Стаття до проекту "Моє рідне місто/село" Жилінчук Єлизавети Павлівни

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 19:45, 25 листопада 2017; 3061983 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Marseille

Географічне положення Марселя

Місто розташувалося на півдні Франції, широко розкинувшись на Середземному узбережжі. З-за прибережних пагорбів Марсель відокремлюється від території Франції. Сучасний Марсель — це столиця регіону «Прованс-Альп — Кот-Азур ». У ньому проживає близько півтора мільйона жителів. Двадцять чотири пляжі, тихі скелясті бухти, порт з безліччю вітрильників притягує захоплених туристів зі всього світу.

1024px-Марсель, Франция. Вид на Старый порт и Храм Винсента-де-Поля.jpg

Клімат Марселя

Завжди сонячне місто огортає туристів м’яким кліматом, літо починається раніше, ніж в інших регіонах. Що дме з моря марсельський вітер надає небу над містом особливий колір і чистоту, багато художників малювали нічне і денне небо у своїх картинах. Зима тепла і комфортна, середня температура біля +7+12 градусів тепла, вночі може бути холодно, заморозків не буває.

Історія Марселя

Історія міста починається з любові дочки короля Нана і грека Протиса близько шестисот років тому до нашої ери. В якості весільного подарунка батько король подарував їм частину землі, на якій вони і побудували місто, названий «Массилія» (Марсель). Багато років, маючи в союзниках армію стародавнього Риму, яка захищала народ від загарбників, місто процвітало і розширювалося. Але, незабаром, конфлікт між Цезарем і Помпеєм, зруйнував місто, і він втратив практично всіх торговельних факторій і флоту. Відновленню допомогли герцоги Провансу в десятому столітті. У зростанні торгівлі зіграли велику роль хрестові походи середньовіччя. Згодом місто стало найбільшим транзитним портом, разом з Провансом набувши статус частини Французького королівства. Марсельський народ одним з перших став підтримувати республіканців під час французької революції та в зв’язку з цим гімн Франції назвали «Марсельє’зою». Під час правління Наполеона, за його руйнівних війн, сильно постраждала економіка країни. І тільки в дев’ятнадцятому столітті економічна діяльність була відновлена, завдяки об’єднанню з (французької та європейської колоніальної) діяльності, яка в свою чергу призвела до створення та відкриття Суэцького каналу.

Пам’ятки в Марселі

Найстарішою спорудою вважається Абатство Святого Віктора. Цей монастир був побудований в V столітті, на місці поховання «християнських мучеників». На самій піднесеної горі Марселя, поруч зі старим портом височить базиліка « Нотр-Дам — де-ла — Гард», сконструйована в дев’ятнадцятому столітті. В очі кожному туристу відразу кидається висока статуя Діви Марії і дзвін ваг у вісім тонн. Найвідоміша і найбільш відвідувана туристами пам’ятка «замок Іф». Він придбав свою славу завдяки книзі та фільму «Граф Монте-Крісто». Замок був побудований в XVI столітті, на маленькому острові Іф , його в’язнем був відомий французький революціонер Мірабо. З острова відкривається чудовий вид на Марсель, туристи можуть оглянути камери в’язнів, які були в ув’язненні багато років тому. Про минуле, яке кануло в історію, розповість сад руїн, що знаходиться за центральною біржею. Легенди кажуть, що раніше там знаходився великий грецький порт. За указом Наполеона третього в дев’ятнадцятому столітті був побудований собор Марселя, в який було вкладено 14 мільйонів золотом. Самою стародавньою фортецею вважається «Форт Святого Жана», вона знаходиться над гаванню старого порту, побудована в цілях захисту міста. Недалеко від острова Іф, знаходяться два острови, на яких розташовано заповідник, який користується величезною популярністю у туристів.

Cerkov-sent-mari-major.jpg

Екскурсії з Марселя

Є пішохідні екскурсії по Марселю, що займають від двох до трьох годин ходьби по місту, під час яких туристи побачать: «Тріумфальну арку», «ботанічний сад» у парку Барель, «фонтани» і багато інших місць, вартих уваги. Одним з місць безсумнівно стане «Сіте Радь’єз» — (Сяючий місто) складається з 17-поверхів житлового комплексу. Коли насититеся прогулянками по місту, можете відправитися в «Курей Жульєн». Поруч зі старим портом знаходиться церква (покровительки рибалок і моряків) — «Нотр-Дам де-ля Гард», туристів захопить приголомшливий вид на місто. Рекомендується відвідати: музей «Шаріте» і Музей історії Марселю, а з старовинного порту відправитися на катері до острова «Іф», який приваблює своєю таємничістю. Коли турист втомиться від екскурсій і прогулянок, то можна відпочити і позасмагати на пляжному узбережжі, скупатися в теплій воді і розглянути чарівний пейзаж з рослинними скелями. Також є оглядові автомобільні екскурсії по Марселю. Одна з найцікавіших екскурсій — чотиригодинний винний тур. Екскурсія по виноградникам і Середземному узбережжю, відвідування міста Кассіс, дегустація вин і наостанок морська прогулянка на катері захопить будь-якого туриста. Цікаво можна провести час «В гостях у Нострадамуса», батьківщина Данте зустріне теплом і привітністю. Важливим центром паломників є місто Сен-Максимен. Гості побачать і відвідають величезний готичний собор в Провансі — «Базиліка Святої Марії Магдалини», в якому зберігаються мощі Святої Магдалини. А також побачать: королівський монастир, площу, благодійну лікарню і міські пам’ятки. Потім шлях проходить по дорозі через зарослий лісами гірський масив «Сент-Бом». Можна відвідати парфумерну фабрику, де дають знижки на придбання духів.



Великі люди Марселя

  • Піфей (Pythéas; Πυθέας),380 - 310 до н. е.

Піфей був купцем з Массалії. На жаль, про його життя нам відомо дуже небагато. У 4 столітті до н.е. (Близько 325 року) він здійснив далеке плавання, а після повернення написав книгу про свої подорожі.

300px-Марсель. Вид на город.jpg
  • Фолькет Марсельський (Folquet de Marseille), ~ 1150 - 1231

Фолькет (або Фольке) з Марселя був людиною настільки суперечливою, що можна сказати, що він прожив два життя. У своє перше життя він був трубадуром. Писав вірші (до наших днів збереглося 19 його віршів)

  • Адольф Тьєр (Adolphe Thiers), 1797 - 1877

Видатний французький політичний діяч і історик Адольф Тьєр народився в Марселі. Цікаво, що протягом всього свого життя (велика частина якої пройшла в Парижі) він так і не зміг позбутися від прованського акценту.

  • Маріус Петіпа (Marius Petipa), 1818 - 1910

Французький артист балету і балетмейстер Маріус Іванович Петіпа в Росії відомий набагато більше, ніж у себе на батьківщині у Франції.

  • Едмон Ростан (Edmond Rostand), 1868 - 1918

Французький поет і драматург, автор досі популярного на сценах по всьому світу і багаторазово екранізованого «Сірано де Бержерака».

  • Фернандель (Fernandel; Fernand Joseph Désiré Contandin), 1903 - 1971

Французький комічний актор, один з кращих коміків Франції.

  • Зінедін Зідан (Zinedine Zidane), нар. 1982

Один з найбільш відомих французьких футболістів за всю історію цього виду спорту народився в Марселі. За свою футбольну кар'єру Зідан виграв майже всі можливі титули. У 1998 в складі збірної він став чемпіоном світу.

Розташування на карті

Marseille

Мяу.png

Таблиця "Найважливіші події Марселя"

Дата Історична подія
600 р. до н. е. Було засноване місто.
154 р. до н. е. Квінт Опімій відбив навалу оксібіїв та децеатів і ще більше розширив володіння Массалії
1852 Palais du Pharo
1694 Музей Кантіні
1855 Нові додаток до гавані було Фаре-де-Сент-Марі, маяк.
2013 Є культурною столицею Європи
Т1.jpg

Ресурси:

  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диск Фотоальбом;
  • Посилання на власний блог у Marseille;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів:

Орёл и Решка. Шопинг - 27 Выпуск (Марсель)

Марсель. Франция. Портовые города. Вокруг Света

Марсель за день. Франция

Marseille Vacation Travel Video Guide

  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми Marseille;

Інтернет-ресурси:

Міста Франції — Марсель

Марсель

Марсель — Вікіпедія

Марсель - ALGOL Travel Company

Великие люди Марселя



Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка