Cтаття до проекту "Комп'ютер - замість олівця і пензля?!"

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Назва проекту

Комп’ютер замість олівця і пензля?!

Автори проекту

Фурсикова Тетяна Володимирівна

Тема дослідження

Cтворення декоративної композиції засобами IKT.

Проблема дослідження

Гіпотеза дослідження

Формування навичок створення декоративної композиції відбуватиметься ефективно, якщо при вивченні теми впроваджувати ІКТ.

Мета дослідження

Формування у студентів навичок створення декоративної композиції засобами ІКТ.

Результати дослідження

  1. Поняття про декоративну композицію
    1. Декоративна композиція – це художня композиція (панно, мозаїка, вітраж, настінний розпис, малюнок на склі, вишивка, естамп, скульптура малих форм тощо), яка слугує для надання художньої гармонії, закінченості й естетичного збагачення інтер’єрів та екстер’єрів громадських і житлових будівель, предметів побутового вжитку та одягу, книжково-журнальної та рекламної продукції, транспортних засобів і знарядь праці.
    2. Декоративна колористична композиція – один з видів професійної художньої діяльності в області декоративно-прикладного мистецтва, кінцевий продукт якої – художній твір, виконаний з урахуванням умов і завдань особливої художньо-пластичної мови – мови декоративного мистецтва.

Висновки

1. Декоративну композицію в образотворчому мистецтві розглядають як один з видів професійної художньої діяльності в області декоративно-прикладного мистецтва, кінцевий продукт якої – художній твір, виконаний у змішаній техніці (колаж, живопис), з урахуванням умов і завдань особливої художньо-пластичної мови – мови декоративного мистецтва. Мова декоративної колористичної композиції дає змогу кожному студенту знайти своє власне художньо-пластичне вирішення в роботі над навчальною постановкою. У результаті такої виконаної роботи – навчальна постановка, виконана студентом, повинна стати самостійним авторським декоративним художнім твором, у якому гармонійно відтворена система відносин простору і площини, симетрії і ритму, статики і динаміки; співвідношення світла і тіні, співвідношення кольорів, планів образотворчого простору – взаємозв’язок компонентів живописного образу, реального змісту і умовно-декоративного зображення.

2. Основними структурними компонентами навичок створення декоративної композиції є знання законів і принципів композиції та вміння застосування композиційних прийомів.

3. Для формування у студентів навичок створення декоративної композиції науковці впроваджують у навчальний процес освітні інноваціями, спрямовані на збереження досягнень минулого і, водночас, на модернізацію системи освіти відповідно до вимог часу. Характерним є пошук нових змісту, форм та методів навчання, адже рамки традиційних форм і методів стають тісними. Тому народжуються нові методи і прийоми навчання, завдяки яким по-новому конструюється сам процес навчання.

Корисні ресурси


Сторінка проекту Назва проекту

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка