Термінал Н.323

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

5.4 Термінал Н.323
Термінал Н.323 - це кінцевий пристрій мережі IP-телефонії, що забезпечує двосторонню мовну або мультимедійну зв'язок з іншим терміналом, шлюзом або пристроєм управління конференціями. Структурна схема терміналу Н.323 наведена на рис. 5.3.

VoIP 5.3.png
Рис. 5.3. Термінал Н.323


Користувальницький інтерфейс управління системою дає користувачеві можливість створювати і приймати виклики, а також конфігурувати систему і контролювати її роботу.
Модуль управління підтримує три види сигналізації: Н.225, Н.245 і RAS. Цей модуль забезпечує реєстрацію терміналу у вартового, встановлення та завершення з'єднання, обмін інформацією, необхідної для відкриття розмовних каналів, надання додаткових послуг і техобслуговування.
Телематичні програми забезпечують передачу даних користувача, нерухомих зображень і файлів, доступ до баз даних і т.п. Стандартним протоколом для підтримки таких програм є протокол Т. 120.
Модуль Н.225.0 відповідає за перетворення відеоінформації, мови, даних і сигнальної інформації у вид, придатний для передачі по мережах з маршрутизацією пакетів IP, і за зворотне перетворення. Крім того, функціями модуля є розбиття інформації на логічні кадри, нумерація послідовно переданих кадрів, виявлення та корекція помилок.
Мережевий інтерфейс забезпечує гарантовану передачу керуючих повідомлень Н.245, сигнальних повідомлень Н.225.0 (Q.931) і призначених для користувача даних за допомогою протоколу TCP і негарантовану передачу мовної та відеоінформації, а також повідомлень RAS, за допомогою протоколу UDP.
Блок синхронізації вносить затримку на приймальній стороні з метою забезпечити синхронізацію джерела інформації з її приймачем, узгодження мовних і відеоканалів або згладжування варіації затримки інформації.
Відеокодеки кодують відеоінформацію, що надходить від зовнішнього джерела відеосигналів (відеокамери або відеомагнітофона), для її передачі по мережі з маршрутизацією пакетів IP і декодують сигнали, що надходять з мережі, для подальшого відображення відеоінформації на моніторі або телевізорі.
Аудіокодеки кодують аудіоінформацію, що надходить від мікрофона (або інших джерел аудіоінформації), для її передачі по мережі з маршрутизацією пакетів IP і декодують сигнали, що надходять з мережі, для подальшого відтворення. Будь-яке термінальне обладнання Н.323 повинно мати аудіокодеки. Обов'язковим для реалізації є кодек, що виконує перетворення мовної інформації відповідно до рекомендації G.711. Реалізація інших алгоритмів кодування, показаних на рис. 5.3, не обов'язкова. У тому випадку, коли в терміналах реалізовано декілька алгоритмів кодування мовної інформації, бажано, щоб термінали могли працювати в асиметричному режимі, наприклад, приймати мова, закодовану за алгоритмом G.711, і передавати мову, закодовану за алгоритмом G.728.
Слід зазначити, що при організації децентралізованої конференції термінал Н.323 може приймати більш ніж один потік мовної інформації. У цьому випадку термінал повинен вміти змішувати або перемикати пакетованих мова, що надходить від інших учасників конференції.


--Козінцев Олексій 36 гр. 05:01, 28 листопада 2010 (EET)