Відмінності між версіями «Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Митошоп Наталія Юріївна (2018 рік)»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 25: Рядок 25:
 
У процесі розробки проекту учні розглядають, що таке ґрунт, як діяльність людини та природних чинників впливають на ґрунт,проводять дослідження з ґрунтом та екскурсію рідного краю. Створюють групу екологів для охорони ґрунтів,  проведення екологічної вікторини, а також розвивають спостереження, розуміння зв'язку природи з життям людини.
 
У процесі розробки проекту учні розглядають, що таке ґрунт, як діяльність людини та природних чинників впливають на ґрунт,проводять дослідження з ґрунтом та екскурсію рідного краю. Створюють групу екологів для охорони ґрунтів,  проведення екологічної вікторини, а також розвивають спостереження, розуміння зв'язку природи з життям людини.
  
=План вивчення теми (вставити файл)=
+
=Плани=
  
[[https://drive.google.com/open?id=1zKbnFswWsX_UEHWkGBHnXTwnmtMvGrle | план вивчення теми]]
+
[[https://drive.google.com/open?id=1zKbnFswWsX_UEHWkGBHnXTwnmtMvGrle | План вивчення теми]]
 +
 
 +
[[https://drive.google.com/open?id=1c5ysYNdKz6oCpAae8xJbYwlLJrRwmRk5 | План впровадження]]
 +
 
 +
[[https://drive.google.com/open?id=13r4qMibYPIe0J62z0-IREv9cUYEkwIyx | Приклади матеріалів для фасилітації]]
 +
[[Файл:Карта проекту..png|центр|500px]]
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=

Версія за 17:29, 12 червня 2018



Назва навчальної теми

«ВАЖЛИВІСТЬ ОХОРОНИ ГРУНТІВ»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний: Природознавство;

Дотичні: Літературне читання, інформатика.

Вік учнів, клас

3 клас (8-9 років)

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект для 3 класу. Тема з програми: "Чому ґрунти потребують охорони?".

Основні види діяльності учнів: дослідницько - пошукова, пошук художньої та наукової літератури до заданої теми проекту, здатність учнів працювати в групі.

У процесі розробки проекту учні розглядають, що таке ґрунт, як діяльність людини та природних чинників впливають на ґрунт,проводять дослідження з ґрунтом та екскурсію рідного краю. Створюють групу екологів для охорони ґрунтів, проведення екологічної вікторини, а також розвивають спостереження, розуміння зв'язку природи з життям людини.

Плани

[| План вивчення теми]

[| План впровадження]

[| Приклади матеріалів для фасилітації]

Карта проекту..png

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання проекту буде відбуватися в 3 етапиі враховувати самооцінювання учня та оцінку вчителя:

1 етап - створення перзентації. Оцінювання матиме такі компоненти: цікаво підбрана тема презентації учня, загальна кількість слайдів, та використання різних можливостей PowerPoint (переміщення по слайдам, звук, графіка).

2 етап - діяльність групи екологів. Оцінювання матиме такі компоненти: ведення щоленника досліджень та чіткість пердставлення дослідження, обгрунтованість висновків.

3 етап - екологічна вікторина. Оцінювання матиме такі компоненти: активність участі у вікторині та конкурсі на кращий малюнок, правильність відповідей.

Під час проекту учні будуть вести щоденники спостережень, братимуть участь у конкурсі малюнків, створюватимуть групу екологів. Де учитель буде оцінювати кожен вид діяльності учня відповідно до системи оцінювання.

Оцінювання

Мережевий опитувальник

Електронний журнал

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Вчитель разом з учнями розроблює проект,який буде спрямований на охорону грунтів рідного краю. Проект включає такі етапи:

1. Підготовчий - це перший день реалізації проекту. На цьому підготовчому етапі вчитель заохочує дітей до участь у проекті, використовує загадки, прислів*я, художню літератури для даної теми.









2. Дослідницький - проведення екскурсії у весняний ліс, де учні знайомляться з навколишнім середовищем.Вчитель розвиває в учнів дослідницькі уміння (виявлення проблем, збір інформації), спостережливість, уміння висувати гіпотези, узагальнювати, розвивати аналітичне мислення.

3. Основний - проведення екологічної вікторини, створення учнями власних проектів та презентацій.Вчитель допомагає визначити мету діяльності кожного учня, відкриває нові знання, експериментує, обирає шляхи вирішення проблем, які виникають в ході роботи над проектом.

4.Пошуковий даний етап передбачає участь учнів в групі екологів, які будуть проводить дослідження складу та властивостей грунту, вести щоденники спостережень. Учні прийматимуть участь в конкурсі листівок про охорону рідного краю «Подивися як хороший край, в якому ти живеш!». Вчитель допомагає учням визначити мету діяльності, рекомендує джерела отримання інформації, розкриває можливі форми діяльності, сприяє прогнозуванню результатів проекту, що виконується, створює умови для активності школярів.

300px                       300px 


5. Підсумковий - підбиття підсумків проекту. На цьому етапі вчитель використовує інтерактивні технології, вчитель та учні вислювлюють свої враження та емоції. Вчитель нагороджує активних учасників проекту.

Метод проектів.png
Метод проектів 2.png

Вчитель разом з учнями створювати публікацію для батьків класу стосовно застосування методу проектів в навчальній діяльності школярів. Метод проектів вважається одним із перспективних видів навчання, тому що він створює умови для творчої самореалізації учнів, підвищує мотивацію для отримання знань, сприяє розвитку їхніх інтелектуальних здібностей. Учні набувають досвіду вирішення реальних проблем з огляду на майбутнє самостійне життя, яке проектують у навчанні.


РОЗРОБКА ПРОЕКТУ «ВАЖЛИВІСТЬ ОХОРОНИ ГРУНТІВ»

Презентація вчителя

Зразок презентації учня

| Тести для оцінювання знань учнів

| Публікація методів проекту

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталія Митошоп

Фах, навчальний предмет

Практика "INTEL"

Навчальний заклад

ЦДПУ ім. В. Винниченка

Місто\село, район, область

м. Кропивницький

Контактні дані

Електронна пошта - [email protected]

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 4 по 8 червня 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Андронатій П.І., Вдовенко В.В.