Відмінності між версіями «Рідне місто Кропивницький»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 78: Рядок 78:
 
*Посилання на добірку відеоматеріалів;
 
*Посилання на добірку відеоматеріалів;
  
*Посилання на опитування або анкету у [https://docs.google.com/forms/d/1ut8-2KDXhHnBYnDXFbfnfnVy2UR6aaarmyPHgaa9S00/edit];
+
*Посилання на опитування або анкету у [https://goo.gl/forms/hKyCDFEnrePJaJGE3];
  
 
*Посилання на спільний груповий постер.
 
*Посилання на спільний груповий постер.

Поточна версія на 08:58, 23 листопада 2016

mini

Надзвичайно мальовничі краєвиди мого рідного Кіровограда, розташованого на узбережжі річки Інгул, вкритого буйною зеленню, не залишать байдужим нікого з гостей міста. Сьогодні Кіровоград є не лише промисловим, а й одним з кращих історико –культурних центрів України. Це надзвичайно прекрасне і неповторне місто з великою кількістю парків та скверів, пам’яток архітектури та культури. На сьогодні у промисловому комплексі Кіровограда працюють більше 70 підприємств.

У місті розвинена соціальна інфраструктура, працюють багато освітніх і культурних зкладів, тобто сучасний Кіровоград – це місто зі своїми багатими звичаями і традиціями та найголовніше щирими та привітними мешканцями: зідки б не приїхала сюди людина — ми завжди раді всіх вітати у нашому чудовому місті! А показати у нас є що, поділитися завжди знайдемо чим!

Першими «парковками», знайденими на цій території є залишки помешкань епохи палеоліту. Так що наше місто має дуже древні і славні корені. Сучасну назву воно отримало 1939 році. Тоді ж стало обласним центром. До того воно називалося Єлисаветградом, а ще раніше — Зінов’євськом.

Наше місто утворилося спочатку як поселення у XVIII ст. після побудови відомої фортеці Святої Єлисавети. З того часу і стало називатися Єлисаветград, Середина XIX — початок ХХ ст. для ньго стали «золотою ерою»:швидкими темпами розвивалось виробництво і промисловість, розвивалась стрімко і міська інфраструктура, що сприяло і розвитку культури. Саме у нас було відкрио перший професійний український театр.

Як приємно сьогодні, прогулюючись вулицями Кіровограда, бачити і відчувати сліди історії і водночас насолоджуватися сучасними досягненнями, зокрема новими будинками, парками, спортмайданчиками. Наше місто живе і розвивається….Кіровоград - прекрасне місто з багатою та цікавою історією. Саме тут був відкритий перший український професійний театр.

Як промисловий і культурний осередок у центрі країни, вузол шляхів наше місто виховувало, представників багатьох культур, і було місцем зростання визначних діячів цих культур.

Із Єлисаветградом пов'язані імена цілої плеяди діячів культури, історії, спорту.

Пропонуємо вам згадати найяскравіших з них:

Володимир Кирилович Винниченко (1880–1951) - один з найвідоміших уродженеців нашого міста, Голова Секретаріату Центральної Ради, пото́му Директорії УНР, знаний літератор і публіцист. Тут він навчався у місцевій гімназії, провів молоді роки. На його честь названо проспект у центрі Кіровограда.Кіровоград - прекрасне місто з багатою та цікавою історією. Саме тут був відкритий перший український професійний театр.

Як промисловий і культурний осередок у центрі країни, вузол шляхів наше місто виховувало, представників багатьох культур, і було місцем зростання визначних діячів цих культур.

Із Єлисаветградом пов'язані імена цілої плеяди діячів культури, історії, спорту.

Пропонуємо вам згадати найяскравіших з них:

Володимир Кирилович Винниченко (1880–1951) - один з найвідоміших уродженеців нашого міста, Голова Секретаріату Центральної Ради, пото́му Директорії УНР, знаний літератор і публіцист. Тут він навчався у місцевій гімназії, провів молоді роки. На його честь названо проспект у центрі Кіровограда. Іван Карпенко-Карий (справжнє прізвище — Тобілевич; 17 (29) вересня 1845, с. Арсенівка, Бобринецького повіту Херсонської губернії, тепер Новомиргородський район, Кіровоградська область — † 2 (15) вересня 1907, Берлін) — український письменник, драматург, актор, ерудит, брат Миколи Садовського та Панаса Саксаганського. На його честь названо Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого. Ю́рій Яно́вський (14 (27) серпня 1902, Маєрове — 25 лютого 1954, Київ) — український радянський письменник-класик, лауреат Сталінської премії (1949). У 1919 році Юрій на відмінно закінчив Єлисаветградське реальне училище, працював у адміністративному відділі повітового виконкому, у повітовому статистичному бюро і водночас навчався в механічному технікумі. Ге́нріх Гу́ставович Нейга́уз (31 березня (12 квітня) 1888, Єлисаветград — 10 жовтня 1964, Москва) — російський і радянський піаніст, педагог, публіцист і музично-суспільний діяч. Його батько, Густав Нейгауз, також піаніст, після закінчення консерваторії в Кельні переїхав з Німеччини спочатку до Росії, а згодом в Єлисаветград, де став фундатором місцевої музичної школи. Юлій Сергійович Мейтус (28 січня 1903, Єлисаветград — 2 квітня 1997, Київ) — український радянський композитор, народний артист України (1973), Заслужений діяч мистецтв Туркменської РСР (1944) та Української РСР (1948), лауреат Шевченківської премії. В 1919 році закінчив музичну школу по класу фортепіано в Генріха Нейгауза.Іван Карпенко-Карий (справжнє прізвище — Тобілевич; 17 (29) вересня 1845, с. Арсенівка, Бобринецького повіту Херсонської губернії, тепер Новомиргородський район, Кіровоградська область — † 2 (15) вересня 1907, Берлін) — український письменник, драматург, актор, ерудит, брат Миколи Садовського та Панаса Саксаганського. На його честь названо Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого. Ю́рій Яно́вський (14 (27) серпня 1902, Маєрове — 25 лютого 1954, Київ) — український радянський письменник-класик, лауреат Сталінської премії (1949). У 1919 році Юрій на відмінно закінчив Єлисаветградське реальне училище, працював у адміністративному відділі повітового виконкому, у повітовому статистичному бюро і водночас навчався в механічному технікумі. Ге́нріх Гу́ставович Нейга́уз (31 березня (12 квітня) 1888, Єлисаветград — 10 жовтня 1964, Москва) — російський і радянський піаніст, педагог, публіцист і музично-суспільний діяч. Його батько, Густав Нейгауз, також піаніст, після закінчення консерваторії в Кельні переїхав з Німеччини спочатку до Росії, а згодом в Єлисаветград, де став фундатором місцевої музичної школи.


Рідне місто на карті України Google карти

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка



Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
6 березня 1918 року місто Єлисаветград було перейменоване на Єлизавет
1920 р Єлисавет був звільнений від денікінців
1924 р місто перейменоване на Зінов'євськ
У грудні 1934 р місто перейменоване на Кірово
У січні 1939 назву міста змінили на Кіровоград
5 серпня 1941 місто було окуповане гітлерівськими військами
5 січня 1944 Місто звільнене від окупантів
у 1950-х у Кіровограді збудовано нові підприємства
У 1990-ті роки місто отримало свій герб і прапор
1991 р Україна здобула незалежність
2005 р українсько-російського газового конфлікту
14 липня 2016 р місто перейменовано на Кропивницький
mini

Ресурси:

  • Посилання на презентацію у Google Диск;

[1]

  • Посилання на власний фотоальбом у [2];
  • Посилання на власний блог у [3];


  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у [4];
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка