведучого і веденого устаткування використовується для вирішення конфліктів, що виникають між двома пристроями при організації конференції, коли ведучим в ній може бути будь-яке з цих пристроїв, або між двома пристроями, які одночасно намагаються відкрити двонаправлений логічний канал. Пристрої обмінюються повідомленнями master-SlaveDetermination (рис.6.13), в полі terminalType яких поміщається значення, що відповідає типу даного обладнання (таблиця 6.3), а в полі statusDeterminationNumber - випадкове число з інтервалу [0 - (224 -1)]. Провідним стає обладнання, що помістила більше число в полі terminalType, а при збігу типів обладнання - більше число в полі statusDeterminationNumber.

VoIP 6.13.png
Рис. 6.13. Перший варіант визначення ведучого і веденого обладнання


У відповідь на отримані повідомлення masterSlaveDetermination обидва пристрої передають повідомлення masterSlaveDetermlnatlonAck, в яких вказується, яке обладнання є для даного з'єднання ведучим, а яке - веденим. При цьому будь-яке обладнання стандарту Н.323 повинен бути здатний працювати і в якості ведучого, і в якості веденого.
Слід зазначити, що активний МС у конференції повинен використовувати значення 240. При цьому в конференції може бути тільки один активний контролер. У ході конференції активний контролер не повинен змінюватися.
Таблиця 6.3 Значення поля TerminalType для різних типів обладнання

Існує варіант процедури Master-Slave Determination, що передбачає скорочення числа переданих повідомлень (рис.6.14).

VoIP 6.14.png
Рис. 6.14. Другий варіант визначення ведучого і веденого обладнання


У цьому варіанті обладнання, яке передало повідомлення master-SlaveDetermination і отримало у відповідь повідомлення masterSlave-DeterminationAck, передає повідомлення masterSlaveDetermina-tlonAck.


--Козінцев Олексій 36 гр. 15:55, 29 листопада 2010 (EET)