Відмінності між версіями «Моє рідне місто Кам'янка»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 101: Рядок 101:
 
[http://mynewprojectamanda.blogspot.com/2016/10/blog-post.html]
 
[http://mynewprojectamanda.blogspot.com/2016/10/blog-post.html]
 
*Посилання на добірку відеоматеріалів;
 
*Посилання на добірку відеоматеріалів;
 
+
[https://www.youtube.com/watch?v=9j2OLB9bZpY]
 
*Посилання на опитування або анкету у '''Google Форми''';
 
*Посилання на опитування або анкету у '''Google Форми''';
  

Версія за 22:40, 12 жовтня 2016


Історія рідного краю

XVII століття

3393894 w640 h640 031402.jpg

Засновано Кам'янку на початку XVII століття кріпаками-втікачами з Поділля, Київщини, Полтавщини, які селилися на кам'янистих берегах річки Тясмину (звідси й назва поселення). Вперше слобідка Кам'янка згадується в історичних документах періоду визвольної війни українського народу 1648 — 1654 років. Її колишній власник Житкевич втік до Польщі, а Кам'янку 27 березня 1649 року передано у спадкове володіння Богдану Хмельницькому. Через п'ять років російський цар Олексій Михайлович жалуваною грамотою підтвердив права Хмельницького на неї.

Kamenka-old-13-02-prw.jpg

XVIII століття

В часи козаччини Кам'янка входила до складу Чигиринського полку. За Прутським договором 1711 року Кам'янка підпала під владу Польщі.Після другого поділу Польщі (1793) Кам'янка — у складі Російської імперії. Входила до Вознесенського намісництва, а з 1797 року — у складі Чигиринського повіту Київської губернії як центр волості.

Dekabr.jpg

XIX століття

Кам'янка стала одним із центрів декабристського руху в Україні. В. Л. Давидов.З 1823 року він разом з С. Г. Волконським очолює Кам'янську управу Південного товариства декабристів.Восени 1823 року тут відбулася нарада Південного товариства, в якій взяли участь П. І. Пестель, С. І. Муравйов-Апостол, М. П. Бестужев-Рюмін та інші відомі декабристи. Проведена в Кам'янці нарада схвалила ідею здійснення в Росії революційного перевороту за участю армії та встановлення республіканського ладу. Протягом 1820 — 1822 років до Кам'янки кілька разів приїздив російський поет Олександр Сергійович Пушкін.Під час перебування у Кам'янці ним були написані вірші «Нереїда», «Я пережив свої бажання», закінчено поему «Кавказький бранець» Впродовж 1865 — 1878 років майже щороку до Кам'янки в гості до своєї сестри Олександри Іллівни, яка була дружиною Л. В. Давидова, приїжджав П. І. Чайковський. Саме тут вперше прозвучала музика його опери «Євгеній Онєгін»

ХХ століття

20 лютого 1920 року через Кам'янку під час Зимового походу проходив Кінний полк Чорних Запорожців Армії УНР.В 1954 році Кам'янка стає районним центром новоутвореної Черкаської області. В 1956 році набуває статусу міста.

Відомі люди мого міста

Олекса́ндр Сергі́йович Пу́шкін

(26 травня 1799 року народження) російський поет, драматург та прозаїк, реформатор і творець сучасної російської літературної мови, автор критичних та історичних творів.Протягом 1820 — 1822 років приїздив до Кам'янки кілька разів . Вперше він прибув сюди в листопаді 1820 року і гостював майже 4 місяці. Тут він познайомився з родиною Давидових. Під час перебування у Кам'янці ним були написані вірші «Нереїда», «Я пережив свої бажання», закінчено поему «Кавказький бранець». Про своє перебування в Кам'янці поет писав М.І. Гнєдичу в грудні 1820 року.


Василь Львович Давидов

( 28 березня 1793 - 25 жовтня 1855) - декабрист, російська поет. На початку 20-х років 19 століття молодший син К. М. Самойлової — полковник В. Л. Давидов, учасник франко-російської війни 1812, пішов у відставку і оселився у Кам'янці. У нього часто гостювали його бойові товариші генерал Микола Миколайович Раєвський, що жив неподалік у своєму маєтку в с. Бовтишці, генерал О. П. Єрмолов, прославлений партизан і поет Денис Васильович Давидов та інші.


Петро́ Іллі́ч Чайко́вський

( 25 квітня (7 травня) 1840 року народження) — російський композитор, диригент і педагог українського походження.Впродовж 1865 — 1878 років майже щороку до Кам'янки в гості до своєї сестри Олександри Іллівни, яка була дружиною Л. В. Давидова, приїжджав П. І. Чайковський. Саме тут вперше прозвучала музика його опери «Євгеній Онєгін», створено багато інших творів. Кам'янка стала для композитора другим домом. Щоб створити братові сприятливі умови для творчості, Давидова відвела для нього маленький флігель на три кімнати. Молоді було суворо заборонено турбувати Петра Ілліча під час роботи. «Я знайшов у Кам'янці те відчуття миру в душі, якого марно шукав у Москві і Петербурзі» — писав композитор у листі до рідних від 6 липня 1878 року.

Памятки історії та природи

Камянка - рибацькі човникик
]
Камянка - музей Пушкіна та Чайковського

Впродовж 1865 — 1878 років майже щороку до Кам'янки в гості до своєї сестри Олександри Іллівни, яка була дружиною Л. В. Давидова, приїжджав П. І. Чайковський. Саме тут вперше прозвучала музика його опери «Євгеній Онєгін», створено багато інших творів. Кам'янка стала для композитора другим домом. Щоб створити братові сприятливі умови для творчості, Давидова відвела для нього маленький флігель на три кімнати. Молоді було суворо заборонено турбувати Петра Ілліча під час роботи. «Я знайшов у Кам'янці те відчуття миру в душі, якого марно шукав у Москві і Петербурзі» — писав композитор у листі до рідних від 6 липня 1878 року.

Кам'янка Церква
Центр Кам'янки
Пaм'ятник Пушкіну

Протягом 1820 — 1822 років до Кам'янки кілька разів приїздив російський поет Олександр Сергійович Пушкін. Вперше він прибув сюди в листопаді 1820 року і гостював майже 4 місяці. Тут він познайомився з родиною Давидових. Під час перебування у Кам'янці ним були написані вірші «Нереїда», «Я пережив свої бажання», закінчено поему «Кавказький бранець». Про своє перебування в Кам'янці поет писав М.І. Гнєдичу в грудні 1820 року

Деревяна скульптура в м.Кам'янка
Річка Тясмин
Пушкінська скеля
Церква

В 1954 році Кам'янка стає районним центром новоутвореної Черкаської області. В 1956 році набуває статусу міста.

Зелена мельниця

Саме в той час Кам'янка стала одним із центрів декабристського руху в Україні. В. Л. Давидов, який 1820 року вступив до «Союзу благоденства», зблизився з керівником Південного товариства декабристів П.І.Пестелем і брав активну участь у діяльності товариства.[4] Давидов віддав у розпорядження декабристів свою кам'янську садибу. З 1823 року він разом з С. Г. Волконським очолює Кам'янську управу Південного товариства декабристів. Восени 1823 року тут відбулася нарада Південного товариства, в якій взяли участь П. І. Пестель, С. І. Муравйов-Апостол, М. П. Бестужев-Рюмін та інші відомі декабристи.

Пам'ятник Декабристів

В ці роки в місті збудовано районну поліклініку, кінотеатр, приміщення загальноосвітніх та музичної шкіл, дитячі садки, гуртожиток машинобудівного заводу, житлові будинки та інші об'єкти соціально-культурної сфери.

Водопад

У 1952 році в Кам'янці споруджено маслозавод. На початку 50-х років артілі ім. Ворошилова, «Жовтень» та «Червона Армія» об'єдналися в одну велику «Жовтень», яка в 1968 році мала 6197 га землі, фруктовий сад і лісонасадження, ставки, тваринницьке містечко.

Рідне місто або село на карті України Google карти

Кам'янка на карті

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
початoк XVII століття Засновано Кам'янку
1711 року Кам'янка підпала під владу Польщі
1823 Кам'янка стала одним із центрів декабристського руху в Україні
1920 під час Зимового походу проходив Кінний полк Чорних Запорожців Армії УНР
1954 Кам'янка стає районним центром новоутвореної Черкаської області
1956 році набуває статусу міста.
1820-1822 о Кам'янки кілька разів приїздив російський поет Олександр Сергійович Пушкін


Ресурси:

  • Посилання на презентацію у Google Диск;
  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;

[1]

  • Посилання на власний блог у Blogger;

[2]

  • Посилання на добірку відеоматеріалів;

[3]

  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;

[4]

посилання на результати опитування

[5]

  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка