Відмінності між версіями «Quora»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 10: Рядок 10:
 
  Сайт: [http://www.quora.com/ www.quora.com]
 
  Сайт: [http://www.quora.com/ www.quora.com]
  
==Google Earth що це?==
+
'''Quora''' —- соціальний сервіс, на якому користувачі можуть ставити відкриті для аудиторії питання та отримати на них відповіді, а також функціонує як база знань: архів запитань-відповідей, що об'єднані навколо тематичних кіл.
[[Файл:Project.jpeg|400px|thumb|праворуч|]]
+
'''Google Планета Земля''' — це безкоштовна, вільно-завантажувана програма компаніїї Google що відображає віртуальний глобус. В рамках даного проекту в мережу Інтернет було викладено аерофотознімки та сателітні знімки більшої частини Землі.Для деяких регіонів ці знімки сягають дуже високої якості. Програма поширюється під двома різними ліцензіями: Google Earth, безкоштовна версія та Google Earth Pro, що пропонується для комерційного використання.
+
  
==Історія==
+
Компанія започаткована вихідцями з [[Facebook]] Адамом Д'Анжело і Чарлі Чівером в червні 2009 року, сайт став публічно доступним 21 червня 2010 року.<ref>{{cite web|author=Monday, June 21st, 2010 |url=http://techcrunch.com/2010/06/21/quoras-highly-praised-qa-service-launches-to-the-public-and-the-real-test-begins/ |title=Quora’s Highly Praised Q&A Service Launches To The Public (And The Real Test Begins){{ref-en}}|publisher=Techcrunch.com |date=2010-06-21 |accessdate=2013-04-06}}</ref>
10 років тому людина вже могла в Інтернеті за допомогою деяких програм побачити супутникові фотографії (космознімки), які, однак, зoвсім не були пов'язані з картографічними сервісами. А в 2005 році у Google з'явилася нова функція GoogleMaps. Це система динамічних інтерактивних карт, супутникові фото накладені на звичайні карти, що дає можливість для пошуку інформації про місце розташування, переміщення по картах, швидкого та простого пошуку потрібного маршруту, і що найцікавіше, за допомогою технології Keyhole (розробка цифрових і супутникових карт) Google можуть відображати як традиційні карти, так і супутникові фотографії (вид місцевості з висоти). А в червні 2005 року створено сервіс  «GoogleEarth» з 3D- картами Землі.
+
 
23 лютого 2010 року стало можливим автоматично додавати на  Panoramio фотографії з сайту PicasaWebAlbums.
+
Особливістю сайту є те, що багато його користувачів&nbsp;— це досвідчені люди, які охочі ділитися своїми знаннями, зокрема знаменитості [[Кремнієва долина|Кремнієвої долини]]. Газета ''[[New York Times]]'' назвала Quora представником наступного покоління багатомільярдних стартапів, разом з [[Airbnb]] і [[Dropbox]].<ref>{{cite web|last=Rusli |first=Evelyn M. |url=http://dealbook.nytimes.com/2011/07/07/the-new-sun-valley-start-ups/ |title=The New Start-Ups at Sun Valley |publisher=Dealbook.nytimes.com |date=2012-12-13 |accessdate=2015-01-17}}</ref>
25 березня 2011 року на сайті Panoramio налічувалося вже близько 50 мільйонів фотографій. Нині за 20 днів на сайт завантажується понад мільйон фото. Із них 25-30% видаляються адміністрацією або самими користувачами.
+
 
Сьогодні  «GoogleEarth» працює над 3D- картами, які  є «склеєними» з фотознімків, що зроблені зі спеціальних літаків. Так фотографуються будівлі, пам'ятники, навіть дерева на вулицях.
+
== Історія ==
Крім цього, камери встановлюють на дахах автомобілів, а де машина проїхати не може, там працюють співробітники Googleз камерами, що закріплені на рюкзаках.
+
Quora створена двома колишніми працівниками [[Facebook]]: [[Головний інженер|головним інженером]] компанії Адамом Д'Анжело та інженером та менеджером Чарлі Чівером. Д'Анжело звільнився зі своєї посади у Facebook у січні 2010, щоб зайнятися Quora. Ідею сайту він пояснював так:
==Основні можливості «GoogleEarth»==
+
<blockquote>''Ми подумали, ринкова ніша сайтів запитань-відповідей була зайнята, але досі ніхто не прийшов і не збудував щось, що було б справді хорошим''<ref>{{cite web |url=http://bostinno.streetwise.co/2011/02/01/the-mystery-behind-quora-digging-in-with-co-founder-adam-d%E2%80%99angelo/|title=The Mystery Behind Quora|accessdate=January 17, 2015|publisher=Boston Innovation}}</ref></blockquote>
[[Файл:Project1.jpeg|400px|thumb|праворуч|]]
+
Сайт набрав аудиторію швидко, у січні 2010 мав 500 тис. зареєстрованих користувачів.
* віртуальна камера, що дозволяє користувачу легко потрапити в будь-яку точку Землі;
+
 
