Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Мелконян Карина

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Краса Німеччини

Німеччина - країна індустріальна, країна з безліччю промислових агломерацій, великих і маленьких міст. Німеччина менша за Францію, але за кількістю населення займає друге місце в Європі. Але це зовсім не означає, що життя тут повне метушні, що навкруги - одні заводи і фабрики, димлячі труби і забиті до відмови дороги. Багатьом же областям Німеччини властиві тиша і спокій, достаток мальовничих пагорбів і річкових пейзажів, а головне, лісів. Не можна не згадати і культурне життя, яка в основному зосереджена у великих містах з їхніми незліченними театрами, концертними залами і музеями, але не обходить стороною і провінцію. Ландшафт Німеччини дуже різноманітний. Для півночі країни характерні прибережні і озерні рівнини; верещатники, гряди пагорбів, низовини. У Середній і Південній Німеччині переважають гірські хребти і височини (Гарц, Рудні гори, Франконська Юра, Швабська Юра, Везерская гірська країна, Рен, Ельбскіе Піщаникові гори), а також лісові масиви (Шварцвальд, Шпессарт, Баварський Ліс). Єдиний високогірний масив - Альпи розташований на півдні країни. Тут знаходиться найвища гора Німеччини - Цугшпітце (3000 м).

17366.jpg


Бранденбурзькі ворота

Бранденбурзькими ворітьми називається тріумфальна арка в центрі столиці Німеччини. Зображення Бранденбурзьких воріт - один з головних символів архітектури Берліна. Раніше Бранденбурзькі ворота служили для в'їзду до міста, тепер вони - лише прикраса міста і нагадування про його багату історію. Ворота були зведені в кінці ХVIII століття на замовлення Фрідріха Вільгельма II за проектом архітектора Карла Готтхарда Лангханса, для якого коміра стали його найвідомішою роботою. Первинна назва воріт - Ворота світу. У шістдесяті роки ворота виявилися втягнутими у нові політичні події - вони були закриті і вмонтовані у Берлінську стіну, що розділяла західний і східний Берлін. Лише з падінням Берлінської стіни у кінці 80-х років ворота знову були відкриті і відтоді стали символом возз'єднання міста і цілої держави. З 2000 по 2002 рік Бранденбурзькі ворота пережили ще одну реставрацію, з 3 жовтня 2002 ця видатна архітектурна споруда знову прикрашає Паризьку площу в центрі Берліна.

732644164.jpg

Замок Гогенцолерн

У п'ятдесяти кілометрах на південь від німецького міста Штутгарта знаходиться прекрасний пам'ятник архітектури - величний замок-фортеця Гогенцоллерн. Чудовий зразок лицарської романтики поєднує в собі елементи середньовічного і неоромантического стилів. Розташований замок Гогенцоллерн на вершині однойменної гори висотою 855 метрів. З його укріплених стін відкриваються мальовничі краєвиди околиць. Замкова фортеця Гогенцоллерн була вотчиною відомої династії Гогенцоллернів, представники якої з 1871 по 1918 роки були королями Пруссії і кайзер Німеччини. Перша згадка про замок з'являється в 1267 році, але вважається, що побудований він був ще в одинадцятому столітті.

Burg Hohenzollern .jpg


Пам'ятник книзі

Після поразки фашистської Німеччини та завершення Другої Світової війни представники країн-переможниць провели масове знищення нацистської літератури, аж до шкільних підручників часів III рейху, і в рамках виставки "Welcome to Germany, the land of ideas» на тій же площі Бебеля була поміщена двадцятиметрова скульптура вагою 35 тонн, що складається з 17 книг великих німецьких авторів. Німеччина дала світові видатних філософів і письменників, у тому числі, кількох лауреатів Нобелівської премії, твори яких належать до світової літературної і театральної класики. На корінцях легко читаються їхні прізвища.

