Відмінності між версіями «Нью Йорк-місто мрія»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 67: Рядок 67:
  
 
==Визначні місця==
 
==Визначні місця==
 +
==Центральний Парк Нью-Йорка==
 +
 
==Культура==
 
==Культура==
 
==Засоби масової інформації==
 
==Засоби масової інформації==

Версія за 14:43, 13 листопада 2016


На цьому місці розмість статтю, у якій висвітліть свій досвід та враження, знайдені матеріали з історії рідного міста або села. Також у статтю добавте посилання на документи, що Ви створили і завантажили у різних ресурсах, таблицю (зразок поданий у завданні та нижче) та фотографії рідного краю.

При складанні висновків до статті враховуйте, що задача роботи у проекті, дати відповіді на такі запитання:

  • А ви знаєте історію рідного села?
  • Які відомі люди Ваші земляки?
  • Які історичні події пов'язані із вашим рідним селом?
  • Які визначні події, явища і процеси відбувалися на території краю?
  • Якими пам’ятками археології, історії, архітектури і містобудування, монументального мистецтва багате Ваше рідне місто?
  • Якими пам’ятками природи багатий рідний край?

Нью-Йорк (NYC), з населенням більше 8,1 мільйона чоловік, є самим густонаселеним містом в Сполучених Штатах. Місто, як і штат, були названі на честь герцога Йоркського стаття в вікіпедії в 17-му столітті. Розташований на одній з найбільших в світі природних гаваней Нью-Йорк складається з п'яти районів: Бронкс, Бруклін, Мангеттен, Квінз та Стетен-Айленд. Вони були об'єднані в одне місто в 1898 році.

Історія міста

Італійський мореплавець Джованні да Верраццано (1485–1528) досяг затоки Нью-Йорк 1524 року, Генрі Гудзон досліджував його 1609 року. Місто засноване як торговельна факторія 1614 року голландцями. 1624 року голландці заснували поселення Мангеттен, від 1626 року — фортеця Новий Амстердам, центр голландської колонії Нові Нідерланди. 1664 року її захопили англійці, які не зустріли опору з боку губернатора Стаувесанта, після чого місто було перейменовано в Нью-Йорк (англ. Новий Йорк), на честь ініціатора захоплення - герцога Йоркського.

Під час війни за незалежність у 1776—1784 англійські війська окупували Нью-Йорк. У період 1785—1789 років він був першою столицею США. Від кінця XVIII століття — важливий порт і осередок торгівлі, промисловості, фінансів, політичного та культурного життя країни. П'ять округів об'єднали 1898 року, і місто зайняло сьогоднішню територію.

Місто на карті

Карта Нью Йорку.jpeg

Географія

Місто Нью-Йорк розташоване при злитті річок Гудзон та Іст-Ривер і їх впадіння у затоку Нью-Йорк. Територія міста охоплює острів Мангеттен, острів Стейтен-Айленд, західну частину острова Лонг-Айленд, частину північноамериканського материка — Бронкс, і кілька невеликих островів у Нью-Йоркській гавані. Місто складається з округів:

Бронкс (населення — 1 364 566 осіб) Бруклін (населення — 2 511 408 осіб) Мангеттен (населення — 1 606 275 осіб) Квінз (населення — 2 256 576 осіб) Стейтен-Айленд (населення — 475 014 осіб)

Найвища точка Нью-Йорка — пагорб Тодт-Гілл висотою 125 м, який знаходиться на Стейтен-Айленді. Стейтен-Айленд — найбільш горбистий, просторий і найменш заселений район міста. У густонаселеному Мангеттені навпаки земля обмежена і дорога, що пояснює таку велику кількість висотних будівель і хмарочосів. Згідно з відомостями Бюро Перепису США, місто має площу 1214,4 км², з яких 785,6 км² — суходіл і 428,8 км² (35,31%) — вода.

Згідно з останніми геологічними дослідженнями американських науковців, проведених 2008 року, за 40 кілометрів на північ від міста перетинаються два геологічні розломи, що робить імовірним землетрус магнітудою до 7 балів. Причому місце перетину розташовується поруч з атомною електростанцією. Тому в майбутньому будуть розроблені додаткові заходи захисту будівель і атомної електростанції.

Економіка

Нью-Йорк - найважливіший економічний центр Сполучених Штатів і всього світу. Нью-Йорк, поряд з Лондоном і Токіо, називають одним з трьох основних центрів світової економіки. Валовий регіональний продукт міського регіону Нью-Йорка в 2007 році склав $ 1210,2 млрд, що ставило його на перше місце серед мегаполісів США.