* наявність тривимірної моделі земної кулі з нанесеними на неї супутниковими знімками, мапами, іншими даними;
+
В березні 2010 року сервіс був оцінений компанією Benchmark Capital в 86&nbsp;млн доларів США.<ref>Michael Arrington, [http://techcrunch.com/2010/03/28/quora-has-the-magic-benchmark-invests-at-86-million-valuation/ Quora Has The Magic: Benchmark Invests at $86 Million Valuation] // TechCrunch</ref>
* інтерактивні 3D-моделі будівель та інших значних об'єктів;
+
 
* назви географічних об'єктів, населених пунктів, вулиць, аеропортів, доріг тощо;
+
У січні 2013, Quora запустила платформу для веденні блогів.
* мітки та фотографії користувачів;
+
 
* функція вимірювання відстаней;
+
Компанія запустила повнотекстовий пошук по запитаннях і відповідях 20 березня 2013.
* можливість збереження пошуку, налаштувань і закладок  «GoogleEarth»;
+
 
* можливість перегляду знімків космічного простору.
+
12 листопада 2013 року Quora представила функціональність з детальною статистикою. Це дозволило користувачам дивитись детальну статистику стосовно кількості переглядів запитаннь і відповідей, оцінок користувачами та ін.
==Аналоги Google Earth==
+
 
* Waze. Безплатний додаток до мобільних пристроїв, дозволяє відстежувати ситуацію на дорогах і трасах в режимі реального часу, прокладати оптимальні маршрути, отримувати інформацію і попереджати інших про зміну дорожніх умов, першкоди, пости ДАІ, спілкуватися з іншими користувачами на карті.
+
У квітні 2014 було заявлено, що Quora піднімає 80 мільйонів доларів США фінансування від [[Tiger Global]]; компанія була оцінена в 900 мільйонів<ref name=tiger1>{{cite web|url=http://techcrunch.com/2014/04/09/quora-forever/|title = Quora Wants To Stay Independent, Raises $80M Series C From Tiger Global At ~$900M Valuation|last = Constine|first = Josh|date = April 9, 2014|accessdate = May 11, 2014|publisher = ''[[TechCrunch]]''}}</ref>.
* OpenStreetMap(дослівно «відкрита карта вулиць»), скорочено OSM - некомерційний картографічний проект зі створення силами користувачів Інтернету детальної вільної та безкоштовної карти світу.
+
 
* NASAWorldWind - повністю тривимірний інтерактивний віртуальний глобус, створений NASA. Робота з цим сервером вимагає технічної підготовки. Використовує супутникові знімки NASA та аерофотознімки USGS для побудови тривимірних моделей Землі, Місяця, Марса, Венери та Юпітера.
+
== Ідея та принципи функціонування ==
* Yandex. Mapsдає доступ до карт понад 300 міст, можливість пошуку компаній по введеній адресі.
+
Користувач має зареєструватися під реальним іменем, адже для цінності відповідей важливе місце має репутація людини, яка їх дає. Можна зареєструватися, використовуючи обліковий запис [[Google]], [[Twitter]] або [[Facebook]]. Кожну відповідь можна підняти вгору (''upvote'') або опустити (''downvote'').
+
 
Це тількі найвідоміші аналоги сервісу «GoogleEarth», але сьогодні є всі підстави твердити, що саме «GoogleEarth» є найповнішим, найоперативнішим та наймасовішим. На відміну від багатьох аналогів, «GoogleEarth» не потребує попередньої технічної підготовки. Достатньо завантажити тривимірне зображення Землі, потім увести адресу і можна розглянути у найменших деталях найвизначніші пам’ятки, споруди, наприклад, статую Свободи чи піраміду Хеопса, Ейфілеву вежу чи оперний театр у Сіднеї. Величезне значення, має і той факт, що будь-хто при бажанні може долучитися до цього сервісу, додаючи й власні фото.
+
Quora використовує [[Гейміфікація|гейміфікацію]] для покращення свого сервісу. Користувачу надаються кредити за якісну відповідь. Цією своєрідною валютою можна запрошувати інших відповісти на бажане запитання. Наприклад, за 150 кредитів можна запитати кваліфікованого експерта.
==Корисні посилання==
+
 
 +
Ядро аудиторії&nbsp;— IT-середовище Кремнієвої долини та Нью-Йорка. Багато також користувачів з Індії.
 +
Користувач може підписатися на окремі теми, окреме запитання або людину, і буде отримувати сповіщення про кожну діяльність речей, на які підписаний.
 +
 
 +
Характерною є висока інформативність і мало [[Інформаційний шум|інформаційного шуму]], обмін вузькопрофесійними знаннями і особистим досвідом.
 +
 
 +
Відповіді можна давати анонімно. Якщо ж людина хоче відповісти під своїм іменем, біля нього буде відображатися і коротенька інформація про людину, яка дала відповідь, наприклад «старший інженер в НАСА», що дозволяє краще оцінити якість даної відповіді. Висока вірогідність, що на запитання відповість людина, яка безпосередньо мала справу з предметом запитання. Алгоритми можуть виявляти експертів в різних областях і перенаправляти запитання їм.
 +
 
 +
Конкуренти або аналоги Quora&nbsp;— це в першу чергу професійні сервіси обміну досвідом, такі як [[Stack Exchange]], [[Stack Overflow]]. Соціальні сервіси закладок, наприклад [[reddit]], соціальні сервіси [[Yahoo Answers]], [[LinkedIn]], [[Answerbag]], [[Answers.com]] та [[Formspring]] та ін.
 +
 
 +
== Примітки ==
 +
{{reflist}}
 +
 
 +
== Посилання ==
 +
* [http://www.forbes.ru/tehno/internet-i-telekommunikatsii/60100-voprosy-dlya-quora Стартап Quora будоражит Кремниевую долину] (''рос.'') на Forbes.ru
 +
* [http://www.computerra.ru/84125/ Quora: в поисках того, чего не найти в интернете] (''рос.'') Комп'ютерра, 25 вересня 2013

Версія за 20:30, 20 листопада 2016

Quora logo


 Слоган:Твоє найкраще джерело знань ("Your Best Source for Knowledge")
 Мова: Англяйська
 Автори: Адам Д'Аджело, Чарлі Чівер
Розташування Palo Alto, California
Дата початку роботи: червень 2009
Чистий прибуток: $ 17 million (December 31, 2 008 Fiscal Year)
Сайт: www.quora.com

Quora —- соціальний сервіс, на якому користувачі можуть ставити відкриті для аудиторії питання та отримати на них відповіді, а також функціонує як база знань: архів запитань-відповідей, що об'єднані навколо тематичних кіл.

Компанія започаткована вихідцями з Facebook Адамом Д'Анжело і Чарлі Чівером в червні 2009 року, сайт став публічно доступним 21 червня 2010 року.[1]

Особливістю сайту є те, що багато його користувачів — це досвідчені люди, які охочі ділитися своїми знаннями, зокрема знаменитості Кремнієвої долини. Газета New York Times назвала Quora представником наступного покоління багатомільярдних стартапів, разом з Airbnb і Dropbox.[2]

Історія

Quora створена двома колишніми працівниками Facebook: головним інженером компанії Адамом Д'Анжело та інженером та менеджером Чарлі Чівером. Д'Анжело звільнився зі своєї посади у Facebook у січні 2010, щоб зайнятися Quora. Ідею сайту він пояснював так:

Ми подумали, ринкова ніша сайтів запитань-відповідей була зайнята, але досі ніхто не прийшов і не збудував щось, що було б справді хорошим[3]

Сайт набрав аудиторію швидко, у січні 2010 мав 500 тис. зареєстрованих користувачів.

В березні 2010 року сервіс був оцінений компанією Benchmark Capital в 86 млн доларів США.[4]

У січні 2013, Quora запустила платформу для веденні блогів.

Компанія запустила повнотекстовий пошук по запитаннях і відповідях 20 березня 2013.

12 листопада 2013 року Quora представила функціональність з детальною статистикою. Це дозволило користувачам дивитись детальну статистику стосовно кількості переглядів запитаннь і відповідей, оцінок користувачами та ін.

У квітні 2014 було заявлено, що Quora піднімає 80 мільйонів доларів США фінансування від Tiger Global; компанія була оцінена в 900 мільйонів[5].

Ідея та принципи функціонування

Користувач має зареєструватися під реальним іменем, адже для цінності відповідей важливе місце має репутація людини, яка їх дає. Можна зареєструватися, використовуючи обліковий запис Google, Twitter або Facebook. Кожну відповідь можна підняти вгору (upvote) або опустити (downvote).

Quora використовує гейміфікацію для покращення свого сервісу. Користувачу надаються кредити за якісну відповідь. Цією своєрідною валютою можна запрошувати інших відповісти на бажане запитання. Наприклад, за 150 кредитів можна запитати кваліфікованого експерта.

Ядро аудиторії — IT-середовище Кремнієвої долини та Нью-Йорка. Багато також користувачів з Індії. Користувач може підписатися на окремі теми, окреме запитання або людину, і буде отримувати сповіщення про кожну діяльність речей, на які підписаний.

Характерною є висока інформативність і мало інформаційного шуму, обмін вузькопрофесійними знаннями і особистим досвідом.

Відповіді можна давати анонімно. Якщо ж людина хоче відповісти під своїм іменем, біля нього буде відображатися і коротенька інформація про людину, яка дала відповідь, наприклад «старший інженер в НАСА», що дозволяє краще оцінити якість даної відповіді. Висока вірогідність, що на запитання відповість людина, яка безпосередньо мала справу з предметом запитання. Алгоритми можуть виявляти експертів в різних областях і перенаправляти запитання їм.

Конкуренти або аналоги Quora — це в першу чергу професійні сервіси обміну досвідом, такі як Stack Exchange, Stack Overflow. Соціальні сервіси закладок, наприклад reddit, соціальні сервіси Yahoo Answers, LinkedIn, Answerbag, Answers.com та Formspring та ін.

Примітки

Шаблон:Reflist

Посилання


Помилка цитування: Для наявного тегу <ref> не знайдено відповідного тегу <references/>