Berlin-Берлін-памятник-книзі.jpg


Берлінська телевежа

Берлінська телевежа (нім. Berliner Fernsehturm) — найвища споруда Німеччини та четверта за висотою в Європі. В рік завершення будівництва берлінська телевежа була другою за висотою телевежею світу. Телевежа в інтернаціональному стилі була збудована в другій половині 1960х років в центрі Східного Берліна та значно перевищує берлінську радіовежу з Західного Берліна. Берлінська телевежа знаходиться в окрузі Берлін-Мітте, неподалік від Александерплатц. Телевежу видно здалека, вона є відомим орієнтиром та символом Берліна. Крім випромінювання радіо- та телепрограм, телевежа слугує оглядовою вежею та належить до найулюбленіших туристичних пам'яток Німеччини. Щорічно берлінську телевежу відвідує близько 1,2 млн відвідувачів. З 1979 р. берлінська телевежа є пам'ятником архітектури. Завдяки своєму розташуванню поблизу Александерплац, вежу часто називають Алекс-Турм

Berlin-alexanderplatz-Берлін-телевежа-1024x808.jpg


World Germany TV Tower in Berlin 058519 .jpg

Пам'ятник молекулярної людини

Molecule Man (Молекулярна людина) - це скульптура, яка являє собою композицію з трьох чоловічих силуетів з алюмінію висотою в 30 м, що стоять один проти одного і символізують собою єднання трьох реорганізованих у 2001 р округів Кройцберг, Трептов і Фрідріхсхайн. Скульптура важить 45 тонн.

Тіла трьох фігур пронизують круглі отвори, що має означати, що людина складається з молекул. За висловом художника, це повинно нагадувати про те, що «і людина, і молекула існують у світі ймовірностей, а метою всіх творчих і духовних традицій є пошук у світі цілісності та єдності».

MaKNO1DMGJ8.jpg


Фестиваль вогнів

Фестиваль Вогнів - це одне з найяскравіших подій у всьому світі. Щороку протягом 10 днів звичний для тутешніх жителів Берлін перетворюється на справжню феєрію світла і темряви. І починається це дійство 10 жовтня кожного року. Festival of Lights вперше був проведений 10 жовтня 2005 року. Організатори дійства поставили перед собою завдання залучити туристів і показати «справжнє обличчя мегаполісу»: з одного боку - старовинне, таємниче і загадкове, з безліччю історичних архітектурних будівель, а з іншого - сучасний, технічно розвинене. Вважаємо, що їм вдалося це зробити. За останні 17 років берлінський фестиваль залучив понад 1500000 туристів зі всього світу. Коли включаються світлові інсталяції, виникає враження, що художники світла виконують якусь дивну симфонію, пронизуючи небо над Берліном безліччю різнокольорових лазерів і різноманітними феєрверками. Крім світлових інсталяцій у програмі фестивалю проходять і різноманітні культурні та розважальні заходи для мешканців столиці та гостей: екскурсії та музичні концерти, лазерні шоу та феєрверки. Також більшість берлінських музеїв долучаються до руху «засвіти Берлін енергією», залишаючись відкритими до пізньої ночі, а то і цілодобово. Берлінський фестиваль світла навіть має власний гімн: «Запали світло, нехай він сяє».

132945 or.jpg


Festival of lights berlin02.jpg

Таблиця "Найважливіші події"

Дата Історична подія
1558 р. Замок в Гюстрові.
більше 20 років кожен рік з травня по вересень Фестиваль феєрверків у Ганновері
2005 р. Будинок Рональда Макдональда в Ессені
2002-2005 рр. Стадіон Альянц-Арена
1994 р. Замок Нойхаус у Падерборні
1962/1963 р. Міст Рурська долина

Ресурси:

  • Посилання на презентацію [1];
  • Посилання на власний фотоальбом [2];
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;Відео1; Відео2; Відео3;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Формиопитування;




Сторінка проекту Моє рідне місто або село

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка