Відмінності між версіями «Конспект уроку №3 Чабан Єлизавети (СУБД)»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
 
(не показано 10 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''План-конспект уроку'''
 
'''План-конспект уроку'''
  
'''Тема:''' Запити.Створення простих запитів.
+
'''Тема:''' Створення простих запитів до БД.
  
'''Мета:''' сформувати поняття обчислень, навичок роботи з формулами в середовищі Exel,з алгоритмами, розвивати логічне мислення, пам'ять та увагу
+
'''Мета:''' сформувати поняття запиту, навичок роботи дазаю даних в середовищі Access, розвивати логічне мислення, пам'ять та увагу
  
 
'''Тип уроку:'''практична робота
 
'''Тип уроку:'''практична робота
  
'''Обладнення :''' компютери, програма Access  
+
'''Обладнення :''' компютери, програма Access , мультемедійна дошка
  
 
                                   '''''Хід уроку'''''
 
                                   '''''Хід уроку'''''
  
''І Організаційний момент''
+
'''І Організаційний момент'''
  
''ІІ Актуалізація опорних знань''
+
'''ІІ Актуалізація опорних знань'''
  
''1)Перелічить способи введення даних''
+
'''''1) Що таке «запит»'''''
  
(Введення в режимі таблиці або за допомогою форм)
+
(це компоненти база даних, що служать для вибору, сортування і обчислень із використанням даних однієї чи кількох таблиць)
  
''2)Для чого служать форми''
+
'''''2) Які вони бувають?'''''
  
(Для введення і редагування даних, управління ходом виконання програми,виведення різних повідомлень, друку інформації
+
(Простий;перехресний ; той, що повторюється;записи без підлеглих)
  
''3)Назвіть структуру форми''
+
'''''3) За допомогою чого вони створюються?'''''
  
(Зaголовок, область даних, розділ приміток)
+
(Майстра і конструктора)
  
''4)Що таке «елементи управління»?''
+
'''''4) Чи можна створити запит не маючи таблиці?Чому?'''''
  
(Всі об’єкти , розміщені на екранній формі)
+
(Ні, бо ми вибираємо потрібні дані саме з таблиці)
  
'''Новий матеріал'''
+
'''III Вступ'''
  
Ми вже розглянули роботу з даними табличним способом і за допомогою екранних форм. Відкриваємо зошити і записуємо тему «Запити.Створення простих запитів»
+
Сьогодні ми навчимося створювати запити . Як ви пам’ятаєте  після здійснення запиту кори¬стувачеві буде надано набір записів, що містить обрані дані. Цей набір збирається з однієї чи кількох таблиць і фізично не існує в базі даних (на відміну від таблиць). Його можна переглядати і вибирати інформацію, змінювати зміст записів і друкувати. Причому, зміни, зроблені в наборі записів, що відображають запит, будуть зроблені у відповід¬них таблицях.
  
Давайте з’ясуємо, що собою являють запити.
+
'''IVІндивідуальна робота на комп’ютері'''
  
'''Запити''' — це компоненти бази даних, що служать для вибору, сортування і обчислень із використанням даних з однієї чи кількох таблиць. Запити також можна використовувати для оновлення даних.
+
Зараз кожен з вас спробує створити власні прості запити до вашої бази даних. Необхідно у таблиці «Інформація про прокат» вибрати поля «прізвище клієнта» і «дата отримання касети » : [[(Інфо о БД)]]
  
(Використовуючи мультимедійну дошку, вчитель показує декілька прикладів простих запитів.Можна показати запити на одному із комп’ютерів  або вказати шлях і діти самі дивляться)
+
''Завдання''
  
За допомогою запитів можна одержувати також нові дані, яких немає у вихідних таблицях
+
1)за допомогою Майстра створити простий запит [[(Інструкційна картка1)]] ''(0-3 балів)''
  
Розглянемо, як створити запит для вибору даних на прикладі ...(Протягом вивчення теми учны строрюють на уроці базу даних, як приклад.Тому вчитель вказує, що відкрити для подальшої роботи). Після здійснення запиту користувачеві буде надано набір записів, що містить обрані дані. Цей набір збирається з однієї чи кількох таблиць і фізично не існує в базі даних (на відміну від таблиць). Його можна переглядати і вибирати інформацію, змінювати зміст записів і друкувати. Причому, зміни, зроблені в наборі записів, що відображають запит, будуть зроблені у відповідних таблицях.
+
2)Розібравшись із  завданням 1 зробити  за допомогою Майстра «повторяющиеся записи»''(4-6)''
 +
 +
3) Створити запит за допомогою Конструктора ,зробивши попередньо перші два завдання''(7-9)''
 +
[[(Інструкційна картка2 )]]
  
(Можна показати як створюються запити на дошці, а учні дублюють дії на своєму комп’ютері .
+
4)Виконавши завдання 1-3, самостійно розібратися з «перехресным запросом» і «записи без подчиненных»''(10-12)''
  
Якщо не має дошки, то діти виконують вказівки вчителя, а сам вчитель дивиться, щоб кожен робив правильно)
+
'''V Підведення підсумків'''
  
Для створення нового запиту у вікні бази даних треба вибрати ярлик '''Запросы''' і натиснути кнопку '''Создать'''. Microsoft Access відкриє вікно діалогу''' Новый запрос'''.
+
Сьогодні ми розібралися із створенням запитів безпосередньо на комп’ютері.Тепер вміємо виводити на екран лише потрібну інформацію
 +
 
 +
'''VI Домашне завдання'''
 +
 
 +
Вивчити теорію в підручнику
 +
 
 +
''Простий рівень''
 +
 
 +
Розробити простий запит і «повторяющиеся записи» до власної бази даних(кожен учень з початку роботи з БД розробляє власну БД)
 +
 
 +
''Середній рівень''
 +
 
 +
Розробити  запит за допомогою конструктора  до власної бази даних
 +
 
 +
''Підвищений рівень''
 +
 
 +
Розробити  «перехресный запрос» і «записи без подчиненных»( до власної бази даних)
 +
(Оскільки у кожного учня своя БД, то вчитель створює попередньо список з переліком полів для запиту кожному учню і повідомляє учнів )
 +
 
 +
(коментарі написані для Орисік і Чайки))

Поточна версія на 08:16, 24 вересня 2008

План-конспект уроку

Тема: Створення простих запитів до БД.

Мета: сформувати поняття запиту, навичок роботи дазаю даних в середовищі Access, розвивати логічне мислення, пам'ять та увагу

Тип уроку:практична робота

Обладнення : компютери, програма Access , мультемедійна дошка

                                 Хід уроку

І Організаційний момент

ІІ Актуалізація опорних знань

1) Що таке «запит»

(це компоненти база даних, що служать для вибору, сортування і обчислень із використанням даних однієї чи кількох таблиць)

2) Які вони бувають?

(Простий;перехресний ; той, що повторюється;записи без підлеглих)

3) За допомогою чого вони створюються?

(Майстра і конструктора)

4) Чи можна створити запит не маючи таблиці?Чому?

(Ні, бо ми вибираємо потрібні дані саме з таблиці)

III Вступ

Сьогодні ми навчимося створювати запити . Як ви пам’ятаєте після здійснення запиту кори¬стувачеві буде надано набір записів, що містить обрані дані. Цей набір збирається з однієї чи кількох таблиць і фізично не існує в базі даних (на відміну від таблиць). Його можна переглядати і вибирати інформацію, змінювати зміст записів і друкувати. Причому, зміни, зроблені в наборі записів, що відображають запит, будуть зроблені у відповід¬них таблицях.

IVІндивідуальна робота на комп’ютері

Зараз кожен з вас спробує створити власні прості запити до вашої бази даних. Необхідно у таблиці «Інформація про прокат» вибрати поля «прізвище клієнта» і «дата отримання касети » : (Інфо о БД)

Завдання

1)за допомогою Майстра створити простий запит (Інструкційна картка1) (0-3 балів)

2)Розібравшись із завданням 1 зробити за допомогою Майстра «повторяющиеся записи»(4-6)

3) Створити запит за допомогою Конструктора ,зробивши попередньо перші два завдання(7-9) (Інструкційна картка2 )

4)Виконавши завдання 1-3, самостійно розібратися з «перехресным запросом» і «записи без подчиненных»(10-12)

V Підведення підсумків

Сьогодні ми розібралися із створенням запитів безпосередньо на комп’ютері.Тепер вміємо виводити на екран лише потрібну інформацію

VI Домашне завдання

Вивчити теорію в підручнику

Простий рівень

Розробити простий запит і «повторяющиеся записи» до власної бази даних(кожен учень з початку роботи з БД розробляє власну БД)

Середній рівень

Розробити запит за допомогою конструктора до власної бази даних

Підвищений рівень

Розробити «перехресный запрос» і «записи без подчиненных»( до власної бази даних) (Оскільки у кожного учня своя БД, то вчитель створює попередньо список з переліком полів для запиту кожному учню і повідомляє учнів )

(коментарі написані для Орисік і Чайки))