Конспект уроку №3 Чабан Єлизавети (СУБД)

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

План-конспект уроку

Тема: Створення простих запитів до БД.

Мета: сформувати поняття запиту, навичок роботи дазаю даних в середовищі Access, розвивати логічне мислення, пам'ять та увагу

Тип уроку:практична робота

Обладнення : компютери, програма Access , мультемедійна дошка

                                 Хід уроку

І Організаційний момент

ІІ Актуалізація опорних знань

1) Що таке «запит»

(це компоненти база даних, що служать для вибору, сортування і обчислень із використанням даних однієї чи кількох таблиць)

2) Які вони бувають?

(Простий;перехресний ; той, що повторюється;записи без підлеглих)

3) За допомогою чого вони створюються?

(Майстра і конструктора)

4) Чи можна створити запит не маючи таблиці?Чому?

(Ні, бо ми вибираємо потрібні дані саме з таблиці)

III Вступ

Сьогодні ми навчимося створювати запити . Як ви пам’ятаєте після здійснення запиту кори¬стувачеві буде надано набір записів, що містить обрані дані. Цей набір збирається з однієї чи кількох таблиць і фізично не існує в базі даних (на відміну від таблиць). Його можна переглядати і вибирати інформацію, змінювати зміст записів і друкувати. Причому, зміни, зроблені в наборі записів, що відображають запит, будуть зроблені у відповід¬них таблицях.

IVІндивідуальна робота на комп’ютері

Зараз кожен з вас спробує створити власні прості запити до вашої бази даних. Необхідно у таблиці «Інформація про прокат» вибрати поля «прізвище клієнта» і «дата отримання касети » : (Інфо о БД)

Завдання

1)за допомогою Майстра створити простий запит (Інструкційна картка1) (0-3 балів)

2)Розібравшись із завданням 1 зробити за допомогою Майстра «повторяющиеся записи»(4-6)

3) Створити запит за допомогою Конструктора ,зробивши попередньо перші два завдання(7-9) (Інструкційна картка2 )

4)Виконавши завдання 1-3, самостійно розібратися з «перехресным запросом» і «записи без подчиненных»(10-12)

V Підведення підсумків

Сьогодні ми розібралися із створенням запитів безпосередньо на комп’ютері.Тепер вміємо виводити на екран лише потрібну інформацію

VI Домашне завдання

Вивчити теорію в підручнику

Простий рівень

Розробити простий запит і «повторяющиеся записи» до власної бази даних(кожен учень з початку роботи з БД розробляє власну БД)

Середній рівень

Розробити запит за допомогою конструктора до власної бази даних

Підвищений рівень

Розробити «перехресный запрос» і «записи без подчиненных»( до власної бази даних) (Оскільки у кожного учня своя БД, то вчитель створює попередньо список з переліком полів для запиту кожному учню і повідомляє учнів )

(коментарі написані для Орисік і Чайки))