Портфоліо з історії Мельникової Юлії

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

Від монархії до республіки: Росія – СРСР у 1917-1939 рр.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Вік учнів, клас

10 клас, 15-16 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект призначений для учнів 10 класу загальноосвітньої школи. Проект має назву: Від монархії до республіки: Росія – СРСР у 1917 – 1939 рр. Дана тема охоплює матеріал, який зазначений в програмі з всесвітньої історії. Орієнтовний час вивчення дано теми складає 3 тижні, 3 – 45хвилинних уроки. Протягом даного часу учні повинні знайти відповідний матеріал в додаткових джерелах, мережі - Інтернет, ознайомитися з матеріалом підручника та опрацювати його. Результатом учнівської роботи є презентація. Під час вступної презентації вчитель ознайомить учнів з темою проекту та основними завданнями. Основною метою проекту є зацікавлення учнів у вивченні історії в цілому та поглибленні їхніх знань про даний період часу. Під час реалізації проекту учні будуть розподілені на три групи, які будуть готувати учнівську публікацію, презентації та вікі-статтю.


План вивченя теми

[План вивченя теми]

Оцінювання

Оцінювання роботи учнів буде проводиться в три етапи. Перший етап оцінювання буде проводиться на початку проекту. Учні проходять опитування для визначення навчальних потреб, потім заповнюють таблицю З – Х – Д, де в колонці що я знаю вони вписують, які знання мають з попереднього матеріалу, а також що вони хочуть дізнатися з даного розділу. Другий етап проводитиметься в процесі збору матеріалу (форма для оцінки веб-сайту). Вчитель звертає увагу наскільки відповідально та працьовито учні відносяться до даного завдання, за необхідності проводить консультації. Це також дозволить оцінити, який обсяг матеріалу знайдений, в яких джерелах та з якою інформацією учні працюватимуть надалі. Третій етап - це оцінювання кінцевої роботи учнівського дослідження – оцінка презентації,публікації та вікі-статті. Вони оцінюватиметься згідно розроблених критеріїв оцінки (максимальний бал – 100, який переводиться в 12 – бальну систему). Також будуть враховуватися думка та оцінка учнів , але кінцевий результат визначає учитель. В кінці вивчення даної теми всі учні пройдуть невеликий тест (Форма Google, максимальний бал –12). Підсумкова оцінка за дослідженням виставляється на основі зароблених оцінок в процесі роботи над проектом(середнє арифметичне).


[Таблиця З - Х - Д]

[Форма для оцінки веб-сайтів]

[Оцінювання презентації]

[Критерії оцінювання публікаії]

[Контрольний список для вікі-статті]

[Підсумкова таблиця оцінювання]

[Форма Google]

Діяльність учнів та вчителя

За тиждень до початку проекту вчитель готує буклет на тему:"Метод проекту"

Буклет 12345.jpg
Буклет 6789.jpg



На початковому етапі проекту вчитель демонструє учням вчительську презентацію , яка ознайомить їх з темою дослідження, з ключовими, змістовними та тематичними запитаннями, а також допоможе зрозуміти що вони повинні робити під час виконання проекту. Ця презентація буде слугувати планом роботи над проектом. На початку співпраці він надає список джерел, в яких можна знайти потрібну інформацію, домовляється з учнями про консультації. Вчитель об’єднує учнів у групи і дає завдання: 1 група – створює презентацію на тему: Російська революція 1917 року: причини, привід, наслідки, основні діячі(Керенський, Ленін, Троцький, Сталін) 2 група – Досліджує події громадянської війни і створює публікацію: «Зміни в Росії внаслідок приходу до влади більшовиків: від захоплення влади до початку сталінізму» 3 група – створюють вікі – статтю на тему: «Сталінський тоталітаризм 1930х рр.. Масштаби сталінських репресій» де повинні висвітлити політику «прискореної» індустріалізації і колективізації в Радянському Союзі В ході дослідження учитель координує роботу учнів, допомагає їм у разі потреби. Під час учнівського дослідження вчитель перевіряє знайдений матеріал. В ході роботи учні будуть обмінюватися знайденим матеріал, отриманим досвідом. На останньому уроці з теми учні захищають свої роботи, підводяться підсумки


[Документ для фасилітації]

[Учнівська презентація]

[Вчительська презентація]

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Мельникова Юлія Вікторівна

Фах, навчальний предмет

Всесвітня історія

Навчальний заклад

КДПУ ім. Володимира Винниченка

Місто\село, район, область

м.Кіровоград

Контактні дані

Відомості про тренінг

Програма Intel «Навчання для майбутнього» в Україні Програма складається з 64 годин очного навчання з дванадцаті модулів. У ході цього курсу вчителі працюють над навчальним проектом, в якому особлива увага приділяється пізнавальним інтересам та потребам учнів, які в свою чергу проводять власні дослідження в рамках розробленого проекту. Вчителі також опановують проектно-дослідницьку методику, роботу з мультимедіа та Інтернет-ресурсами, розробку власних проектів з використанням інформаційних технологій, створення презентацій, публікацій та web-сторінок від імені учнів як представлення результатів самостійних навчальних досліджень. Основна увага приділяється педагогічним аспектам інтеграції комп’ютерних технологій до практики відчизняної школи. В результаті проходження тренінгу вчитель має розроблене портфоліо навчального проекту, готове до застосування на уроці.


Дати проведення тренінгу

02.02.2015 - 06.02.2015 залік 23.03.2015

Місце проведення тренінгу

м. Кіровоград, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Грінченко Віктор Григорович - кандидат історичних наук, доцент

Дроговоз Наталія Анатоліївна - викладач кафедри інформатики