Нью-Йорк є найважливішим фінансовим центром країни та світу, фінансові організації, розташовані в місті, на кінець 2008 року контролювали до 40% світових фінансів. Нью-Йорк обрали місцем розташування своїх штаб-квартир такі фінансові організації як Citigroup, J.P. Morgan Chase - Co., American International Group, Goldman Sachs Group, Morgan Stanley, Merrill Lynch і ін. Крім цього, в місті розташовані штаб-квартири багатьох великих нефінансових корпорацій, серед яких Verizon Communications, Pfizer, Alcoa, News Corp., Colgate -Palmolive і ін. В місті знаходяться такі біржі, як Нью-Йоркська фондова біржа, NASDAQ, Американська фондова біржа, Нью-Йоркська товарна біржа і en: New York Board of Trade. Нью-Йоркська фінансова галузь зосереджена на Уолл-стріт в нижньому Манхеттені.

Важлива роль у міській економіці зберігається і за традиційним виробництвом, хоча частка зайнятих в цьому секторі зменшується. Основні галузі промисловості, розвинені в місті: машинобудування, хімічна промисловість, виробництво текстилю, продуктів харчування. Швидко розвиваються новітні галузі: біотехнології, розробка програмного забезпечення, інтернет-бізнес. Серйозна роль належить будівництва та девелопменту: Нью-Йорк відомий як місто з однією з найвищих цін на нерухомість в світі.

Спочатку Нью-Йорк був центром американської кінематографії, але потім поступився цю роль Голлівуду, однак і зараз в Нью-Йорку продовжують виробляти деякі фільми і телепередачі. Нью-Йорк є столицею моди США, тут знаходяться штаб-квартири багатьох модельєрів. У Нью-Йорку знаходиться безліч видавництв, і тут часто вперше друкуються нові книги. Значного розвитку набула туристична індустрія.

Архітектура Нью-Йорка

Нью-Йорк - місто порівняно молоде (йому менш 400 років), і його планування не обтяжена багатовіковими нашаруваннями історичних і архітектурних епох. Перші два століття його історії залишили свій слід лише на південному краї Манхеттена, приблизно на площі, що відповідає нинішньому Фінансовому округу (близько одного квадратного кілометра). У середині XVII століття територія Нового Амстердама була ще менше: північна межа міста проходила по дерев'яній стіні (уздовж нинішньої Уолл-стріт) і обмежувала територію приблизно в 22 га. Напрями вулиць пролягали уздовж узбережжя Гудзону і Іст-Рівер.

Подальша забудова міста складалася спочатку нерегулярно. Містобудівного плану розвитку Нью-Йорка в сучасному розумінні не було. Район Грінвіч-Віллідж почав забудовуватися західно-східному напрямку. У 1811 році двопалатний законодавчий орган штату Нью-Йорк прийняв т. Н. «Комісійний» план забудови та продажу землі на території штату від сучасної 14-й стріт до північного краю Манхеттена. План передбачав строго ортогональну орієнтацію вулиць по всій незабудованій території острова. Таким чином, місто не отримувало одного яскраво вираженого центру. Хоча план піддавався критиці за монотонність, подальший розвиток урбаністики підтвердило його правильність: автомобільний рух по рівномірно розподіленим вулицях значно менш схильне пробках, ніж в старих європейських містах радіально-кільцевої структури.

Вулиці, паралельні Гудзону, отримали назву «авеню» (від першої до дванадцятої зі сходу на захід і додатково від A до D в районі Іст-Віллідж - «алфавітному районі»), поперечні нумеровались цифрами і називалися «стріт». Весь місто опинилося розбитий на квартали площею близько 2 га. Планувалося створити 16 поздовжніх авеню і 155 поперечних вулиць. У 1853 році між 5-й і 8-й авеню (від 59-ї до 110-ї вулиці) було виділено місце для Центрального парку. Деякі вулиці отримали згодом власні імена (Парк-авеню, Вест-енд та ін.). Інші вулиці були прокладені додатково (Медісон-авеню, Лексінгтон-авеню).

Виняток становить Бродвей: він перетинає практично все місто навскіс і триває в Гарлем і Бронкс. Згідно з легендою, лінія однієї з найзнаменитіших вулиць світу повторює стежку, по якій індіанці гнали худобу на водопій.

В даний час архітектура міста має дві потужні домінанти, підкреслені достатком хмарочосів: Фінансовий округ і Середній Манхеттен. Частина міста на захід від 5-ї авеню (однією з найрозкішніших і найдорожчих вулиць світу) називається західної, інша - східної. Поперечні вулиці мають, таким чином, різне найменування в різних частинах міста, наприклад, 42-я західна і 42-я східна вулиці.

У XVII-XVIII століттях у будівництві переважали дерев'яні каркасні і зроблені з колод будинки, устрій яких було перенесено з Європи тодішніми колоністами. Однак після спустошливої пожежі 1835 року дерев'яне будівництво було обмежено. У XIX столітті місто забудовується будинками переважно з цегли і природного каменю, які завозився з каменоломень Нової Англії. Всі будівлі вище шести поверхів повинні були бути оснащені водонапірними резервуарами для того, щоб знизити необхідний тиск у водопровідних магістралях.

Уорлд білдінг - найвища будівля Нью-Йорка в період з 1890 по 1899 роки.

Основу сучасної архітектури Нью-Йорка становлять хмарочоси, тобто будинку висотою понад 150 м. Хоча перші хмарочоси з'явилися в Чикаго, а зараз поширені в усьому світі, архітектурний вигляд Нью-Йорка по праву асоціюється з надвисотне будівництвом. У місті побудовано понад 5500 висотних будівель, з них 50 мають висоту понад 200 м. За кількістю таких будівель Нью-Йорк поступається лише Гонконгу. Розвитку висотного будівництва сприяла замкнутість території (центр міста стоїть на острові), висока ціна землі, а також наявність міцних скельних порід, що виходять практично на поверхню (наприклад, в Центральному парку).

Через необхідність природного освітлення хмарочоси все ж не стоять «пліч-о-пліч», а чергуються з менш високими будинками. Незважаючи на вимушене схожість, висотні будівлі Нью-Йорка досить різноманітні по архітектурі. Більшість хмарочосів мають власні імена. Так, одне з перших офісних висотних будівель на Бродвеї, що отримало ім'я «Боулінг Грін» (Bowling Green Offices), побудували для судноплавних компаній в 1898 році англійські архітектори брати Вільям Джеймс і Джордж Ешдаун Одслі. 17-поверхова будівля була виконана в лаконічному стилі грецького відродження, з використанням класичних ордеров.Первим же хмарочосом Нью-Йорка вважається не зберігся «Нью-Йорк Уорлд білдінг», побудований в 1890 році. Його висота становила 106 метрів. Хоча це була не перша в місті висотка, але Уорлд білдінг був першою будівлею, який перевершив по висоті 85-метрову Церква Трійці. Уорлд Білдінг залишався найвищим будинком міста до 1899 року, а в 1955 році був зруйнований для того, щоб звільнити місце під будівництво нового в'їзду на Бруклінський міст

Визначні місця

Центральний Парк Нью-Йорка

Культура

Засоби масової інформації

Нью-Йорк — центр культури та інформації США. Тут базуються штаб-квартири головних телевізійних компаній США — CBS, NBC і BBC, діють понад 100 зареєстрованих радіостанцій, що ведуть мовлення в середньохвильовому і ультракороткому діапазонах, друкуються наймасовіші журнали («Newsweek», «Time», «Fortune») і газети з міжнародною репутацією: New York Times, Daily News, New York Post і рупор американського бізнесу The Wall Street Journal, що має найбільший в США наклад. У місті виходять газети більш ніж на 40 мовах.

Засоби масової інформації щодня розносять новини про нескінченну низку подій у різноманітному і бурхливому культурному житті Нью-Йорка; про новини всесвітньо відомого Бродвею, який має 38 сценічні майданчики і є безперечним театральним законодавцем всієї країни; про досягнення вітчизняного і зарубіжного кінематографу, зразки якого демонструються приблизно в 400 кінотеатрах — від велетенського Радіо-Сіті Мюзик-холу на 6,2 тис. місць до зовсім крихітних залів; про програми концертів і виступах знаменитостей, екстравагантних шоу й іншого роду видовищних заходів, у тому числі у всесвітньо відомої «Метрополітен-опера» і концертних залах Аліс Таллі-хол, Карнегі-хол, що славиться своєю чудовою акустикою.

Кілька фактів про Нью-Йорк

В оригіналі голландське назва острова Манхэтен – Новий Амстердам, New Orange.

Незвичайні жителі Нью-Йорка: Джек «Діамантові ноги». Гангстер ери заборон, член Hudson Dusters. Міг танцювати, звідси й прізвисько. Був розстріляний у грудні 1931 року, після того, як він пережив кілька вогнепальних поранень за ці роки.

Відомі жителі Нью-Йорка – Луїс Нэвельсон. Абстрактний скульптор-експресіоніст, народжений в Росії

Найвідоміші персонажі вулиці Сезаму: 1. Велика Птах 2. Оскар-буркотун 3. Елмо 4. Печеньевое Чудовисько 5.Містер Хупер;

Незвичні жителі Нью-Йорка: Теодор Е. Стэнвей. З родини творців фортепіано. Також відомий як філателіст. Був нагороджений Медаллю Лихтэнштейна Клубом колекціонерів Нью-Йорка в 1952 році.

Таблиця "Найважливіші події на території міста"

Дата Історична подія
1524 Італійський мореплавець Джованні да Верраццано досяг затоки Нью-Йорк
1609 Генрі Гудзон досліджував його
1624 голландці заснували поселення Мангеттен
1776—1784 англійські війська окупували Нью-Йорк
1976 запущена канатна дорога, що сполучає Мангеттен та острів Рузвельта
1980 період помірного зростання
11 вересня 2001 Терористичні акти
Photo 5.jpg

Ресурси:

  • Посилання на презентацію у Google Диск;
  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка