Відмінності між версіями «Портфоліо з історії Мельникової Юлії»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 35: Рядок 35:
 
[[https://drive.google.com/file/d/0B3GW8BiitwiLSklkQjRLRmZjTEU/view?usp=sharing Критерії оцінювання публікаії]]
 
[[https://drive.google.com/file/d/0B3GW8BiitwiLSklkQjRLRmZjTEU/view?usp=sharing Критерії оцінювання публікаії]]
  
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
+
=Діяльність учнів та вчителя=
За тиждень до початку проекту вчитель готує публікацію.
+
За тиждень до початку проекту вчитель готує буклет на тему:"Метод проекту"
  
 +
На початковому етапі проекту вчитель демонструє учням вчительську презентацію , яка ознайомить їх з темою дослідження, з ключовими, змістовними та тематичними запитаннями, а також допоможе зрозуміти  що вони повинні робити під час виконання проекту. Ця презентація буде слугувати планом роботи над проектом. На початку співпраці він надає список джерел, в яких можна знайти потрібну інформацію, домовляється з учнями про консультації.
 +
Вчитель об’єднує учнів у групи і дає завдання:
 +
1 група – створює презентацію на тему: Російська революція 1917 року: причини, привід, наслідки, основні діячі(Керенський, Ленін, Троцький, Сталін)
 +
2 група – Досліджує події громадянської війни і створює публікацію: «Зміни  в Росії внаслідок приходу до влади більшовиків: від захоплення влади до початку сталінізму»
 +
3 група – створюють вікі – статтю на тему: «Сталінський тоталітаризм 1930х рр.. Масштаби сталінських репресій» де повинні висвітлити  політику  «прискореної» індустріалізації і колективізації в Радянському Союзі
 +
В ході дослідження учитель координує роботу учнів, допомагає їм у разі потреби. Під час учнівського дослідження вчитель перевіряє знайдений матеріал. В ході роботи учні будуть обмінюватися знайденим матеріал, отриманим досвідом. На останньому уроці з теми учні захищають свої роботи, підводяться підсумки
  
  
[[Учнівська вікі-стаття для проетку з історії (Мельникова)]]
+
 
 +
[[Учнівська вікі-стаття для проекту з історії (Мельникова)]]
 +
 
 +
 
 +
[[https://drive.google.com/file/d/0B3GW8BiitwiLTXRyZHZsWkEtR2c/view?usp=sharing Документ для фасилітації]]
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Версія за 00:33, 19 березня 2015



Назва навчальної теми

Від монархії до республіки: Росія – СРСР у 1917-1939 рр.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Вік учнів, клас

10 клас, 15-16 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект призначений для учнів 10 класу загальноосвітньої школи. Проект має назву: Від монархії до республіки: Росія – СРСР у 1917 – 1939 рр. Дана тема охоплює матеріал, який зазначений в програмі з всесвітньої історії. Орієнтовний час вивчення дано теми складає 3 тижні, 3 – 45хвилинних уроки. Протягом даного часу учні повинні знайти відповідний матеріал в додаткових джерелах, мережі - Інтернет, ознайомитися з матеріалом підручника та опрацювати його. Результатом учнівської роботи є презентація. Під час вступної презентації вчитель ознайомить учнів з темою проекту та основними завданнями. Основною метою проекту є зацікавлення учнів у вивченні історії в цілому та поглибленні їхніх знань про даний період часу. Під час реалізації проекту учні будуть розподілені на три групи, які будуть готувати учнівську публікацію, презентації та вікі-статтю.


План вивченя теми

[План вивченя теми]

Оцінювання

Оцінювання роботи учнів буде проводиться в три етапи. Перший етап оцінювання буде проводиться на початку проекту. Учні проходять опитування для визначення навчальних потреб, потім заповнюють таблицю З – Х – Д, де в колонці що я знаю вони вписують, які знання мають з попереднього матеріалу, а також що вони хочуть дізнатися з даного розділу. Другий етап проводитиметься в процесі збору матеріалу (форма для оцінки веб-сайту). Вчитель звертає увагу наскільки відповідально та працьовито учні відносяться до даного завдання, за необхідності проводить консультації. Це також дозволить оцінити, який обсяг матеріалу знайдений, в яких джерелах та з якою інформацією учні працюватимуть надалі. Третій етап - це оцінювання кінцевої роботи учнівського дослідження – оцінка презентації,публікації та вікі-статті. Вони оцінюватиметься згідно розроблених критеріїв оцінки (максимальний бал – 100, який переводиться в 12 – бальну систему). Також будуть враховуватися думка та оцінка учнів , але кінцевий результат визначає учитель. В кінці вивчення даної теми всі учні пройдуть невеликий тест (Форма Google, максимальний бал –12). Підсумкова оцінка за дослідженням виставляється на основі зароблених оцінок в процесі роботи над проектом(середнє арифметичне).


[Таблиця З - Х - Д]

[Форма для оцінки веб-сайтів]

[Оцінювання презентації]

[Критерії оцінювання публікаії]

Діяльність учнів та вчителя

За тиждень до початку проекту вчитель готує буклет на тему:"Метод проекту"

На початковому етапі проекту вчитель демонструє учням вчительську презентацію , яка ознайомить їх з темою дослідження, з ключовими, змістовними та тематичними запитаннями, а також допоможе зрозуміти що вони повинні робити під час виконання проекту. Ця презентація буде слугувати планом роботи над проектом. На початку співпраці він надає список джерел, в яких можна знайти потрібну інформацію, домовляється з учнями про консультації. Вчитель об’єднує учнів у групи і дає завдання: 1 група – створює презентацію на тему: Російська революція 1917 року: причини, привід, наслідки, основні діячі(Керенський, Ленін, Троцький, Сталін) 2 група – Досліджує події громадянської війни і створює публікацію: «Зміни в Росії внаслідок приходу до влади більшовиків: від захоплення влади до початку сталінізму» 3 група – створюють вікі – статтю на тему: «Сталінський тоталітаризм 1930х рр.. Масштаби сталінських репресій» де повинні висвітлити політику «прискореної» індустріалізації і колективізації в Радянському Союзі В ході дослідження учитель координує роботу учнів, допомагає їм у разі потреби. Під час учнівського дослідження вчитель перевіряє знайдений матеріал. В ході роботи учні будуть обмінюватися знайденим матеріал, отриманим досвідом. На останньому уроці з теми учні захищають свої роботи, підводяться підсумки


Учнівська вікі-стаття для проекту з історії (Мельникова)


[Документ для фасилітації]

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Мельникова Юлія Вікторівна

Фах, навчальний предмет

історія

Навчальний заклад

КДПУ ім. Володимира Винниченка

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02.02.2015 - 06.02.2015 залік 23.03.2015

Місце проведення тренінгу

м. Кіровоград, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Грінченко Віктор Григорович - кандидат історичних наук, доцент

Дроговоз Наталія Анатоліївна - викладач кафедри інформатики