Навчальна дисципліна "Технології навчання німецької мови"
Зміст
Технології навчання німецької мови
Галузь знань, напрям підготовки, освітньо-кваліфікаційний рівень:
014.02 Середня освіта. Спеціальність: Мова і література (німецька).
Спеціалізація: англійська мова
Спеціальність: Мова і література (англійська).
Спеціалізація: німецька мова
Освітньо-кваліфікаційний рівень:магістр
Мета та завдання навчального курсу
Навчальна дисципліна «Технології навчання німецької мови» є нормативною і входить до гуманітарного циклу дисциплін вищого навчального закладу при підготовці спеціалістів. Мета вивчення дисципліни: розуміння студентами сутності, закономірностей, тенденцій та перспектив розвитку педагогічного процесу у сучасній системі освіти; ознайомлення з формами і методами навчання та виховання за сучасними педагогічними технологіями, які необхідні майбутньому фахівцю для творчого планування навчального процесу. У результаті вивчення дисципліни спеціаліст має набути таких компетенцій: знати:
основи педагогічних технологій - поняття, класифікації, концептуальні ідеї, цільові орієнтації, особливості змісту;
основні педагогічні технології, особливості їх використання;
систему знань і уявлень про закони, принципи й методи виховання й навчання у середній освіті;
вміти:
доцільно використовувати педагогічні технології в конкретній ситуації навчання й виховання;
застосувати базові психолого-педагогічні знання щодо пошуку раціональних технологічних форм і методів навчання та уміння поєднати їх з вимогами й можливостями сучасної школи;
володіти сучасними та ефективними методиками організації навчально-виховного процесу;
складати конспекти навчального заняття з використанням педагогічних технологій та знати структуру сучасного заняття у закладі освіти.
Критерії успішності: отримання позитивних оцінок при виконанні контрольної роботи.
Засоби діагностики: комплект контрольної роботи.
Зв'язок з іншими дисциплінами: в структурі дисциплін гуманітарного циклу «Технології навчання німецької мови» має зв’язок з іншими дисциплінами за спеціальністю «Методика викладання німецької мови», «Методика викладання англійської мови», «Педагогіка», «Психологія», «Практика усного та писемного мовлення».
Структура
Змістовий блок 1
Навчальні теми курсу. 1. Змістовий блок І.
Тема 1. Теоретичні основи педагогічних технологій навчання та виховання Сутність та основні принципи педагогічних технологій. Класифікація педтехнологій. Актуальність вибору педтехнологій у сучасній Україні. Традиційна педагогічна технологія (концептуальні положення, особливості змісту та методик). Інноваційна технологія. Основні ознаки та особливості.
Тема 2. Ігрові технології у середній освіті Походження і соціально-педагогічне значення гри. Теорії гри. Гра як метод навчання ( значення педагогічної гри, основні функції ігор). Ігрові мотиви і організації ігор.
Тема 3. Комп’ютерні та інформаційні технології Концептуальні положення. Особливості змісту. Особливості методик. Комп’ютерне навчання у навчальному закладі
2. Змістовий блок ІІ.
Тема 4. Вітагенні технології. Етнокультурні технології З історії питання. Місце даних технологій у навчальному процесі. Позитивні та негативні боки використання технологій.
Тема 5. Колективні способи навчання та групові технології З історії питання. Актуальність та методика колективних способів навчання. Технологія групового навчання. Порівняльний аналіз колективних та групових способів навчання. Тема 6. Проблемне навчання Проблемне навчання як складова сучасних методик навчання. Доцільність і міра його використання. Проблемне навчання як мотивація.
==Варіант Календар==
Тиждень 1
Навчальні теми для вивчення на 1-му тижні.
Тиждень 2
Навчальні теми для вивчення на 2-му тижні.
Тиждень 3
Навчальні теми для вивчення на 3-му тижні.
Тиждень 4
Навчальні теми для вивчення на 4-му тижні.
Зміст курсу: Технології навчання німецької мови
Тема 1. Теоретичні основи педагогічних технологій навчання та виховання Сутність та основні принципи педагогічних технологій. Класифікація педтехнологій. Актуальність вибору педтехнологій у сучасній Україні. Традиційна педагогічна технологія (концептуальні положення, особливості змісту та методик). Інноваційна технологія. Основні ознаки та особливості.