Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Мелконян Карина
Зміст
Краса Німеччини
Бранденбурзькі ворота
Бранденбурзькими ворітьми називається тріумфальна арка в центрі столиці Німеччини. Зображення Бранденбурзьких воріт - один з головних символів архітектури Берліна. Раніше Бранденбурзькі ворота служили для в'їзду до міста, тепер вони - лише прикраса міста і нагадування про його багату історію. Ворота були зведені в кінці ХVIII століття на замовлення Фрідріха Вільгельма II за проектом архітектора Карла Готтхарда Лангханса, для якого коміра стали його найвідомішою роботою. Первинна назва воріт - Ворота світу. У шістдесяті роки ворота виявилися втягнутими у нові політичні події - вони були закриті і вмонтовані у Берлінську стіну, що розділяла західний і східний Берлін. Лише з падінням Берлінської стіни у кінці 80-х років ворота знову були відкриті і відтоді стали символом возз'єднання міста і цілої держави. З 2000 по 2002 рік Бранденбурзькі ворота пережили ще одну реставрацію, з 3 жовтня 2002 ця видатна архітектурна споруда знову прикрашає Паризьку площу в центрі Берліна.
Замок Гогенцолерн
У п'ятдесяти кілометрах на південь від німецького міста Штутгарта знаходиться прекрасний пам'ятник архітектури - величний замок-фортеця Гогенцоллерн. Чудовий зразок лицарської романтики поєднує в собі елементи середньовічного і неоромантического стилів. Розташований замок Гогенцоллерн на вершині однойменної гори висотою 855 метрів. З його укріплених стін відкриваються мальовничі краєвиди околиць. Замкова фортеця Гогенцоллерн була вотчиною відомої династії Гогенцоллернів, представники якої з 1871 по 1918 роки були королями Пруссії і кайзер Німеччини. Перша згадка про замок з'являється в 1267 році, але вважається, що побудований він був ще в одинадцятому столітті.
Фестиваль вогнів
Фестиваль Вогнів - це одне з найяскравіших подій у всьому світі. Щороку протягом 10 днів звичний для тутешніх жителів Берлін перетворюється на справжню феєрію світла і темряви. І починається це дійство 10 жовтня кожного року. Festival of Lights вперше був проведений 10 жовтня 2005 року. Організатори дійства поставили перед собою завдання залучити туристів і показати «справжнє обличчя мегаполісу»: з одного боку - старовинне, таємниче і загадкове, з безліччю історичних архітектурних будівель, а з іншого - сучасний, технічно розвинене. Вважаємо, що їм вдалося це зробити. За останні 17 років берлінський фестиваль залучив понад 1500000 туристів зі всього світу. Коли включаються світлові інсталяції, виникає враження, що художники світла виконують якусь дивну симфонію, пронизуючи небо над Берліном безліччю різнокольорових лазерів і різноманітними феєрверками. Крім світлових інсталяцій у програмі фестивалю проходять і різноманітні культурні та розважальні заходи для мешканців столиці та гостей: екскурсії та музичні концерти, лазерні шоу та феєрверки. Також більшість берлінських музеїв долучаються до руху «засвіти Берлін енергією», залишаючись відкритими до пізньої ночі, а то і цілодобово. Берлінський фестиваль світла навіть має власний гімн: «Запали світло, нехай він сяє».
Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"
Дата | Історична подія |
---|---|
Ресурси:
- Посилання на презентацію у Хмарка-КДПУ;
- Посилання на власний фотоальбом у Хмарка-КДПУ;
- Посилання на власний блог у Blogger;
- Посилання на добірку відеоматеріалів;
- Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
- Посилання на спільний груповий постер.
Сторінка проекту Моє рідне місто або село
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка