Портфоліо до проекту "Штучний інтелект" Гонтар Аліни, 2020 рік

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Тема статті

Штучний інтелект (ШІ) - властивість інтелектуальних систем виконувати творчі функції, які традиційно вважаються прерогативою людини; наука і технологія створення інтелектуальних машин, особливо інтелектуальних комп'ютерних програм. ШІ пов'язаний з подібною задачею використання комп'ютерів для розуміння людського інтелекту, але не обов'язково обмежується біологічно правдоподібними методами.

Опис проблеми

Філосо́фія шту́чного інтеле́кту — наука, що задається питаннями про «мислення машин», розглядає питання:


Чи може машина діяти розумно? Чи може вона вирішувати проблеми, які людина вирішує за допомогою міркувань?

Найпалкіші суперечки у філософії штучного інтелекту викликаються питанням можливості мислення витвору людських рук. Питання «Чи може машина мислити?», що підштовхнуло дослідників до створення науки про моделювання людського розуму, було поставлене Аланом Тюрінгом в 1950 році. Дві основних точки зору на це питання носять назви гіпотез сильного й слабкого штучного інтелекту.


Чи може машина мати розум, свідомість, психічний стан у тій мірі, у якій ними володіє людина. Чи може вона відчувати?

Існують різні точки зору на це питання. Аналітичний підхід припускає аналіз вищої нервової діяльності людини до найнижчого, неподільного рівня (функція вищої нервової діяльності, елементарна реакція на зовнішні подразники (стимули), подразнення синапсів сукупності зв'язаних функцією нейронів) і наступне відтворення цих функцій. Існує визначення інтелекту як здатності вирішити інтелектуальні завдання. Тут під інтелектуальним завданням розуміється те завдання, у якого не існує відомого алгоритму розв'язання. Тобто завдання, для якого потрібно створити алгоритм із нуля. Наприклад, доведення недоведеної теореми, наукове відкриття, художня діяльність тощо. Деякі фахівці за інтелект приймають здатність раціонального, мотивованого вибору, в умовах нестачі інформації. Тобто інтелектуальною просто вважається та програма діяльності (не обов'язково реалізована на сучасних ЕОМ), що зможе вибрати з певної множини альтернатив, наприклад, куди йти у випадку «ліворуч підеш …», «праворуч підеш …», «прямо підеш …».

Блог до проекту

Штучний інтелект

Без названия (1).jpg

Штучний інтелектце унікальний продукт технічного прогресу, що дає змогу машинам вчитися, використовуючи людський і власний досвід, пристосовуватися до нових умов в рамках свого застосування, виконувати різнопланові завдання, які тривалий час були під силу лише людині, прогнозувати події й оптимізувати ресурси різного характеру.

Мультимедійна презентація

[1]

Презентація

Календар подій проекту:

Календар[https://docs.google.com/document/d/1u_Iu2y4LZVxzPF8oBQDU9EJh8Lfe1nX8QzYaJmqpC44/edit?usp=sharing ]

Опитування до проекту

[[2]]

Фотоальбом до проекту

Штучний інтелект

Спілкування між учасниками проекту

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

Відеоматеріали

[3]

[4]

[5]

Електронні ресурси

  1. [6]
  2. [7]


Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка