Стаття до проекту "Моє рідно місто або село" Раци Іванни

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Гоґвортська Школа Чарів і Чаклунства— вигадана школа чарівництва із серії романів англійської письменниці Джоан Роулінг «Гаррі Поттер», яка розташована у Великобританії. Гоґвортс є основним місцем дії всіх 7 книг про Гаррі Поттера.

Навчання в школі триває сім років. У кінці кожного навчального року учні складають іспити. Особливо важливими іспитами є СОВи та НОЧІ (у кінці п'ятого та сьомого років навчань відповідно). Головою школи є директор.

Навчання у Гоґвортсі безкоштовне. Проте підручники, мантії та решту необхідних для навчання речей учні повинні придбати на свої кошти. Хто не має такої можливості, може користуватися речами, що придбані на кошти спеціального фонду допомоги бідним учням.

Місцеперебування

Велика Зала, Гоґвортс (кадр із фільму)

Згідно з інтерв'ю авторки Дж. Ролінґ, Гоґвортс:

«…величезний, доволі страхітливий на вигляд замок, що руйнується, із хаотичною плутаниною башточок та зубчатих стін. Подібно до будинку Візлів, ця будівля не могла бути побудована маґлами, тому що вона підтримується чарами»

Також авторка повідомила, що школа чаклунів розташована десь у Шотландії.

Лозунг школи: «Draco dormiens nunquam titillandus», що з латини перекладається як «Ніколи не лоскочи сплячого дракона». Джоан Ролінґ пояснює його тим, що хотіла придумати школі не абстрактний, як це трапляється зазвичай, а практичний лозунг.

Особливу увагу в Гоґвортсі приділено безпеці. По-перше, будівля захована від очей маґлів. Якщо б комусь із немагічного населення трапилося підійти до воріт школи, то він не побачив би нічого окрім руїн старої будівлі та таблички «Не входити» («Keep out»).

Також Гоґвортс захищений від непроханих чаклунів. Зокрема, явлення на території школи заборонене. Вхід до школи захищений потужними закляттями.

На території школи, окрім замку, розташовані:

  • хатинка ключника (Геґріда)
  • Заборонений ліс (куди заборонено ходити учням через те, що там мешкають небезпечні істоти)
  • озеро (де мешкає величезний кальмар)
  • оранжереї (використовуються для занять з гербалогії)
  • соварня
  • поле для гри у квідич

Першокурснику легко заблукати в Гоґвортсі, проте навіть директор школи не знає всіх таємниць будівлі. Східці всередині Гоґвортсу постійно змінюють напрямок. Є таємні кімнати, а також удавані двері.

Історія школи

Приблизно тисячу років тому школу Гоґвортс утворили чотири найсильніших чарівники того часу — Ґодрик Ґрифіндор, Гелґа Гафелпаф, Ровіна Рейвенклов та Салазар Слизерин. Побудували школу вони якнайдалі від маґлів, оскільки в той час чаклуни зазнавали великих утисків.

Кілька років вони працювали разом: відшукували магічну молодь та запрошували її для навчання в Гоґвортсі. Але згодом між ними виникли непорозуміння: Слизерин уважав, що учнів треба приймати вибірково. Він доводив, що магічні знання не повинні виходити за межі чарівницьких родин. Салазар Слизерин уважав, що чарівникам із маґлівських родин не можна довіряти. І згодом він залишив школу.

Гуртожитки Гоґвортсу

У школі існує чотири гуртожитки, кожен з яких носить ім'я одного із засновників Гоґвортсу. Всі учні Гоґвортсу обов'язково розподіляються в гуртожитки. Кожен гуртожиток має власні символіку, традиції, керівника і територію, заборонену для учнів з інших гуртожитків.

Список гуртожитків

  • Ґрифіндор
  • Рейвенклов
  • Гафелпаф
  • Слизерин

Розподілення за гуртожитками

Розподілення здійснюється в перший день першокурсників у Гоґвортсі за допомогою Сортувального Капелюха у Великій залі в присутності персоналу Гоґвортсу та решти учнів. Процедура проходить таким чином: кожен першокурсник по черзі сідає на ослінчик, після чого йому на голову вдягають Сортувального капелюха. Капелюх самостійно вирішує, де надалі буде вчитись учень. При цьому він звертає увагу на особисті якості учня. Ґрифіндор— гуртожиток для хоробрих і шляхетних, Рейвенклов— для розумних та кмітливих, Гафелпаф— завзятих та чесних, а Слизерин— для хитрих та амбіційних. Рішення Сортувального капелюха обов'язкове для виконання. Проте інколи Капелюх може прислухатись до бажання учня навчатись на певному гуртожитку, як це трапилось із Гаррі Поттером.

Система навчання

Кожного навчального року в Гоґвортсі відбувається змагання між гуртожитками. Кожен учень за досягнення у навчанні, квідичі, за прояв логіки або гарних людських рис отримує бали. Також за академічні та адміністративні порушення бали знімаються з учнів. Бали зараховуються та віднімаються за допомогою великого піщаного годинника, що розташований у холі. Годинник має чотири відділення — для кожного гуртожитку. Кожне відділення складається з двох частин. У верхній знаходяться коштовні камінці: для ґрифіндорців — рубіни, жовті топази — для гафелпафців, сапфіри — для рейвенкловців та смарагди — для слизеринців. Коли бали додають учням, камінці падають із верхньої частини в нижню, коли віднімають — переміщуються вгору. Наприкінці року в колір та символіку гуртожитку, що виграв, прикрашають Велику Залу.

Знання кожного окремого учня перевіряються під час іспитів, що проводяться щороку. Особливо важливими вважаються іспити СОВи та НОЧІ— в кінці п'ятого та сьомого року навчання відповідно, оскільки СОВи визначають подальшу спеціалізацію учня в школі, а НОЧІ допомагають отримати відповідну роботу.

Навчальний рік у Гоґвортсі поділяється на три семестри. Після першого проходять Різдвяні канікули, після другого — Великодні, і, нарешті, після третього семестру надаються літні канікули, якими закінчується один навчальний рік. Учні їдуть додому на Різдвяні та літні канікули, або можуть залишатися в Гоґвортсі на Різдво. Крім цього в школі святкується Хелловін.

Предмети

Заклинання

Магічні здібності проявляються в людині за допомогою дій заклять, для яких потрібно мати чарівну паличку та вивчити відповідні рухи нею та слова закляття. Саме цього і навчає дисципліна.

На старших курсах навчання учні вміють втілювати закляття невербально (без слів).

Для потрібного ефекту треба чітко повторити рухи чарівною паличкою та чітко вимовити закляття.

Урок заклять професора Флитвіка («Гаррі Поттер і філософський камінь»)

Викладає дисципліну професор Флитвік. Гаррі Поттер та його друзі дають задовільну оцінку урокам професора. Проте його уроки також відзначаються не надто строгою дисципліною — Гаррі Поттер використовував час предмету «Заклинання» для того, щоб обговорити новини із Роном Візлі та Герміоною Ґрейнджер.

Захист від темних мистецтв

Дисципліна, що допомагає учням захистити себе від темних чар.

Через прокляття Волдеморта після того, як Албус Дамблдор відмовив йому в посаді вчителя захисту від темних мистецтв, на цій кафедрі ніхто не міг протриматись довше одного року. Прокляття втратило силу після смерті Волдеморта.

Гербалогія

Урок гербалогії

Гербалогія— дисципліна, що вивчає магічні рослини. Увага приділяється також небезпечним рослинам та методам їхнього ліквідування. Уроки проходять в оранжереях, яких декілька на території школи. Під час уроків учні працюють з магічними рослинами: пересаджують їх, добувають сік і стрижуть.

Викладає дисципліну Помона Спраут. Найкращим її учнем був Невіл Лонґботом, що і замінив її на посту викладача гербалогії.

Історія магії

Історія магії— дисципліна, що послідовно вивчає події магічного світу. Обов'язково для здавання іспиту СОВ.

Викладач — професор Бінс. Він викладає дуже нудно і не звик до загальної уваги (слухає його лекції лише Герміона Ґрейнджер). За буденністю свого викладацького життя навіть не помітив власної смерті і продовжив викладати предмет як привид. Тому, напевно, заміни йому Гоґвортс не потребує.

Настійки

Настійки (зіллєваріння)— дисципліна, що вивчає склад магічних настоянок (аналог алхімії). Потребує від учнів повного зосередження на предметі.

Урок зіллєваріння із Северусом Снейпом

Є обов'язковим предметом до п'ятого курсу. Надалі кожен учень вибирає програму для себе персонально.

Із першого по п'ятий курс дисципліну Зіллєваріння в Гаррі Поттера викладав Северус Снейп.

Професор Снейп відповідально виконував свої обов'язки. Відносився до тієї категорії педагогів, що без зайвих зусиль можуть зберігати в класі тишу. Упереджено ставився до учнів, що не сумлінно вивчали його дисципліну. Також у ставленні професора до Гаррі Поттера відіграли роль його стосунки із батьком учня, Джеймсом Поттером.

Професор Снейп, як захоплений своїм предметом учитель, надавав йому необхідної ваги. На першому уроці Гаррі Поттера професор говорив: Шаблон:Цитата

Урок настійок із Горацієм Слизорогом

Професор Снейп за сумісництвом був педагогом гуртожитку Слизерин, тому учням інших гуртожитків його уроки подобалися менше. Деякі учні відверто боялися професора, Гаррі Поттер разом із друзями завжди ненавиділи професора Снейпа та підозрювали його в усіх злочинах, що відбувалися в школі.

До Северуса Снейпа та після нього дисципліну викладав Горацій Слизоріг.

Догляд за магічними істотами

Догляд за магічними істотами — дисципліна, що вивчає магічних тварин, птахів тощо, їхню поведінку та специфіку догляду за ними. Предмет обов'язковий для складання спиту СОВ.

Більшість часу предмет для Гаррі Поттера викладав його друг, Рубеус Геґрід, що надзвичайно затято ставився до свого предмету. Мінус у його викладанні полягає в тому, що Геґрід відчував особливу симпатію до небезпечних тварин, що призводило до травм на його уроках.

У деяких випадках його замінювала професор Граблі-Планка.

Трансфігурація

Урок трансфігурації

Трансфігурація — дисципліна, що вивчає перетворювання одних речей на інші. Для цього необхідна чарівна паличка та знання відповідної формули. Перетворювати можна як цілі предмети, так і їхні частини. Окремими випадками трансфігурації є створення предметів із нічого та зникнення предметів.

Курс трансфігурації обов'язковий учням із першого по п'ятий курс.

Для Гаррі Поттера дисципліну Трансфігурація викладала Мінерва Макґонеґел, що відповідально ставилася до своїх обов'язків, уважала свій предмет одним із найскладніших у школі, а отже, потребувала від учнів ідеальної дисципліни.


Рідне місто або село на карті України [1]

Снимапрапрптпок.PNG

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
9 января 1960


Ресурси:

  • Посилання на презентацію у Google Диск;
  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка