Відмінності між версіями «Місто двох материків»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 39: Рядок 39:
  
 
==Рідне місто або село на карті України  [https://www.google.com.ua/maps Google карти]==
 
==Рідне місто або село на карті України  [https://www.google.com.ua/maps Google карти]==
[[Файл:Карта пед универ.png|800px|thumb|center|Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка ]]
+
[[Файл:Cnfv,ek.JPG]]
  
 
==Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"==
 
==Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"==

Версія за 12:13, 7 грудня 2017

Blue-Mosque-Sultanahmet-Mosque.jpg

Місто двох материків - Стамбул. Адже це єдине місто,де зустрічаються Азія і Європа.Стамбул - найбільше місто Туреччини та Європи, п'яте місто світу за населенням. Важливий морський порт, великий промисловий та культурний центр Туреччини (населення 14,8 млн осіб (2016)). Розташований на березі Босфору, має велике міжнародне історичне та культурне значення.


Цікаві факти:

1)Греки і турки ще й досі не можуть розділити між собою каву, баклаву та деякі страви. Кожна з країн впевнена, що стала місцем походження для цих страв.
2)Стамбул також як і Рим був закладений на семи пагорбах.
3)Блакитна Мечеть - єдина мечеть має шість мінаретів. За переказами, падишах наказав зробити золотий мінарет («алтин» - «золото»), але архітектори зробили шість мінаретів («алти» - «шість»).
4)«Дурень» турецькою означає «зупинка» (автобусна).
5)Багато турки вважають, що слово «pardon» французи запозичили у них.
6)До 1934 року у турків не було прізвищ. З прийняттям закону про прізвища, народ став брати прізвища відповідно своєму ремеслу.
7)Кава була спочатку завезена з Ємену в Стамбул. І тільки потім поширилася по Європі. До Туреччини кава була завезена в XV столітті, і відразу ж набула величезної популярності.
8)Це древнє, божевільне, хаотичне, легке і веселе місто входить в п’ятірку міст з найкращою вуличною їжею в світі. У будь-який час доби ви можете замовити собі кебаб, баклаву, кокреч (смачний сендвіч з запеченими кишками ягняти) та багато інших смачних пропозицій Стамбулу.
9)Найсмачніший сендвіч зі свіжою рибою можна купити на рибному ринку, біля мосту Галата за 5 лір (20 грн.). Рекомендовано вживати, спостерігаючи захід сонця та тіні мечетей на протилежному узбережжі міста.
10)В Стамбулі є декілька довгих східців, які з’єднують 2 вулиці. Їх повністю пофарбовано в кольори веселки місцевими жителями. Кольорові сходи з’явились там близько двох місяців тому: один чоловік вирішив пофарбувати сірі сходи в яскраві кольори, бо так приємніше на них дивитись. На наступний день влада пофарбувала їх знову в сірий, що обурило місцеве населення і спровокувало їх пофарбувати близько 3-х таких же сход і ще й протестувати. Зараз вони стали одним з улюблених місць проведення часу для молоді, закоханих чи просто туристів.


Визначні пам'ятки
  • Софійський собор
  • Блакитна мечеть
  • Музей Палац Топкапи

Відомі люди і їхні враження від Стамбулу:

1)Гомер (Homeros) народився в Ізмірі (стародавня Смирна) на західному узбережжі Туреччини. У своїй «Іліаді» він описав Трою, яка знаходиться на північ від Ізміра неподалік від Чанаккале.
2)Юлій Цезар вимовив свої знамениті слова: "Veni. Vedi, Veci "(Прийшов, Побачив, Переміг!) В Туреччині, поблизу сучасної Анкари коли здобув перемогу над Понтііським царством.
3)"Якщо комусь судилося поглянути на світ лише раз, йому варто звернути погляд на Стамбул."(Альфонс Марі Луї де Прат де Ламартін)
4)"Або я візьму Стамбул, або він візьме мене."(Султан Мехмед ІІ Фатіх)
5)"Якби вся Земля була єдиною країною, її столицею був би Стамбул."(Наполеон Бонапарт)



Рідне місто або село на карті України Google карти

Cnfv,ek.JPG

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія


Ресурси:

  • Посилання на презентацію у Google Диск;
  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка