Khan Academy

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 08:02, 21 листопада 2016; Бугай Св'ятослав Йосифович (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Khan Academy Logo.svg.png

Гасло: Вільна освіта для всіх і усюди

Заснована: вересень 2006 Засновник: Салман Хан Веб-сайт: https://www.khanacademy.org/

«Хан-академія» (англ. Khan Academy) — це некомерційна освітня організація, створена у 2006 році педагогом Салманом Ханом для забезпечення «високоякісної освіти для будь-кого і будь-де». Організація створює лекції у формі YouTube відео . Окрім мікролекцій, веб-сторінка організації має практичні заняття та методичні матеріали для вчителів. Усі ресурси доступні безкоштовно для кожного в усьому світі.

Проект підтримується за допомогою пожертвувань, при цьому значна частина пожертвувань припадає на Google та Фонд Білла і Мелінди Гейтс.

Лекції надані англійською мовою, діє проект з перекладу лекцій на інші мови, підтримуваний волонтерами.

Історія

Засновник організації, Салман Хан зростав у Новому Орлеані, штат Луїзіана, США. Після отримання трьох ступенів від Массачусетського технологічного інституту (бакалавр наук з математики, електротехніки та інформатики, та магістр інженерних наук з електротехніки та інформатики), він зайнявся отриманням магістра ділового адміністрування від Гарвардської школи бізнесу. Наприкінці 2004 року, Хан почав навчати свою кузину Надію, котра потребувала допомоги в математиці, за допомогою миттєвих повідомлень. Коли інші родичі та друзі шукали подібну допомогу, він вирішив, що буде більш практично розподілити навчальні програми на YouTube. Популярність відео та рекомендації вдячних учнів спонукали Хана піти з роботи аналітика хедж-фонду Connective Capital Management у 2009 та повністю зосередитись на навчальних посібниках (тоді випущені під прізвиськом «Хан-Академія»).

«Хан-академія»;— некомерційна організація, що фінансується за допомогою пожертвувань, значна частина яких припадає на Фонд Білла і Мелінди Гейтс та Google. У 2010, Gоogle оголосив, что пожертвує 2 млн доларів на створення більшої кількості курсів та переклад основної бібліотеки на найбільш вживані мови світу. У 2012, Крейг Сільверстайн, перший працівник Google, приєднався до Хан-академії. У 2013, мексиканський фонд Carlos Slim Foundation зробив пожертвування до Академії для розширення її іспанської відео бібліотеки. У 2015, щоб дозволити людям з усього світу навчатися будь-де і будь-коли, AT&T Inc вніс 2.25 млн доларів для фінансування розвитку нової мобільної навчальної платформи та додатків.

Спочатку Хан-академія пропонувала відео в більшості з математики. Завдяки пожертвуванням вона була в змозі розширити свої здібності та запропонувати курси з історії, охорони здоров'я, медицини, фінансів, фізики, хімії, біології, астрономії, космології, основ Американської громадянськості, історії мистецтв, економіки, музики, програмування та інформатики. На додаток до здібностей, організація має мережу спеціалістів за спрямуванням.

Хан-академія також має тисячі ресурсів, перекладених на інші мови. У вересні 2013 року вона запустила іспанську версію веб-сторінки вслід за бразильською, португальською, французькою та турецькою версіями. Веб-сторінка Хан-академії перекладена на 23 мови а її відео — на 65.

Технічний формат

Хан-академія взяла початок з Хана, який дистанційно навчав одну зі своїх сестер, використовуючи зображення Yahoo! Doodle. Спираючись на відгуки своєї сестри, інші брати та сестри почали користуватися послугами дистанційного навчання в інтерактивному форматі. Щоб не марнувати свій та їх час, Хан перейшов до створення відео лекцій на YouTube. Малюнки створюються за допомогою планшету Wacom та раніше додатку для малювання SmothDraw (тепер Хан використовує редактор ArtRage) та записуються через програмне забезпечення для захоплення відео з екрану Camtasia Studio.

Усі відео (розміщені на Youtube) доступні на особистій веб-сторінці Хан-академії (khanacademy.org), котра також містить багато інших матеріалів, таких як відстеження прогресу, практичні заняття та різноманітні додаткові матеріали для вчителів державних шкіл. Зареєструватися на сайті можливо через обліковий запис у Google або Facebook (для тих, хто не хоче створювати окремий обліковий запис Хан-академії). Матеріал також є у вільному доступі в особистому мобільному додатку Хан-академії, котрий можна безкоштовно завантажити в Google Play, App Store та Windows Store.

Відео демонструють покрокові малюнки-закарлючки та діаграми на електронній дошці. Некомерційні групи розповсюдили оффлайн версії відео в сільських районах Азії, Латинської Америки та Африки.

Хан-академія надає адаптивну систему веб-вправ та генерує задачи для учнів, спираючись на їх навички та показники. Хан сподівається, що його академія надає можливість перебудувати традиційний клас, використовуючи програми для створення тестів, класних завдань, висовуючи на перший план проблеми окремих учнів та надихаючи їх на досягнення успіху, щоб допомогти однокласникам, що відстають. Однією з переваг, такої системи навчання є можливість призупинити навчання, на відміну від аудиторних лекцій.

Методологія

Хан-академію критикують за відсутність у Салмана Хана педагогічної освіти. Твердження, що зроблені в деяких відео також піддаються сумнівам. У відповідь на ці критичні заяви, організація виправила помилки в цих відео, розширила свої здібності та створила мережу спеціалістів за напрямом. Інші представили данні, які показують, що відео Хана менш ефективні ніж відео інших блогерів і що концепція «крейди на дошці» менш приваблива для учнів ніж інші стилі відео, такі як мультики.

У 2010, Хан-академія включила до програми значки, щоб сприяти гейміфікації навчання.

Послуги та бачення

Головні компоненти Хан-академії включають:

  • Особистий двигун навчання, для допомоги відстеження вивченого та рекомендації для подальшого вивчення;
  • Відео бібліотека з більш ніж 6500 відео в різноманітних областях теми.
  • Автоматизовані вправи з тривалою оцінкою. Програмне забезпечення для вправ є вільним програмним забезпеченням відповідно до ліцензіі

Компенсація

Згідно з реєстрацією Хан-академії з Податковим Управлінням, Салман Хан отримав понад 350 тис. доларів у щорічній компенсації від Хан-академії з 2011.[1] Пільги Хана, як голови Хан-академії включають першокласні подорожі на бізнес рейсах. В цілому, 29 працівників Хан-академії отримують 100 тис. доларів на рік.

Посилання


Помилка цитування: Для наявного тегу <ref> не знайдено відповідного тегу <references/>