Зборка системного блоку. Установка материнської плати. НІП, 2013-2014
Установка материнської плати
Перш ніж братися за покупку складових частин вашого майбутнього персонального комп'ютера, перевірте себе: чи здатні ви впоратися з перерахованими проблемами або уникнути їх:
-купівля несумісних між собою комплектуючих. Тут можна здійснити безліч помилок - від покупки PS/2-клавіатури для комп'ютера з звичайним DIN -роз'ємом до набагато більш тонких і неочевидних помилок з придбанням компонентів, які повинні взаємодіяти нормально , але через певні особливості конкретних моделей працюють погано. Щоб не помилитися, бажано купити все необхідне в одній фірмі, тоді можна розраховувати на допомогу менеджера, який попередить про можливі неприємності.
-складність діагностики. Якщо ви зібрали комп'ютер, а він не працює, іноді досить важко визначити, чи винна в цьому бракована материнська плата або ж неправильно приєднаний один кабель. І допомогти тут можуть тільки консультації друзів, оскільки продавець не несе відповідальності за функціонування виробу в цілому, він приймає претензії тільки по окремих комплектуючих.
-можливе ушкодження компонентів комп'ютера при монтажі. Необережне поводження з ніжним обладнанням може призвести до його поломки. Мікросхеми можуть втратити працездатність від розряду статичної електрики, і практично будь-яка частина може зламатися, якщо прикласти занадто великі зусилля при установці.
На цій картинці пронумеровано все необхідне для складання: корпус ( 1 ), з'єднувальні шлейфи ( 2 ), звукова карта (3), відеокарта (4 ), материнська плата ( 5 ), плата з мікросхемами ОЗУ типу DIMM ( 6 ), монтажні гвинти ( 7 ), викрутка ( 8 ), дисковод ( 9 ), процесор з встановленим вентилятором ( 10 ), вінчестер ( 11 ), CD -ROM ( 12 ) .
Якщо все перераховане вас не лякає, почнемо збірку. Поради покупцеві: збірку комп'ютера можна істотно полегшити, якщо при виборі та купівлі комплектуючих слідувати декільком порадам. Зверніть увагу, що вони не враховують мету використання комп'ютера, тому постарайтеся робити покупки, що поєднують простоту установки і ефективність застосування.
Як вибрати материнську плату?
Вибрати материнську плату дуже просто. Материнська плата, системна плата, базова плата (англ. motherboard), відома також як головна плата (mainboard) — плата, на якій містяться основні компоненти комп'ютера, що забезпечують логіку роботи.
Кількість пристроїв на материнській платі з плином часу збільшувалася. У наші дні материнська плата з вбудованими компонентами дуже популярна в моделях фірмових виробників. Вбудовані інтегровані периферійні пристрої пропонуються багатьма брендовими виробниками комп'ютерів, що дозволяє забезпечити вас останніми технологічними досягненнями, якщо тільки ви купуєте систему від відомого виробника комп'ютерів.
Рекомендується вибирати материнську плату з максимальною кількістю портів, переважно з 2 серійними, 1 паралельним і 4 USB портами. Більшість новітніх пристроїв мають порт USB. Також перевірте наявність опцій, що поліпшують роботу, наприклад, підтримка пам'яті, кількість доступних PCI слотів і т.д.
Технології змінюються так швидко, що виробники додають нові можливості, типу послідовного ATA, USB 2.0 і RAID в материнську плату, щоб тільки очолити гонку на ринку. Деякі виробники навіть пропонують FM радіо на материнській платі, щоб вижити в конкурентній боротьбі, роблячи комп'ютер машиною для розваг.
Інструкція
Приступаємо до установки
Як тільки ви злегка висунете материнську плату, замініть її сполучну пластину і вирівняйте по відношенню до кейсу. Слідом за цим встановіть розпірки і добре закріпіть плату. Зверніть увагу на матеріал, їз якого розпірки виготовлені. Якщо розпірки виготовлені з міді, для їх монтажу вам напевно знадобиться інструмент під назвою шестигранник. Потім вам необхідно вирівняти отвори кейса з отворами материнської плати. Дуже важливо, щоб вони відповідали один одному максимально точно.
Правильно встановити материнську плату можна і в домашніх умовах
Після установки розпірок і вирівнювання отворів необхідно закріпити материнську плату. Вкрутіть в монтажні отвори, розташовані в центрі і по кутах, шурупи. Щоб встановити материнську плату самостійно, вам в обов’язковому порядку необхідно підключити до неї всі необхідні проводи й з’єднувачі. По черзі підключайте до плати вінчестер (жорсткий диск), блок живлення, кнопку, що відповідає за функцію скидання, а також колонки. Весь нюанс полягає в тому, що у різних моделей материнських плат слоти для всіх перерахованих вище пристроїв розташовані в різних місцях. Якщо ви не можете відразу їх знайти, спробуйте визначити їх за доданою до материнської плати документації.
Щоб встановити материнську плату самостійно, не забудьте про живлення!
Щоб завершити установку материнської плати, вам залишається всього лише підключити до неї живлення. Воно забезпечується пристроєм під назвою «блок живлення». Від нього відходить безліч проводів зі спеціальними роз’ємами, які необхідно підключати до відповідних слотів. Щоб встановити материнську плату правильно, звіряйте всі ваші дії з доданою до неї документацією.
Після завершення встановлення ще раз перевірте надійність з’єднання всіх проводів. Роз’єми повинні входити в свої слоти максимально щільно. Після цього можна провести пробний пуск комп’ютера та візуально оцінити, чи всі підключені до плати елементи функціонують. На цьому установка материнської плати завершується.
Посилання на використані джерела:
http://www.easycom.com.ua/data/mboard/0904022357/
http://www.kai4104.narod.ru/ostal/komp/sbor.html