Стаття до проекту "Моє рідне місто/село" Дроботюк Лідії Геннадіївни

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Мюнхен

Мюнхен-місто на річці Ізар на півдні Німеччини. Це чудове німецьке місто, столиця Баварії починаючи з ХVІ століття. У Мюнхені проживає 1,5 млн. чоловік, це 3-тє по кількості населення місто в Німеччині. Воно було засноване аж у ХІІ столітті, тому зуміло зберегти в собі шарм середньовічних вулиць і будівель. І хоча місто дуже сильно постраждало під час Другої світової війни, його зуміли відбудувати таким чином, що воно вражає своєю затишною атмосферою. Не випадково Мюнхен називають найбільшим селом у Європі.

München.jpg

Історія Мюнхена починається з VIII століття, коли на Петровім пагорбі оселилися монахи з Тегернзейського монастиря, що стояв неподалік. Сьогодні на місці поселення стоїть церква Святого Петра. Вперше місто згадувано в документах 1158 р. під назвою Villa Munichen; однак, уже в 1175 р. Мюнхену надано статус міста та споруджено міські стіни. В 1240 р. Мюнхен перейшов під володарювання Віттельсбахів і після розділу Баварії в 1255 р. був їхньою резиденцією в Верхній Баварії до 1918 р. З об’єднанням Баварії в 1507 році Мюнхен став її столицею, а в 1806 р. — столицею Королівства Баварія. Сьогодні Мюнхенська резиденція Віттельсбахів функціонує як публічний музей.

З тих пір, як Генріх Лев заснував Мюнхен в 1158 р., площа Марієнплац є центром міста з будівлями нової (XIX ст.) та старої (1470 р.) Ратуш. За часів середньовіччя площа була ареною лицарських турнірів, а пізніше, аж до початку XIX століття тут часто проходили ярмарки. Своїй сьогоднішній назві Маріенплатц зобов’язана колоні Марії, яка була споруджена в центрі площі Гумбертом Герхардом в 1638 році на честь святої заступниці Баварії. Чотири крилаті фігурки, які спочатку створювалися для церкви Frauenkirche, символізують чотирьох заручниць чуми, війни, голоду і єресі.

Рідне місто або село на карті України Google карти

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
2007 iPhone 2G
Photo 5.jpg

Ресурси:

  • Посилання на презентацію у Google Диск;
  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.

Інтернет-ресурси

History of the iPhone 2007-2017



Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка