Стаття до проекту "Моє рідне місто/село" Міщенко Вероніки

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Берлін

Берлін - місто велике, з населенням понад 3,5 мільйони. Місто з трагічною історією, про яку всі знають. Нам навіть важко сказати, чи були в історії ще міста, в яких половина жителів жила в одній епосі, а друга половина - в іншій. Вже лише цим фактом Берлін повинен зацікавити практично будь-якого туриста. Берлін - столиця Німеччини, найбільший її місто і за площею, і за чисельністю населення. Місто лежить на річках Шпрее і Хафель.

Давні відомості про місто

Перші поселення на місці нинішнього Берліна виникли кілька тисяч років тому. Близько 1200 року тут було два містечка, а в 1307 році обидва міста об'єдналися в одну адміністративну одиницю - Берлін. Берлін був першою столицею Пруссії, потім столицею Німеччини між 1871 і 1945 роками, і знову став столицею країни, після возз'єднання Німеччини 3 жовтня 1990 року.

У Берліні, як ні в якому іншому місті, з такою силою стикаються один з одним минуле, сьогодення і майбутнє: в архітектурі, в світогляді і в способі мислення. Після об'єднання Німеччини Берлін переживає своє нове народження. Відбувається зрощення східної і західної частин міста.

Визначні місця

Берлін зустрічає своїх гостей широким бульваром Курфюрстендам і історичної вулицею Унтер-ден-Лінден, де розташовані всесвітньо відомі музеї, будівлі епохи кайзерівської Пруссії. Це місто-калейдоскоп, в якому співіснують історичні будівлі і сучасні квартали.

У центрі міста зосереджені його основні визначні пам'ятки: Бранденбурзькі ворота - символ возз'єднаного тепер Берліна, Рейхстаг, Берлінський Кафедральний собор, тісно пов'язаний з історією Німеччини та імператорської династією Гогенцоллернів, Червона Ратуша, площа Александерплатц, Миколаївський квартал - найстаріше поселення Берліна, головні вулиці міста - Унтер -дер-Лінден і Курфюр-Стендамм і, звичайно, знаменитий острів музеїв.

Берлін називають великим "підручником історії в камені". Його найбільші музейні центри: Острів музеїв, палац Шарлоттенбург і його околиці, Музеї в Далеме і Культурний центр в Тиргартене ... Всього в Берліні понад 130 музеїв.

У місті три оперні театри, Стара і Нова національна галерея, вісім симфонічних оркестрів, понад 150 театрів і сценічних майданчиків.


Життя у Берліні

Берлін - це подія в будь-який день року. У програмі - концерти, вечірки і бали, міжнародні кіно- і театральні події, оперні та інші театри, концертні зали і бібліотеки, Берлінські фестивальні тижні, Міжнародний кінофестиваль, Берлінський театральний фестиваль і Фестиваль джазу, а також широко відомі довгі ночі культури і науки - єдині в своєму роді в світі.

Життя в Берліні б'є ключем і не завмирає навіть пізно вночі, коли в інших місцях все занурюється в сонний спокій. У Берліні, є примітний район - Кройцберг, який багато доброчесних бюргери з інших столичних районів вважають хуліганським, особливо за його буйну нічне життя. Навпаки, стверджують жителі Кройцберга, у нас набагато безпечніше, адже навіть вночі на наших вулицях завжди хтось є.

Берлін пропонує мільйон можливостей провести час. У місті понад 300 ресторанів і ресторанчиків 1500 барів і незліченна безліч клубів і дискотек.

Берлінські торгові вулиці, шопінг-центри і ринки пропонують все, що завгодно серця покупця. Улюбленими і відомими є «Прогулянкова миля» Курфюрстердамм, новий комплекс на Потсдамерплатц і багата традиціями Фрідріхштрассе.

Цікаві місця

Збираючись у Берлін, на вихідні або у справах, знайди час і відвідай найвизначніші місця. Берлін, ідеальне місто на короткий city break. Отже, що варто зробити та побачити у Берліні.

Перш за все, приїхати до Берліну потягом

Так, так... саме потягом! Адже центральний вокзал Берліну (Hauptbahnhof) — це найсучасніший вокзал Європи. Усередині сходиться цілий ряд транспортних рівнів, два перони міської електрички, розташовані на 10 м вище за відмітку вулиці, чотири платформи, занурені в тунель, прокладений під річкою Шпрєє на глибині 15 м, і вокзал для «канцлерської» лінії метро U-5, де перетинаються маршрути двох напрямів — із заходу на схід і з півночі на південь. Пасажирські поїзди прибувають на вокзал з чотирьох напрямів, а перони знаходяться на п’яти рівнях.


Рідне місто або село на карті України Google карти

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
Photo 5.jpg

Ресурси:

  • Посилання на презентацію у Google Диск;
  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка