Портфоліо до проекту "Штучний інтелект" Гонтар Аліни, 2020 рік
Зміст
Тема статті
Штучний інтелект – це унікальний продукт технічного прогресу, що дає змогу машинам вчитися, використовуючи людський і власний досвід, пристосовуватися до нових умов в рамках свого застосування, виконувати різнопланові завдання, які тривалий час були під силу лише людині, прогнозувати події й оптимізувати ресурси різного характеру.
Опис проблеми
Що таке Штучний інтелект?
В енциклопедія Британіка ШІ визначають як «здатність комп’ютера виконувати завдання, які можуть виконувати розумні істоти». Великою мірою, розробники ШІ намагаються навчити комп’ютер інтелектуальних здібностей на зразок визначення сенсів, узагальнення, навчання на помилках і навіть міркування. Поняття ШІ часто вживають у розрізі машинного навчання і штучних нейронних мереж. Тут вже простіше і побільше конкретики. Нейромережі — це форма ШІ, реалізована через програмне забезпечення, яке симулює принципи обміну інформацією між нейронами в мозку людини. Простіше кажучи, штучна нейромережа використовує мережу вузлів для обробки інформації, схожу на нейронну мережу в організмі людини.
Ця технологія дала можливість комп’ютерам обробляти величезну кількість інформації. Найпоширеніші приклади нейромереж — програми для визначення того чи іншого об'єкта, його руху і характеристик на зображенні або відео. Спершу розробники вручну навчають програму відрізняти один об'єкт від іншого, а потім, аналізуючи мільйони зображень, нейромережа автоматично приймає рішення і визначає положення та характеристики об'єктів.
Що вміє Штучний інтелект сьогодні?
ШІ автоматизує постійний процес навчання та пошук за допомогою даних.
ШІ надійно, системно і невтомно виконує великомасштабні комп’ютеризовані завдання. Для такого типу автоматизації людський фактор поки що є необхідним для створення ефективної і правильної системи оборобки ключових запитів і прийняття відповідних рішень. Однак, це не потребує стільки зусиль, як раніше.
ШІ інтелектуалізує продукт
ШI перетворює стандартні автоматизовані системи на інтелектуальний продукт, що працює на запити користувача. Він є основою для вдосконалення пристроїв шляхом наділення їх можливістю реагувати на потреби, вирішувати певний спектр задач і аналізувати їх. Сучасна автоматизація, розмовні платформи, розумні боти та інтелектуальні машини працюють із величезною кількістю даних для вдосконалення багатьох технологій вдома або на робочому місці.
ШІ оперує величезною кількістю даних.
Коли алгоритми навчаються, – дані стають інтелектуальною власністю. Оскільки роль даних зараз важливіша, ніж будь-коли, вона може створити конкурентну перевагу. Якщо у вас є найкращі дані у певній конкурентній галузі, ви станете кращим на ринку.
Штучний інтелект включає в себе такі поняття
Машинне навчання
Автоматизує побудову аналітичної моделі, збирає, аналізує і використовує статистику даних, формуючи уявлення щодо того, як виконувати певні завдання у різних сферах діяльності.
Когнітивні обчислення
ШI використовує когнітивні обчислення для імітації процесів, що зазвичай виконує людина, інтерпретує зображення та мову, а потім може говорити і діяти послідовно у відповідь.
Нейронна мережа
Це тип машинного навчання, за допомогою якого розумна машина знаходить потрібні зв’язки для корекції виконання поставленої задачі або прийняття заздалегідь правильного рішення у конкретній ситуації.
Комп’ютерне бачення ШI покладається на розпізнавання образів та глибоке вивчення того, що відбувається на зображенні чи відео. Коли машини можуть обробляти, аналізувати та розуміти зображення, вони можуть самостійно інтерпретувати їх і пропонувати власні рішення щодо обробки і використання матеріалу.
Блог до проекту
Штучний інтелект
Штучний інтелект – це унікальний продукт технічного прогресу, що дає змогу машинам вчитися, використовуючи людський і власний досвід, пристосовуватися до нових умов в рамках свого застосування, виконувати різнопланові завдання, які тривалий час були під силу лише людині, прогнозувати події й оптимізувати ресурси різного характеру.
[1]==Мультимедійна презентація==
Календар подій проекту:
Опитування до проекту
Фотоальбом до проекту
Спілкування між учасниками проекту
- Спільнота на базі соціальних мереж
- Skype
- Telegram
- Viber
- Wiki-сторінка
- Сайт
- .....
Інформаційні ресурси
Друковані джерела
- ...
- ...
- ...
Відеоматеріали
Роботы-художники ЧТО СЛЫШНО? Момент з фільму "Я-робот"
Електронні ресурси
- ...
- ...
- ...
Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка