Одеса-найгарніше місто

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Одеса всім відома як столиця гумору і сміху. У чому тільки Одеса не зберігає свої родзинки-гуморинки - життєрадісні, що люблять пожартувати жителі міста, Фестиваль Сміху, унікальні історії, жарти і народні байки, Сад Скульптур в затишному дворику Літературного музею. Так можна ще довго перераховувати. Але не була б то Одеса, якщо б вона не відобразила свій тонкий гумор в архітектурі. Не вірите?

Одна з унікальних архітектурних родзинок Одеси розташувалася в кінці Приморського бульвару, за Воронцовським палацом - це дивовижний і смішний одеський будинок - Плоский будинок. З цією цікавою історичною пам'яткою знайомий не тільки кожен одесит, але й багато туристів з різних куточків світу, які не втратили можливість побачити загадковий будинок за адресою Воронцовський провулок, 4. «Плоский будинок», «Будинок тіней», «Відьмин дім», «Картковий дім», «Будинок однієї стінки» - все це назви однієї і тієї ж оригінальної історичної пам'ятки Одеси. На перший погляд, це самий звичайний будинок, що практично не відрізняється від інших старих житлових будівель. Але якщо трошки відійти в сторону і подивитися на нього під певним кутом, то перед Вашими очима цей будинок з'являється в зовсім іншому образі. Створюється враження, що він абсолютно плоский і від нього залишилася тільки фасадна сторона! Саме це і стало причиною, по якій будинку люди привласнили стільки різних назв. Для тих, кому відома розгадка таємниці Плоского будинку, бачити величезний подив і здивування на обличчі людей, які бачать вперше цю будівлю, - ще одна весела забава. Вони по-доброму тішаться щирому здивуванню гостей міста, які дивуються, видають захоплені вигуки, ходять з боку в бік, щоб зрозуміти, в чому ж полягає секрет цього загадкового будинку. Трохи оговтавшись від легкого шоку і здивування, туристи запитують: «Як взагалі таке може бути? І невже там живуть люди? ». Тут не живуть плоскі люди, які весь час проводять стоячи. Як би не було важко це уявити, але в «Картковому домі» дійсно живуть люди, а кондиціонери, фіранки, квіти і вазони на підвіконнях вперто доводять це. Завдяки старанням мешканців внутрішня частина Плоского будинку - це справжній скарб, що зберігає в собі старовинні інтер'єри, витончену ліпнину на стелях, мармурові сходи, ковані перила.

Розгадка архітектурного обману полягає в тому, що будинок має трикутну форму, а його бічні стіни під гострим кутом прилягають до фасадної стіни. Це і створює оптичну ілюзію.

Ще однією загадкою «Карткового дому» є дата його спорудження і ім'я архітектора. Історики припускають, що будинок був побудований або в кінці 30-х років XIX століття, коли відбувалася основна забудова вулиці, або на початку ХХ століття. Невідомий архітектор подарував Одесі чудову архітектурну пам'ятку, хоча при будівництві будинку ніхто і не збирався когось дивувати і створювати архітектурний шедевр. Існує також декілька версій причин, по яких будинок вийшов плоским. Одна з них говорить про те, що не вистачило землі, інша стверджує, що не вистачило коштів, але в обох випадках архітекторові не можна було відступати від історичної забудови вулиці. Тому і було побудовано таку будівлю - з одного боку досить традиційну, з іншого боку - абсолютно унікальну, дивовижну і містичну.


Рідне місто або село на карті України Google карти

Одеса-найгарніше місто.GIF

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
Photo 5.jpg

Презентаці

Google Диск -[1]

Блог

блог

Відеоматеріали

Одеса

Ресурси:

  • Посилання на презентацію у Google Диск;
  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диск; [2]
  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка