Відмінності між версіями «Стаття до проекту "Урок майбутнього!" Алєксандрова Наталія»
2673434 (обговорення • внесок) |
2673434 (обговорення • внесок) |
||
Рядок 26: | Рядок 26: | ||
===1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація учіння школярів.=== | ===1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація учіння школярів.=== | ||
− | + | /привітання, перевірка готовності учнів до уроку/ | |
+ | Протягом останніх уроків ми вивчали неклітинні форми життя. Сьогодні ми систематизуємо наші знання. Згадаємо про особливості будови та хімічної організації вірусів, різноманітність їх в природі. Продовжимо роботу з тестовими завданнями, які використовують в перевірочних роботах (ЗНО, ДПА), розв’язання задач з молекулярної біології. Після вивчення теми, ви зможете скласти цілісну картину про неклітинні форми життя. | ||
+ | /учні записують в зошитах дату, тему уроку/ | ||
+ | До вказаної теми можна додати короткий епіграф. | ||
+ | Знання про неклітинні форми життя – це …. | ||
+ | ( захист) | ||
+ | ? Чому не сила? | ||
+ | Для вірусів більш підходить цей вислів, бо силою від вірусів не захистишся. | ||
+ | Коли знаєш, як кажуть, ворога в ″ обличчя ″, тактику його нападу, можна вчасно вжити всіх необхідних заходів, щоб захистити себе від ураження. | ||
+ | |||
+ | Після відкриття у ХVІІ столітті світлового мікроскопа в біології з’явився крилатий вислів:″ Поза клітини життя немає ″. | ||
+ | «Мозковий штурм»: | ||
+ | Прокоментуйте цей вислів /учні висловлюють свою точку зору з приводу форм життя: клітинних та неклітинних/. | ||
+ | В природі існують неклітинні форми матерії. Назвіть їх. | ||
+ | (віруси, пріони, віроїди) | ||
+ | «Метод асоціацій»: | ||
+ | Одним реченням сформулюйте, які асоціації у вас виникають при згадуванні слова «ВІРУСИ» | ||
+ | /учні висловлюють свої асоціації/ | ||
+ | Дійсно, коли ми чуємо про віруси, в нас виникають негативні асоціації. Але, ж вони існують на Землі та грають значну роль в природі. | ||
+ | /перегляд фрагменту фільму « Війна світів»/ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
[http://www.example.com Посилання на блог учителя з навчально-методичними матеріалами до уроку] | [http://www.example.com Посилання на блог учителя з навчально-методичними матеріалами до уроку] |
Версія за 21:28, 22 квітня 2018
Зміст
- 1 Навчальний предмет
- 2 Тема уроку
- 3 Хід уроку
- 3.1 1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація учіння школярів.
- 3.2 2. Перевірка домашнього завдання, повторення раніше вивченого матеріалу.
- 3.3 3. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів.
- 3.4 4. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).
- 3.5 5. Підсумки уроку.
- 3.6 6. Повідомлення домашнього завдання.
- 4 Методичні та дидактичні матеріали
- 5 Інформаційні ресурси
Навчальний предмет
Біологія
Вік учнів, клас
16 років, 10 клас
Тема уроку
НЕКЛІТИННІ ФОРМИ ЖИТТЯ
Тип уроку
Узагальнення і систематизація знань і вмінь.
Мета уроку
Навчальна мета систематизувати та узагальнити знання учнів про хімічний склад, будову, особливості та життєвий цикл неклітинних форм життя (вірусів, пріонів); Розвивальна мета розвивати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, удосконалювати вміння працювати в групах, аналізувати, робити висновки;
Виховна мета виховувати дбайливе ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих.
Хід уроку
1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація учіння школярів.
/привітання, перевірка готовності учнів до уроку/
Протягом останніх уроків ми вивчали неклітинні форми життя. Сьогодні ми систематизуємо наші знання. Згадаємо про особливості будови та хімічної організації вірусів, різноманітність їх в природі. Продовжимо роботу з тестовими завданнями, які використовують в перевірочних роботах (ЗНО, ДПА), розв’язання задач з молекулярної біології. Після вивчення теми, ви зможете скласти цілісну картину про неклітинні форми життя.
/учні записують в зошитах дату, тему уроку/
До вказаної теми можна додати короткий епіграф.
Знання про неклітинні форми життя – це …. ( захист) ? Чому не сила? Для вірусів більш підходить цей вислів, бо силою від вірусів не захистишся.
Коли знаєш, як кажуть, ворога в ″ обличчя ″, тактику його нападу, можна вчасно вжити всіх необхідних заходів, щоб захистити себе від ураження.
Після відкриття у ХVІІ столітті світлового мікроскопа в біології з’явився крилатий вислів:″ Поза клітини життя немає ″.
«Мозковий штурм»:
Прокоментуйте цей вислів /учні висловлюють свою точку зору з приводу форм життя: клітинних та неклітинних/. В природі існують неклітинні форми матерії. Назвіть їх. (віруси, пріони, віроїди) «Метод асоціацій»: Одним реченням сформулюйте, які асоціації у вас виникають при згадуванні слова «ВІРУСИ» /учні висловлюють свої асоціації/
Дійсно, коли ми чуємо про віруси, в нас виникають негативні асоціації. Але, ж вони існують на Землі та грають значну роль в природі.
/перегляд фрагменту фільму « Війна світів»/
Посилання на блог учителя з навчально-методичними матеріалами до уроку
2. Перевірка домашнього завдання, повторення раніше вивченого матеріалу.
Може здійснюватися за допомогою різних методів: усне індивідуальне і фронтальне опитування, письмові відповіді на питання, виконання вправ та ін. Важливо перевірити знання якомога більшої кількості учнів. У кінці цього етапу вчитель має коротко підвести підсумки: оцінити знання учнів, звернути увагу па виявлені помилки, дати рекомендації щодо їх виправлення.
3. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів.
4. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).
а). Первинне застосування нових знань (пробні вправи);
б). Самостійне застосування учнями знань у стандартних ситуаціях (тренувальні вправи за зразком, інструкцією, завданням);
в). Творче перенесення знань і навичок у нові ситуації (творчі вправи).
5. Підсумки уроку.
...................
6. Повідомлення домашнього завдання.
..................
Методичні та дидактичні матеріали
- Блог учителя з посиланнями на матеріали до уроку [1]
- Макет для майбутньої стінгазети або постеру WikiWall або Linoit
- Тест для перевірки знань учнів (до 10 тестових завдань) (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd2iXLb0sFGpFp4YtvWcu71MVoj8pd8c5u2dQpKA8aHCccqgg/viewform?usp=sf_link)
- Ментальні карти (Coogle, MindMeister, Minmodo тощо)
- Ігра для учнів (квест, пазли, кросворд)[2]
- Відео-матеріали (змонтовані власноруч) []
- Публікація або інфографіка Canva
- Електронний журнал (https://docs.google.com/spreadsheets/d/11XGcoQxyom82UoYVCuPbiV_VjfFvMrm5mdydW1K3NQs/edit?usp=sharing)
- Методичні або дидактичні матеріали до уроку, що зроблені у ППЗ із фаху (словники, стрічка часу, обчислювальні програми, геосервіси тощо)
- Канал у Telegram, Viber тощо
- .....
Інформаційні ресурси
Друковані джерела
- ...
- ...
- ...
Відеоматеріали
- ...
- ...
- ...
Електронні ресурси
- ...
- ...
- ...
Автор статті
Студент(ка) факультету .......... 6 курсу, спеціальність "????"
Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка