Відмінності між версіями «Кропивницький - перлина степу»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показано 5 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
 
[[Кропивницький - перлина степу]]
 
[[Кропивницький - перлина степу]]
 +
Історія Кропивницького
 +
Виникнення сучасного Кропивницького пов'язане з фортецею святої Єлисавети.
 +
У січні 1752 був підписаний указ царицею Єлизаветою Петрівною про створення Нової Сербії та про будівництво для її захисту фортеці святої Єлисавети.
 +
Період «золотої доби» міста
 +
Розквіт міста пов'язаний з графом Д. Є. Остен-Сакеном. З 1835 до 1850 року він очолював Новоросійські військові поселення, до складу яких з 1829 року увійшов Єлисаветград. Завдяки графу у місті з'явились «великий» міст через Інгул, нові кам'яні будинки, нові бульвари, сади, почалося озеленення та замощення вулиць
 +
Період «золотої доби» міста
 +
В часи головування міського голови  О. Пашутіна  у місті з'явились:
 +
водогін (1893 рік),
 +
електричний трамвай(1897 рік),
 +
телефонна станція,
 +
телеграф,
 +
інші елементи інфраструктури.
 +
Єлисаветград активно розбудовувався, набувши європейського вигляду, а 1882 року став «колискою української драматургії» — в місті відкрився перший український професійний театр.
 +
Радянський час
 +
У радянські часи в місті було засновано багато нових навчальних закладів. 
 +
У роки Німецько-радянської війни від 5 серпня 1941 року місто було окуповане гітлерівськими військами. Місто було зайняте радянськими військами 8 січня 1944 року.
 +
У повоєнний час Кіровоград перетворився на важливий осередок легкої та машинобудівної промисловості з орієнтацією на сільське господарство
 +
Протягом 1960—1980-их років Кіровоград продовжував нарощувати економічну базу, а населення міста знову подвоїлося. У цей час була в цілому оформлена сучасна міська інфраструктура. У той же час були знищені деякі пам'ятки архітектури міста. Наприклад, при ремонті приміщення театру було знищене все внутрішнє оздоблення.
 +
Незалежність
 +
На початку 90-х років промисловість у місті занепадає, частково ж відбувається переорієнтація міської економіки.
 +
Було побудовано нове підприємство з виробництва рослинних жирів та олій — Креатив. Модернізовано м'ясокомбінат Ятрань. Було відкрито нові магазини, аптеки, кількість робочих місць зросла. Окрім того, місто стало набувати кращого вигляду — як владою, так і підприємцями було зроблено ремонти фасадів деяких державних та приватних будівель.
  
  
На цьому місці розмість статтю, у якій висвітліть свій досвід та враження, знайдені матеріали з історії рідного міста або села. Також у статтю добавте посилання на документи, що Ви створили і завантажили у різних ресурсах,  таблицю (зразок поданий у завданні та нижче) та фотографії рідного краю.
 
  
При складанні висновків до статті враховуйте, що задача роботи у проекті, дати відповіді на такі запитання:
 
 
*А ви знаєте історію рідного села?
 
*Які відомі люди Ваші земляки?
 
*Які історичні події пов'язані із вашим рідним селом?
 
*Які визначні події, явища і процеси відбувалися на території краю?
 
*Якими пам’ятками археології, історії, архітектури і містобудування, монументального мистецтва багате Ваше рідне місто?
 
*Якими пам’ятками природи багатий рідний край?
 
  
 
==Рідне місто або село на карті України  [https://www.google.com.ua/maps Google карти]==
 
==Рідне місто або село на карті України  [https://www.google.com.ua/maps Google карти]==
Рядок 44: Рядок 56:
 
=='''Ресурси:'''==
 
=='''Ресурси:'''==
  
*Презентація '''[[https://drive.google.com/drive/folders/0B_IigeOv4hWUa1JjS0tmTzRYUVk]Google Диск]''';  
+
*Презентація '' [https://docs.google.com/presentation/d/1ZBcObmEDm_POi7-dL1t67tKNQNpI-NrvMCHgrdtNiWQ/edit#slide=id.p16 Кропивницький - перлина степу]''';  
  
 
*Посилання на власний фотоальбом у  '''Google Диск''';  
 
*Посилання на власний фотоальбом у  '''Google Диск''';  
*Посилання на власний блог у [http://www.blogger.com Blogger];
+
*Посилання на власний блог у [https://fffghy7hu.blogspot.com/ Blogger];
  
 
*Посилання на добірку відеоматеріалів;
 
*Посилання на добірку відеоматеріалів;
  
*Посилання на опитування або анкету у '''Google Форми''';
+
*Посилання на опитування або анкету у [https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfWXGsTiEblZChIDP5bPECoXa5-aP5JQsZnHfBH6BVrZekrBA/viewform '''Google Форми'''];
  
 
*Посилання на спільний груповий постер.
 
*Посилання на спільний груповий постер.

Поточна версія на 11:24, 2 листопада 2017

Кропивницький - перлина степу Історія Кропивницького Виникнення сучасного Кропивницького пов'язане з фортецею святої Єлисавети. У січні 1752 був підписаний указ царицею Єлизаветою Петрівною про створення Нової Сербії та про будівництво для її захисту фортеці святої Єлисавети. Період «золотої доби» міста Розквіт міста пов'язаний з графом Д. Є. Остен-Сакеном. З 1835 до 1850 року він очолював Новоросійські військові поселення, до складу яких з 1829 року увійшов Єлисаветград. Завдяки графу у місті з'явились «великий» міст через Інгул, нові кам'яні будинки, нові бульвари, сади, почалося озеленення та замощення вулиць Період «золотої доби» міста В часи головування міського голови О. Пашутіна у місті з'явились: водогін (1893 рік), електричний трамвай(1897 рік), телефонна станція, телеграф, інші елементи інфраструктури. Єлисаветград активно розбудовувався, набувши європейського вигляду, а 1882 року став «колискою української драматургії» — в місті відкрився перший український професійний театр. Радянський час У радянські часи в місті було засновано багато нових навчальних закладів. У роки Німецько-радянської війни від 5 серпня 1941 року місто було окуповане гітлерівськими військами. Місто було зайняте радянськими військами 8 січня 1944 року. У повоєнний час Кіровоград перетворився на важливий осередок легкої та машинобудівної промисловості з орієнтацією на сільське господарство Протягом 1960—1980-их років Кіровоград продовжував нарощувати економічну базу, а населення міста знову подвоїлося. У цей час була в цілому оформлена сучасна міська інфраструктура. У той же час були знищені деякі пам'ятки архітектури міста. Наприклад, при ремонті приміщення театру було знищене все внутрішнє оздоблення. Незалежність На початку 90-х років промисловість у місті занепадає, частково ж відбувається переорієнтація міської економіки. Було побудовано нове підприємство з виробництва рослинних жирів та олій — Креатив. Модернізовано м'ясокомбінат Ятрань. Було відкрито нові магазини, аптеки, кількість робочих місць зросла. Окрім того, місто стало набувати кращого вигляду — як владою, так і підприємцями було зроблено ремонти фасадів деяких державних та приватних будівель.



Рідне місто або село на карті України Google карти

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
Photo 5.jpg

Ресурси:

  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка