Відмінності між версіями «Мультимедійна зв'язок в IP-мережах»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: <div style="background: #33ccff"> '''Технологія VoIP''' >> '''[[Розділ_5._Архітектура_Н.323|Розділ 5. Архітектур...)
 
 
(не показані 2 проміжні версії цього учасника)
Рядок 9: Рядок 9:
 
</center>
 
</center>
 
</div>
 
</div>
 +
'''5.3 Мультимедійна зв'язок в IP-мережах'''<br>
 +
Рекомендація Міжнародного союзу електрозв'язку Н.323 є першою зонтичної специфікацією систем мультимедійного зв'язку для роботи в мережах з комутацією пакетів, що не забезпечують гарантовану якість обслуговування. У рекомендаціях, що входять в сімейство Н.323, визначені протоколи, методи і мережні елементи, необхідні для організації мультимедійного зв'язку між двома або більше користувачами.
 +
Найбільш затребуваною з послуг, що специфіковані рекомендації Н.323, в силу різних обставин опинилася послуга передачі мовної інформації по мережах з маршрутизацією пакетів IP. Найпоширенішим підходом до побудови мереж IP-телефонії сьогодні є саме підхід, запропонований ITU-T в рекомендації Н.323.<br>
 +
Мережі, побудовані на базі протоколів Н.323, орієнтовані на інтеграцію з телефонними мережами і можуть розглядатися як мережі ISDN, накладені на мережі передачі даних. Зокрема, процедура встановлення з'єднання в таких мережах IР-телефонії базується на рекомендації ITU-T Q.931 і практично ідентична тій же процедурі в мережах ISDN.<br>
 +
<center>
 +
[[Файл:VoIP_5.1.png]]<br>
 +
'''Рис. 5.2.''' Архітектура мережі Н.323
 +
</center><br>
 +
Цей варіант побудови мереж IP-телефонії орієнтований на операторів місцевого телефонного зв'язку (або на компанії, що володіють транспортними мережами), які бажають використовувати мережі з маршрутизацією пакетів IP для надання послуг міжміського і міжнародного зв'язку. Протокол RAS, що входить у сімейство протоколів Н .323, надає операторам високий рівень контролю використання мережевих ресурсів і забезпечує підтримку аутентифікації користувачів і нарахування плати за надані послуги.<br>
 +
На рис. 5.2 зображена архітектура мережі, побудованої на базі рекомендації Н.323.<br>
 +
Основними пристроями мережі є: термінал, шлюз, воротар і пристрій управління конференціями.<br>
  
 
<div style="background: #33ccff">  
 
<div style="background: #33ccff">  
'''[[Технологія VoIP]]''' >>
 
'''[[Розділ_5._Архітектура_Н.323|Розділ 5. Архітектура Н.323]]'''
 
 
<center>
 
<center>
 
----
 
----

Поточна версія на 05:19, 28 листопада 2010

5.3 Мультимедійна зв'язок в IP-мережах
Рекомендація Міжнародного союзу електрозв'язку Н.323 є першою зонтичної специфікацією систем мультимедійного зв'язку для роботи в мережах з комутацією пакетів, що не забезпечують гарантовану якість обслуговування. У рекомендаціях, що входять в сімейство Н.323, визначені протоколи, методи і мережні елементи, необхідні для організації мультимедійного зв'язку між двома або більше користувачами. Найбільш затребуваною з послуг, що специфіковані рекомендації Н.323, в силу різних обставин опинилася послуга передачі мовної інформації по мережах з маршрутизацією пакетів IP. Найпоширенішим підходом до побудови мереж IP-телефонії сьогодні є саме підхід, запропонований ITU-T в рекомендації Н.323.
Мережі, побудовані на базі протоколів Н.323, орієнтовані на інтеграцію з телефонними мережами і можуть розглядатися як мережі ISDN, накладені на мережі передачі даних. Зокрема, процедура встановлення з'єднання в таких мережах IР-телефонії базується на рекомендації ITU-T Q.931 і практично ідентична тій же процедурі в мережах ISDN.

VoIP 5.1.png
Рис. 5.2. Архітектура мережі Н.323


Цей варіант побудови мереж IP-телефонії орієнтований на операторів місцевого телефонного зв'язку (або на компанії, що володіють транспортними мережами), які бажають використовувати мережі з маршрутизацією пакетів IP для надання послуг міжміського і міжнародного зв'язку. Протокол RAS, що входить у сімейство протоколів Н .323, надає операторам високий рівень контролю використання мережевих ресурсів і забезпечує підтримку аутентифікації користувачів і нарахування плати за надані послуги.
На рис. 5.2 зображена архітектура мережі, побудованої на базі рекомендації Н.323.
Основними пристроями мережі є: термінал, шлюз, воротар і пристрій управління конференціями.


--Козінцев Олексій 36 гр. 04:48, 28 листопада 2010 (EET)