Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Калиновський Владислав

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Нарния.jpg

На́рнія — світ у стилі фентезі, створений англо-ірландським автором Клайвом Стейплзом Льюїсом, який є місцем дії в більшості книг серії Хроніки Нарнії, епопеї з семи книг. Також країна в цьому світі, що має визначальне значення в космогонії і має особливе сакральне значення.

У Нарнії багато тварин можуть говорити, живуть міфічні створіння та магія є властивістю багатьох істот. Серія показує історію Нарнії від її створення до кінця. Серед головних героїв - люди (як правило, діти), які потрапляють туди з «нашого світу».


Релігія

Нарнія створена Асланом, Великим Левом - Богом, який є творцем всього всесвіту. Шанування Аслана є істинною релігією, яку сповідують нарнійці, відступ від якої веде до різних згубних наслідків.

У різні часи на території Нарнії або поблизу неї діяли Чаклунки, які відкидали шанування Аслана, і переслідували за віру в Аслана або її ствердження. Нечисть Нарнії, що існувала в різні періоди її розвитку, віддалена від Аслана і противиться йому.

На півдні Нарнійського світу, в Тархістані, існує огидний по Нарнійським уявленням культ Таш - богині, яка вимагає людських жертв. Її головний храм знаходиться в Ташбаані. У храмі виставлена ​​статуя Таш, зроблена з каменю і покрита золотом, з алмазами, вставленими в очниці. У неї тулуб людини, голова хижого птаха і чотири руки. Пальці закінчуються кігтями, які нагадують пташині дзьоби. Серед шанувальників Таш існує повір'я, що людина, яка погляне в обличчя Таш, негайно помре. При цьому вважається, що в такій смерті й укладена мета життя будь-якого віруючого.

Сам Аслан зауважує, що Таш є його релігійним антиподом. Якщо Аслан символізує Життя, Світло, Радість, Правду, то Таш - це Смерть, Пітьма, Горе, Брехня. Більше того, людина, що присягнулася іменем Таш і дотримала клятви, насправді служить Аслану. І навпаки, брехун, який закликав Аслана, насправді служить Таш.

Також в Тархістані відоме шанування Зардінах - володарки мороку й дівоцтва, якій приносили жертву дівчата, які збиралися вийти заміж.

У різні періоди свого розвитку в Нарнійському світі з'являлися сплески атеїзму. Наприклад, у гномів в Нарнії подібна тенденція (атеїзму чи релігійної індиферентності) спостерігалася кілька разів досить явно. Також атеїзм міг бути властивий тархістанцам, у всякому разі, таке явище зафіксовано в пізній період.

Рідне місто або село на карті України Google ПБ.GIF

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
Photo 5.jpg

Ресурси:

  • Посилання на презентацію у Google Диск;
  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка