Я так вимріюю той Львів,що аж бракує слів

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Lviv11-19476543748-.jpg

Україна надзвичайно багата на дивовижні за своїм настроєм,душевінстю, атмосферою місця, кожне місто вражає, дивує, надихає та збуджує емоції та почуття, але... Але з усіх країв тисячі туристів манить саме Львів - вимріяний, випещений та опоетизований. Кожен їде туди з власною метою: хтось скуштувати розхваленої по всій Україні Львівської кави, хтось побродити по вузеньких "європейських" вулицях, інші - дізнатися: то що, правжу кажуть, що такої атмосфери більш ніде немає, що там і люди і стіни всі неначе рідні, що там тебе хвиля посмішок окутає перш ніж запах кави та випічки?!?

     Отож, ми і спробуємо дати відповідь на це питання: чим же таке особливе це місто, чи можна скуштувати на дотик
його дивовижний настій і яких захоплень та розчарувань слід очікувати туристові?

«Місто із запахом кави та шоколаду», «Місто серед дощів», «Серце Галицької землі», «Маленький Париж», «Український Лондон», «Культурна столиця Європи», «Місто Лева» – це все імена та епітети справжнього галицького міста під назвою Львів, яке розкинулось в мальовничому Передкарпатті. Вже понад вісім століть історія творить цей заворожуючий куточок, що розташований на заході України. Львів вабить своєю неповторністю, своїм живим стилем та особливим колоритом кожної з його вуличок. Львів приховує багато таємничих та загадкових споруд, які доповнюють одна одну. Театри, історичні будівлі, пам'ятники, музеї, кав'ярні, палаци, парки - все це матеріальна незамінна цінність міста, а духовна приховується у кожному елементі Львова - запах кави, привітність львів'ян, шелест листя дерев, «подих» міста та живий дух історії, що наповнює кожну стародавню споруду. Львів – місто звуків. Саме тут можна почути шум дощу, який вмиває львівську бруківку, музику дзеленчання старенького трамваю, муркотіння львівських кішок навесні та древній дзвін годинника ратуші. Саме тут сіра буденність розмальовується колоритом звуків львівських музик, яких не можна оминути, не зупинившись на хвилину і не прислухавшись до них. Львів – місто легенд. Тут кожен дворик, кожен будинок та кожна вулиця дихають власними, неповторними легендами, які тягнуться ще з часів Середньовіччя. Варто лише день провести в цьому місті і це вже теж легенда, Ваша власна, яка навіки запам'яталась стінам львівських кам'яниць. Тож, почнемо саме з ознайомлення з легендами міста, адже можна багато говорити про історію, пам'ятки, але що про них говорити... Їх треба побачити!

                           Львівські Ромео та Джульєта

Молодий італієць Мікеліні з далекого острова Крит привіз до Львова велику партію вина, частину якого купив український купець. В помешканні купця Мікеліні побачив його дочку Пелагію і одразу ж закохався. Почуття закоханих було взаємним. Почуття закоханих були настільки сильними, що Мікеліні вирішив залишитися у Львові. Але саме цього року — 1594 — до нашого міста прийшло велике лихо: чума, яка на той час скосила вже половину Європи. Пелагія захворіла, надії на одужання не було, а, згідно із суворим приписом, ще живих зачумлених відспівували у церкві і вивозили за місто. Наближатися до хворого було вкрай небезпечно, навіть нотаріуси писали передсмертні заповіти зі слів хворих, стоячи під їхніми вікнами. Незважаючи на хворобу дівчини, Мікеліні не покинув своєї коханої, доглядав і втішав її. Життя без Пелагії не мало для нього жодної вартості. Кохана невдовзі померла, і її, як православну, поховали на цвинтарі церкви Благовіщення, який знаходився на теперішній вулиці Городоцькій поблизу 30-го номера. Через декілька днів помер і Мікеліні. Помираючи, він просив поховати його у костелі Святого Станіслава, бо був католиком (а костел колись стояв між теперішніми вулицями Тиктора і Фурманською). На обох могилах італієць наказав поставити однакові надгробки, на яких було вибито по два серця, пов'язаних галузкою лавру. Згодом на надгробках викарбували слова львівського поета Шимона Шимоновича: «Що любов сполучить, і смерть не розлучить». Вже давно не існує у Львові ні церкви Благовіщення, ні костелу Святого Станіслава, вони були понад два століття тому розібрані за наказом австрійської влади, оскільки місто зростало і передбачало нові забудови. Але, мабуть, і нині витають душі українки і її коханого італійця, нагадуючи нам ще і ще раз про те, що смерть ніколи не розлучить того, що пов'язала любов.

Pub 136816370839063.jpg

                     Легенди стародавнього Лембера

Кажуть, Львів, або як його ще називають Лемберг, своєю атмосферою нагадує Прагу, Відень або Краків. Це місто, в якому кожна вуличка, кожна бруківка зберігає свою легенду. А його величне ім'я розповідає про насичену історію міста. Згідно з переказами старих літописів, Львів заснував князь Данило Галицький і назвав місто на честь свого сина Льва Даниловича. Однак, львів'яни люблять розповідати іншу романтичну легенду про походження свого міста. Давним-давно на місці майбутнього Львова, біля високих гір тулилися маленькі села. Гори були покриті величними густими лісами, де селяни могли успішно ховатися від набігів ворогів. Але одного разу відвернулася від них удача - стали пропадати люди. З'ясувалося, що їх краде цар звірів - лев. Він підстерігає тих, хто насмілюється поодинці ходити по лісі, ударом могутньої лапи глушить і з'їдає нещасних у своїй печері. Паніка охопила всі села в окрузі. Одного разу в корчмі з'явився хоробрий лицар, який пообіцяв убити хижака. Він попросив викувати йому меч і лати такої міцності, щоб жодна сила не змогла зламати або зігнути їх. День і ніч без зупину працювали сільські ковалі, але марно. Здавалося, що зла доля невідворотна. Про цю біду дізнався якийсь мандрівник, який заблукав і зайшов підкріпитися в корчму біля кузні. Він сказав, що знає, як перемогти звіра. Нехай всі юні дівчата вколють голками мізинець і крапнуть по дві-три краплі крові до загального чану, куди потрібно буде занурити зброю і лати.Селянки так і зробили. І левові ікла й пазурі нічого не змогли зробити з зачарованими обладунками. Тоді лицар відрубав чарівним мечем голову лютому і кровожерному леву, а потім настромив її на меч і показав людям, кажучи: «Ви вільні!». З тих пір гору, де сталася ця історія, прозвали горою Лева, а місто, що виросло під горою - Львів. Була ця історія насправді, чи це просто вигадки люду, достеменно невідомо. А те, що Львів місто, яке зачаровує всякого, хто бодай раз побував тут - факт. Вулички, бруківка, Ратуша, кнайпи, кав'ярні - це все створює певну, притаманну лише Львову, атмосферу.

4e63f9f28c796cb77741f2dcb16e078f.jpg

Місто на карті України Google карти

Я так вимріюю той Львів, що аж бракує слів

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія


Ресурси:

  • Посилання на презентацію у Google Диск; [1]
  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
  • Посилання на власний блог у Blogger;[

handmadestarlitspace.blogspot.com]

  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка