Відмінності між версіями «Конспект уроку №3 Чабан Єлизавети (СУБД)»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''План-конспект уроку'''
 
'''План-конспект уроку'''
  
'''Тема:''' Запити.Створення простих запитів.
+
'''Тема:''' Створення простих запитів до БД.
  
'''Мета:''' сформувати поняття обчислень, навичок роботи з формулами в середовищі Exel,з алгоритмами, розвивати логічне мислення, пам'ять та увагу
+
'''Мета:''' сформувати поняття запиту, навичок роботи дазаю даних в середовищі Access, розвивати логічне мислення, пам'ять та увагу
  
 
'''Тип уроку:'''практична робота
 
'''Тип уроку:'''практична робота
  
'''Обладнення :''' компютери, програма Access  
+
'''Обладнення :''' компютери, програма Access , мультемедійна дошка
  
 
                                   '''''Хід уроку'''''
 
                                   '''''Хід уроку'''''
  
''І Організаційний момент''
+
'''І Організаційний момент'''
  
''ІІ Актуалізація опорних знань''
+
'''ІІ Актуалізація опорних знань'''
  
''1)Перелічить способи введення даних''
+
'''''1)Перелічить способи введення даних'''''
  
 
(Введення в режимі таблиці або за допомогою форм)
 
(Введення в режимі таблиці або за допомогою форм)
  
''2)Для чого служать форми''
+
'''''2)Для чого служать форми'''''
  
 
(Для введення і редагування даних, управління ходом виконання програми,виведення різних повідомлень, друку інформації
 
(Для введення і редагування даних, управління ходом виконання програми,виведення різних повідомлень, друку інформації
  
''3)Назвіть структуру форми''
+
'''''3)Назвіть структуру форми'''''
  
 
(Зaголовок, область даних, розділ приміток)
 
(Зaголовок, область даних, розділ приміток)
  
''4)Що таке «елементи управління»?''
+
'''''4)Що таке «елементи управління»?'''''
  
 
(Всі об’єкти , розміщені на екранній формі)
 
(Всі об’єкти , розміщені на екранній формі)
Рядок 33: Рядок 33:
 
'''III Новий матеріал'''
 
'''III Новий матеріал'''
  
Ми вже розглянули роботу з даними табличним способом і за допомогою екранних форм. Відкриваємо зошити і записуємо тему «Запити.Створення простих запитів»
+
Ми вже розглянули роботу з даними табличним способом і за допомогою екранних форм. Відкриваємо зошити і записуємо тему «Створення простих запитів до БД»
  
 
Давайте з’ясуємо, що собою являють запити.  
 
Давайте з’ясуємо, що собою являють запити.  

Версія за 15:55, 16 вересня 2008

План-конспект уроку

Тема: Створення простих запитів до БД.

Мета: сформувати поняття запиту, навичок роботи дазаю даних в середовищі Access, розвивати логічне мислення, пам'ять та увагу

Тип уроку:практична робота

Обладнення : компютери, програма Access , мультемедійна дошка

                                 Хід уроку

І Організаційний момент

ІІ Актуалізація опорних знань

1)Перелічить способи введення даних

(Введення в режимі таблиці або за допомогою форм)

2)Для чого служать форми

(Для введення і редагування даних, управління ходом виконання програми,виведення різних повідомлень, друку інформації

3)Назвіть структуру форми

(Зaголовок, область даних, розділ приміток)

4)Що таке «елементи управління»?

(Всі об’єкти , розміщені на екранній формі)

III Новий матеріал

Ми вже розглянули роботу з даними табличним способом і за допомогою екранних форм. Відкриваємо зошити і записуємо тему «Створення простих запитів до БД»

Давайте з’ясуємо, що собою являють запити.

Запити — це компоненти бази даних, що служать для вибору, сортування і обчислень із використанням даних з однієї чи кількох таблиць. Запити також можна використовувати для оновлення даних.

(Використовуючи мультимедійну дошку, вчитель показує декілька прикладів простих запитів.Можна показати запити на одному із комп’ютерів або вказати шлях і діти самі дивляться)

За допомогою запитів можна одержувати також нові дані, яких немає у вихідних таблицях

Розглянемо, як створити запит для вибору даних на прикладі ...(Протягом вивчення теми учны строрюють на уроці базу даних, як приклад.Тому вчитель вказує, що відкрити для подальшої роботи). Після здійснення запиту користувачеві буде надано набір записів, що містить обрані дані. Цей набір збирається з однієї чи кількох таблиць і фізично не існує в базі даних (на відміну від таблиць). Його можна переглядати і вибирати інформацію, змінювати зміст записів і друкувати. Причому, зміни, зроблені в наборі записів, що відображають запит, будуть зроблені у відповідних таблицях.

(Можна показати як створюються запити на дошці, а учні дублюють дії на своєму комп’ютері .

Якщо не має дошки, то діти виконують вказівки вчителя, а сам вчитель дивиться, щоб кожен робив правильно)

Для створення нового запиту у вікні бази даних треба вибрати ярлик Запросы і натиснути кнопку Создать. Microsoft Access відкриє вікно діалогу Новый запрос.




Вибираємо Простой запрос  і натискаємо ОК

Відкриється вікно Создание простых запросов

Де у вікні «Tаблиці і запроси» вибрати необхідну таблицю із списку.Після цього у вікні Доступные поля відкриється перелік полів вашої таблиці. Вибираемо необхідні нам поля (вчитель вказує приклади полів) і натискаємо .Якщо потрібно всі поля, то натискаємо Після чого вибираємо Далее. З’явиться вікно де потрібно буде «вибрати подробный або итоговый отчет». Натискаемо Далее. У вікні, що з’явилося задаємо ім’я запиту і вибираємо подальші дії із запропонованих(Відкрити чи змінити запит).Якщо нас все влаштовує, то вибираємо «Открыть запрос»,якщо ні, то повертаємося і перероблюємо.

Зараз кожен з вас спробує створити власні прості запити до вашої бази даних.

IV Індивідуальна робота на комп’ютері

V Підведення підсумків

Сьогодні ми познайомились із запитами. З’ясувалося, що запити важливі для отримання інформації, що нас цікавить і дуже широко використовуються на практиці

VI Домашне завдання

Вивчити теорію в підручнику(Зарецька «Інформатика» 2 частина стр 130-134)

Простий рівень

Розробити прості запити до власної бази (кожен учень з початку роботи з БД розробляє власну БД)

Підвищений рівень

Розглянути і створити інші види запитів